Prisľúbená princezná

(TV film)
  • Česko Slíbená princezna (viac)
Rozprávka
Česko / Slovensko, 2016, 106 min

Moderne spracovaná rozprávka s dobrodružným príbehom zavedie diváka na exotický ostrov, kde žije kráľ, ktorý má dvanásť dcér. O ruku najmladšej z nich sa uchádza nebezpečný pirát Za Bié Ocradé a sirota Juraj, ktorého touto úlohou poveril jeho pán knieža Honorád. Juraj sa do krásnej princeznej zamiluje a musí bojovať so svojím svedomím - či dá prednosť láske alebo poslušnosti. (STV)

Interhofer odpad!

Naprostý pr*ser... Horší pohádku jsem nikdy neviděl. Moje pocity mohu citovat od uživatele RedAk: "Co tu kurva bylo?! Abych svému zděšení dodal dostatečný důraz, zopakuju to ještě jednou a pomaleji: CO – TO – KURVA – BYLO?!" ()

10doktor10

Tak takhle jsem z pohádky ještě rozčarován nebyl... Co to pro boha mělo být :D ? Jako groteska za 1* dobrý, ale jako pohádka?!?!?! Princezny balící piráty na lodi, kulomety, oddělování siamských dvojčat, zlatovláska feministka? To se vážně nedá popsat... a proboha co to měl ten král na hlavě za korunu? ()

Kopřivák odpad!

Já to dokoukal: pokus o českého piráta z Karibiku, princezny trochu šlápoty, v podstatě bez příběhu... Božena Němcová se musí v hrobě otáčet jak turbína ()

Nobody13 odpad!

Tvl, kulomety, piráti, princezny jak dě..y, hlavní padouch sejmutý brokovnicí, oddělení siamských dvojčat mačetou a to všechno v pohádce o Zlatovlásce!!! Slovy šéfa těžby na Pandoře- co to tam hulíte za matroš!!!Neskutečný ()

Rakoid

Jeden velký problém...není to pohádka, to ani náhodou. Jinak ale nechápu zdejší rozhořčení, je to sice hodně velká slátanina, najde se ale i hodně vtipných scén. ()

Nathaniel8 odpad!

Tohle bylo zlé... velice zlé... dokonce bych řekl, že návštěva doktora s kapří kostí zabodlou do krku by byla větší zábava... a možná by to i méně bolelo než tato pohádka. Jinak chudák Stránský. Těžká královna, těžká koruna na hlavě... a hnusná dcera s parukou... ()

PoprockCZ

Tohle bych rozhodně nenazývala pohádkou. Celé je to točené jako detektivka - samý pohyb a GoPro záběry - a to ještě jako dost mizerná detektivka se špatnou kamerou. Zlatovláska? Špatný vtip. Herecký výkon opravdu velmi špatný plus i malé dítě si všimne tmavého obočí u "přírodní blondýny". Pirát se zas nápadně podobá Johnymu Deppovi, zřejmě malá inspirace... celkově hrůza. Už jenom mluva a dialogy - narážky a vulgarity pro dospělé, které však vtip postrádají. Moje osmiletá sestra po první půhodině prohlásila: "Nic moc." a šla spát. Zkrátka spatlanina bez obsahu plná nudy a zamotaného příběhu, který neodsýpá. Letos jsou filmové Vánoce opravdu tragické. :/ ()

Warapeidza

Zřejmě můj nový vánoční kult. Už dlouho jsem se totiž u vánoční pohádky nepobavil jako u tohoto díla. Zlatovláska se střídá s halucinogenním vařením podivných věcí ala Jirka Babica, low-costoví piráti z Karibiku mají na palubě maxim, jejich bos se jmenuje "Za Bié Ocradé", jedenáct sester či po staročesky spíš děve(če)k pomáhá zdolat nepřátelskou osádku svým osobním kouzlem a na pomoc si s sebou vezmou i děti, aby se pak mohly spořádaně vrátit ke svým manželům. Zlatovláska jak z Cimrmana, dějové zvraty jak v nějakým bijáku od Emmericha, no prostě mazec. Za těch 25.672.550,- Kč co to stálo (Česká televize 89,46 %, Rozhlas a Televízia Slovenska pak dodal zbylých 10,54 %) zážitek k nezapomenutí. ()

