Japonsko - rok 1870. Občianska vojna mohutnie každým dňom. Jej epicentrum tvorí úsilie cisára pomocou svojej novozriadenej armády zlikvidovať kastu samurajov, ktorí odmietajú dobrovoľne vydať svoje územie. Na pomoc cisárovi prichádza veterán americkej občianskej vojny, kapitán Nathan Algren (Tom Cruise), ktorý so sebou prináša nielen najnovšie zbrane, ale aj ochotu a vôľu naučiť cisárovu armádu s nimi zaobchádzať. Po úspešnom tréningu nastáva prvý ostrý stret so samurajskými bojovníkmi, ktorí ale Algrenom vycvičenú armádu dokonale rozprášia. Zranený Algren sa ocitne v ich zajatí. Namiesto istej smrti však dostane možnosť spoznať samurajský spôsob života, ich kódex a motiváciu. Postupne je svetom samurajov stále viac fascinovaný. Na obzore sa však schyľuje ku konečnej bitke a Algren sa ocitne pred najdôležitejším rozhodnutím v živote. Na ktorú stranu sa má pridať? (oficiálny text distribútora)

cici24

Když jsem pomyslel, že by Cruise měl hrát nějakýho samuraje mi připadlo hodně přitažené,ale opak je pravdou. Příběh o důstojníkovi americké armády, který vyniká taktickými vlastnostmi a který je sužován minulostí, ohledně vyvraždění indiánů a následně utíká pomoci budovat britskou armádu v Japonsku a posunout ji do nové doby a tím i potlačit jejich kulturu a tradice....Když se dostal do pomyslného zajetí samurajů, kde se učí jejich filozofii, jejich techniky boje a rozmlouvá s jejich velitelem jsou přímo úchvatné. To vše je doplněno krásnými scénami krajiny, která dokresluje vjem. Ken Watanabe mě ale doslovně posadil na prdel, jeho projev bych zařadil na top a kdybych byl malej kluk, tak bych určitě chtěl být jím:-)))....Opravdu velmi zdařilí snímek.... ()

MarryW

Co dodat k tomuto filmu? Snad jen....perfektní. Od začátku do konce sedíte se zatajeným dechem a nejste schopni se pohnout. Tom Cruise, ač střelený scientolog, ve své roli opravdu vyniká a myslím, že můžu říct, že bez něj by to nebylo ono. Nádherná příroda, nádherné záběry a hudba by Hans Zimmer, co víc si přát? Prostě, to musíte vidět. ()

Dream Dealer

Slovy klasika - Tom Cruise v hlavní roli filmu co se menuje poslední samuraj? Co bude příště? Tom Hanks v hlavní roli filmu co se jmenuje poslední negr? ()

Speedzor

Poměrně povedený film s Tomem Cruisem v hlavní roli. Roli samuraje stvárnil Tom Cruise celkem přesvědčivě, zvláště mě zaujaly některé momenty, kde on sám mluvil japonsky. I přes všechna pozitiva ale dávám čtyři hvězdičky, něco tomu zkrátka chybělo. ()

zodiak217

Skutočne veľmi vydarená snímka, plná zvratov napínavých momentov, mal som ju možnosť zhliadnuť aj v kine a rozhodne neľutujem. V danom momente som si lepšie vybrať ani nemohol. Aj keď Tom Cruise nepatrí medzi mojich obľúbencov úlohy v tomto filme sa zhostil priam majstrovsky. Tá konfrontácia starého a nového, východnej a západnej kultúry a snaha podmaniť si všetko čo je iné ako naše, čo je vraj "nevyspelé". Bolo veľmi zaujímavé sledovať celú dejovú líniu od začiatku až po koniec, nielen vo vývoji charakterovej postavy hlavného hrdinu ale človek má možnosť aj zamyslieť sa či je to všetko čo sa tam deje správne a či sa tomu nejako nedalo predísť, čo keby to všetko bolo inak? Táto snímka vás rozhodne donúti zamyslieť sa nad mnohými vecami a ukáže vám aj veci nad ktorými by ste sa inak nezamysleli a ani by ste o nich nevedeli. História slúži práve na to aby sme sa z nej poučili a tento film je nielen skvelo spravený, ale má aj svoje posolstvo, ktoré v ňom každý nájde. Jednoznačne doporučujem vidieť! ()

