Hasiči najdou při zásahu v hořícím domě zaměstnaneckou legitimaci na jméno Eugen Delon, novinové výstřižky a jakousi mapu. Dovtípí se, že legitimace patří muži, který se potácel v ohni, mluvil něco o svědomí a nečekaně skočil do plamenů, v nichž zahynul. Vince a Don si prostudují materiály a shodnou se na tom, že se týkají 50 let staré loupeže. Mapa zřejmě znázorňuje místo, kde jsou schované vzácné řecké církevní relikvie, ukradené v katolickém kostele Sv. Antonína. Vince cítí životní příležitost a přemluví Dona, aby se vydali do staré, dnes už polorozpadlé továrny bratří Orgillových v St. Louis, kde Eugen pracoval a kde podle záznamů také lup ukryl, a aby se pokusili poklad v hodnotě kolem milionu dolarů najít... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Požárníci vs. Rapeři. Nebude se však bojovat hadicemi a mikrofonem, nýbrž hasičským důvtipem proti palebné přesile. Ve hře je zlato z dávné svatokrádeže (který drsný černý hoch by nechtěl na krku vedle řetězů i koncovku biskupské berle?), o jehož šťastném majiteli dle očekávání nakonec rozhodne znalost domácího prostředí. Gangsta snímek staré dobré 80´ školy, který Hill zbytečně oslabil několika hluchými místy a otravnými homevideo scénami. ()

gogo76

Celkom fajn thriller s jednoduchým ,ale úderným príbehom. Je trochu zvláštne, že za takýmto príbehom stojí práve R. Zemeckis, ale prečo nie. Walter Hill tieto akčňáky vedel vždy pekne naservírovať. Z filmu si už roky pamätám jednu hlášku, ktorá dokonale sedí a je jedno v akej dobe. "Bez želez pro prachy nelez." 70%. ()

JohnSmith

Říkal jsem si,že když je pod filmem podepsaný Walter Hill a diriguje pány Paxtona, Sadlera, Ice-T a Ice Cuba,tak by to mohlo být aspoň cool. Bohužel,není. Je to obyčejný thriller o dvou buranech co přišli hledat poklad a narazili na partu negrů,co si zrovna vyřizovali účty. Aspoň kdyby ta akce byla pěkně nasnímaná,ale tohle byla bohužel fakt nuda ()

SeBig

Trespass aka dva hasiči, co hledají poklad na špatném místě vs. ghetto v čele s nasranou držkou Ice-Teem a Ice Cubem. Je to místama docela prdel. Hlavně teda mě bavil Cube a ta jeho věčně nasraná držka plus Ice-T a jeho nasraná držka. Hl. "hrdinové" nebyli k zahození, ale ve mě sympatií moc nevyvolávali ačkoliv šlo o celkem slušné duo Sadler a Paxton nakonec tyhle dva mi tam moc neseděli. Jinak slušný. ()

Chrustyn

Dříve bylo jméno Waltera Hilla zárukou dobré, drsné akční podívané. Mimo klasik jako "Válečníci", "Rudé horko" nebo "48 hodin" natočil i tento neznámý akční snímek, který mi nevíce připoměl "Přepadení 13. okrsku". I zde se schovává menší skupina před nebezpečnými útočníky, avšak je zde překvapivě málo akce nebo napětí. Za celou dobu jsem nenašel nic co by se dalo nazvat plnohodnotnou akční scénou (i když zpomalených průletů sklem je zde nejvíce ze všech filmů co jsem kdy viděl) ani scénu, která by jakkoliv zaujala. A to ani nemluvím o podivném a někdy i dost trapném chování všech zůčastněných. SLABOTA. ()

• Původně měl snímek nést název Looters čili Kořistníci, ale díky občanským nepokojům v Los Angeles z roku 1992 se distribuce rozhodla pro změnu názvu právě na Trespass, tedy Lotři. (Terva)
  • Autor scénáře Robert Zemeckis napsal příběh filmu ještě před natočením filmové série Návrat do budoucnosti. (Terva)