Payne003

Veselá, priam až bláznivá rozprávka, ktorá miestami prechádza takmer až do akčného filmu. Dobré vínko k tomu a príjemný večer zaručený :) ()

slovacke

Žel, další velmi silný důkaz toho, jak málo máme scénaristů a režisérů, kteří dokážou vyprávět "pohádkový" příběh v nastolené poetice či se alespoň o něco takového pokusit. Kdesi hluboko pod celou formou jsem cítil vcelku solidní princip převyprávění pohádky o Zlatovlásce, ale čím déle se děj posouval, tím více vyprávění zabředávalo do zcela neuvěřitelných a pitomých odboček, mikrosituací a tupých (ne)point. Když někdo natočí "sračku" pro dospělé je to možná škoda peněz, ale nechť si to dospělák přebere, ale šlapat po dětských duších by se vážně nemělo. Nechápu, proč něco takového koprodukuje veřejnoprávní Česká televize. ()

PSyk

Postmoderna, přesněji psomoderna v nedbalkách! Udržet žánr! Když už si jednou zvolím žánr, tak se ho držím, sakra! Když už chci nudit, tak ať to je aspoň s grácií. Když neumím dělat film, tak si najdu soukromé peníze a nelezu do ČT!! Hvězdička především za titulek na závěr, že všechny scény se zvířaty byly natáčeny s jejich výslovným souhlasem. Zlatý Strach, který, i když se nedaří, tak udělá aspoň Štastného smolaře a Svatojánský věneček. ()

Mistr119

Oproti klasické Zlatovlásce zde byly vyřešeny problémy třeba toho, jak by se nelogicky dostali mravenci na ostrov, jak by se tam vzal ten stejný pták, kterému Jiřík zachránil život a proč Jiřík po slibu králi (nebo tady knížeti) nevzal nohy na ramena a neprchnul do exilu. Pak ještě celkem pěkná narážka na Božemii jakožto Bohémii, ale zbytek... fraška!! :-/ Tento námět by si zasloužil vzít více na vážno, dát přidanou hodnotu původní Zlatovlásce a ne ji zesměšnit. Hodně tomu bohužel "pomohla" Hájkova hudba, která zněla až groteskně. Na víc než 40% se bohužel nezmůžu... ()

Zafio odpad!

Velke zklamani. Spojeni "moderni pohadka" je pro mne oxymoron. Kdyz uz si pustim pohadku, tak nechcu, aby princezny nosily kostymy jak z bordelu, ani legaraci za kazdou cenu, feministickou hlavni hrdinku, gendorovou korektnost nebo narazky na soucasnou politiku. Nebo to nekdo fakt chce? Dela si CT rafinovane pruzkumy a dnesni mladez tyhle sracky bavi? Mozna by stalo za to merit sledovanost jindy, nez o Vanocich, kdy ma pohadka premieru a vsichni na to cumime z povinnosti. Bylo zde mnoho vedlejsich dejovych linek a postav, ktere rozbily ty hlavni a pritom nedavaly smysl ani nepobavily. Zlatovlaska (nebo teda Radost - wtf?) a Jirik spolu neprohodili ani slovo a uz se do sebe zamilovali (asi delam neco spatne), podrztaskove Jirika si prubezne nachazeli baby, cemuz autori venovali vzdy pul minuty a slo se dal. Z jedne piratske lodi bylo posrane cele kralovstvi, Radost s Jirikem utekli z ostrova, i kdyz jim uz nic nehrozilo, protoze vsech 8 piratu bylo premozeno kralovskyma kurtizanama a knize se proste najednou sam utopil, nacez si vsichni rekli Ahoj a bylo dobre. A dost mne serou uzivatele, kteri tuto pohadku umele nadhodnocuji, aby "ukazali" vsem, kdo dali min jak 3 hvezdy a zvedli celkove hodnoceni, protoze to prece nebylo tak spatne. Jde to celkem proti smyslu csfd. Respekuju ty, kdo tomu dali 3 hvezdy, tak prosim stejne respektujte nas, kdo jsme hodnotili jinak. ()

lu1 odpad!

Nevím, jestli se tady smí mluvit sproste, ale tohle byla děsná sračka. Za mě typická ukázka toho, jak by pohádka neměla vypadat. ()

Larikazka odpad!

jako hned na začátku "koruna těžká jako kráva".... jen jsme s rodinou zírali s otevřenou pusou Tohle už nikdy víc, ještě k tomu 25. prosince.... ne tady se stala velká chyba ()