Sonome

Jako velká obdivovatelka asijské kultury (a té japonské zvlášť) jsem se hollywoodského zpracování samurajského tématu hodně obávala, především kvůli obecným snahám amerických filmů učinit vše implicitní explicitním, přidat k tomu hromadu patosu a happy end. Nakonec jsem byla mile překvapena, Zwick si s tématem poradil velmi dobře, lokace byla nádherná, atmosféra vesnice zenová, hudba jedinečná, stejně i výkony japonských herců. Jen Cruise mi tam moc neseděl: tam, kde Japonec mlčí, protože se v něm něco odehrává, a vypadá přitom oduševněle, Cruise působí trochu přitrouble. Dávám tedy plné hodnocení, ale s velkou výhradou. P.S. Ken Watanabe samuraje hrát nemusí, on jím skutečně je. ()

janulin123

Co se mi na filmu líbí, je příběh. Hudba Hanse Zimmera a hezká krajina. Co se mi nelíbí to jsou takové prkotiny, že prostě nemůžu dát jinak než pět hvězdiček. Krásný film ()

Vanish

Krátce: Nádherný film. Tom Cruise je výborný herec, a až na detail že se Američan naučí umění samurajů za půl roku není co dodat :) ()

krt7236826

bolo to moc rýchle .. 148 minút mi prešlo ako nič a po skončení som mal chuť pustiť si to znova práve vďaka záberom za ktoré by sa nehambili ani chlapci z bbc ... nádherná práca kamery, perfektné kostými a samozrejme prekrásna hudba od hansa ktorá to všetko dokonale podtrhla ... ako napísal golfista ...spĺna takmer všetko :) navyše po tomto filmovom diele chcem dáku japonku :D ()

rytir1

Tom Cruise nepatří mezi mé vyložené oblíbence, jeho charisma je výborné, ale hodící se spíše pro jiné role. Zde ovšem ukázal, že mu tato role sedne více, než jsem čekal já i jistě každý divák. Po shlédnutí tohoto filmu vás napadnou jen dvě věci..výborný Ken Watanabe, a už nechci být Gladiátor jako Russel Crowe, chtěl bych se stát samurajem! ()

Farei

Pokud pomineme díla Akira Kurosawy, tak je tohle ne-li nejlepší, tak alespoň jedno z nejlepších filmových ztvárnění samurajů. Přidáme-li k tomu, že je to z Hollywoodu, překvapuje to ještě více :-) Jediná věc, která to kazí, je hlavní hrdina. Tom Cruise tam prostě hrozně překáží, nutí děj aby se odvíjel špatným směrem, váženého a hrdého samuraje, aby se učil anglicky, japonskou ženu, aby ve svém domě hostila muže, který jí zabil manžela... Nicméně ani tohle, ani naprosto zbytečný konec nedokáží převážit úžasný zážitek z tohohle filmu! ()

matow

Posledný samuraj má v sebe nádych dobrodružných,vojnových veľkofilmov z minulosti(50,60roky),je spracovaný pomerne dobrým štýlom a má v sebe exotiku v podobe polohy v ktorej sa dej nachádza ale cez to všetko ma úplne nepripútal na kreslo,je to ale celkom určite lepší priemer. ()

DansteR

"Tell me how he died."..."I will tell you how he lived."....Spolu s Gladiátorem číslo jedna co se týka historických dramat. Naramě přesvědčivé, doslova vás vtáhne do děje, japonské krajiny i oné doby samurajů. Tom Cruise předvádí něco neuvěřitelného a dokazuje, že nepatří jenom do moderních akčních "nemožných" filmů. Dloůhé scény plné duchaplných dialogů také patří tam kam mají a taktéž plynule navazují a odsýpají takže výsledkem je 150 nádherných minut z Japonska 19století plného samurajů. 90% ()

Braga

Od poetických záběrů na nádhernou krajinu Nového Zélandu až po závěrečných naprosto strhujících 20 min, všechno prostě tak jak se na hollywoodský stomilionový velkofilm sluší a patří. Ba co víc i když je to americký velkofilm, zdaleka nevypadá tak americky jak by se mohlo na první pohled zdát a Edward Zwick a jeho pocta k samurajskému umění je obdivuhodná. Tom Cruise je jedním slovem ohromující. ()

faktor_xx

Začnem tou zlou stranou... Ako býva zvykom v v historických filmoch z Hollywoodu, i tento film je sčasti nelogický, faktograficky dokreslený, zidealizovaný. Postavy konajú pudovo, ale vždy správne až do záverečnej bitky, kedy vypasený zajac sám navštívi noru hladnej líšky. Je priam hlúpe a neuveriteľné, že z X mužov prežije len a len jeden jediný, ktorého nezasiahne delo, ani guľomet... No na strane druhej nám film Posledný samuraj podáva neskutočne epický a krásny príbeh muža v podaní excelentného Toma Cruisa, za ktorým nezaostáva ani výkon Kena Watanabeho. Pútavý príbeh, na ktorom sa zúčastní vari každý divák od začiatku až do konca. I cez tú všetku historickú nelogickosť a fiktívnu ideálnosť, milujem tento film ako ryba miluje vodu. Pompézny soundtrack, neuveriteľné lokácie a scenéria, bravúrne výkony hercov a ten dej sprevádzaný krásnymi myšlienkami. Ešte čo možno vytknúť, tak to sú špeciálne efekty, ktoré nie vždy pôsobili ako od profesionálov, ale veľmi často budili (vo mne) dojem amatérskej práce bez zmyslu pre detail. Tak či tak, jedná sa o jeden z klasických najlepších filmov. 90% ()

fafejt001

TAK TOHLE SE OPRAVDU POVEDLO . PŘI prvním shlédnutí jsem mu moc nevěřil , JAKO TOMOVI , ALE na druhý pokus jsem musel uznat , ŽE TO BYLA DOBRÁ VOLBA . FAKTICKY SOLIDNÍ SNÍMEK . Ty scény bojové byly fakt drsné až moc , tedy na můj vkus . V tomto filmu to asi jinak nešlo . ()

Maiken Algren

"Ich guľomety môžu zabiť naše telá, ale ... (40 sekúnd pozerania do západu slnka) ale nič nemôže zabiť nášho slobodného ducha!" Ďalša hollywoodska tragédia poháňaná americkou úchylkou v boji proti 40násobnej presile a pátose za každú cenu. Tentoraz zasadená pre zmenu do Japonska, lebo podľa prieskumu verejnej mienky pracujúcich bielych Američanov medzi 15 a 65 až 43% by bolo ochotných zaplatiť 5 dolárov za lístok do kina na film o tom ako Tom Cruise je vlastne jediný skutočný Japonec, Japonec srdcom. A to sa cení. ()

kacer4

Neuveriteľný filmový zážitok, ktorý vo mne budí aj tie najhlbšie emócie. Nebyť toho finále, kde prežil len hlavný hrdina, bol by to perfektné. Ale hudba, tá je dokonála. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Chris Evans ztvární legendárního herce

Chris Evans ztvární legendárního herce

06.01.2022

Od té doby, co Chris Evans (Avengers: Endgame) opustil Marvel a vydal se vstříc novým projektům, daří se herci točit poměrně zajímavý žánrový mix. Brzy jej uvidíme v animáku Lightyear o Buzzi… (viac)

Kdy bude další Jack Reacher?

Kdy bude další Jack Reacher?

15.08.2015

Tom Cruise momentálně točí kriminálku Mena pod dohledem Douga Limana (Na hraně zítřka) a už na podzim ho čeká další akční štace. Znovu si totiž zahraje Jacka Reachera, bývalého armádního… (viac)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (viac)