Božský Bruce

• Slovensko Bruce, Všemohúci (viac)

Bruce Nolan (Jim Carrey) je reportér zpravodajské relace Eyewitness News lokální televize z Buffala, který je známý pro své humorné a prosté příběhy. Jeho reportáže dělají radost všem kromě jeho samého - mnohem raději by vystřídal moderátora, který již brzy odchází do důchodu, nebo se aspoň zabýval důležitými zprávami z celého světa. Bruce je nespokojený téměř se vším, co se v jeho životě děje, a málokdy si nechá ujít příležitost si na svůj život postěžovat. Jeho přítelkyně Grace (Jennifer Aniston), která provozuje pečovatelské středisko, je se svým životem spokojená a Bruce miluje i přes jeho negativistický přístup. Zatímco on sní o tom, že se jednou stane zpravodajskou legendou, ona je ráda, že může pomáhat lidem. Bruce dostane příležitost natočit u Niagarských vodopádů reportáž k 23. výročí vypuštění proslulé lodi Maid of the Mist. V klíčovém okamžiku však dojde k nepříjemnému zvratu a celý výstup se změní v největší katastrofu jeho kariéry. Po tomto fiasku následuje jedna pohroma za druhou. Rozzuřený Bruce viní ze svých životních útrap Boha a dává to hlasitě najevo. Poté se v jeho životě náhle začnou objevovat podivná znamení, která jej dovádějí až do zvláštní staré budovy. Zde se Bruce setkává se správcem domu (Morgan Freeman), který mu po chvíli odhaluje svou pravou identitu - je to samotný Bůh. Všemohoucí slyšel všechny Bruceovy stížnosti a má pro něj nečekanou nabídku - jeho vlastní místo. Bruce je obdarován božskými schopnostmi a musí dokázat, zda by úlohu Boha zvládnul lépe. Poté, co se Bruce přesvědčí, že není obětí noční můry ani psychotického záchvatu, začne se učit používat božské schopnosti ve svůj prospěch. Brzy však přijde nevyhnutelné - Bruce se ocitá na křižovatce a musí se rozhodnout, zda se stane největším a nejmocnějším pošukem ve vesmíru nebo se vrátí ke svému lidskému životu. (oficiálny text distribútora)

Sa.sa

Super komedie plná hlášek, vtipných situací a příjemných překvapení... Ta scéna z Titanicu, jak ji zvětšil prsa či naučil psa chcát venku byla fakt super..! JJ to je tak když si někdo chce hrát na Boha a přitom myslí jen na sebe... ()

soukyd33

Tohle se povedlo, a také díky improvizaci Jim Carrey. 😄 Unikátní nápad, a skvělé hlášky. To je Jim Carrey. 😄 Asi každý by to chtěl zažít, ale je dobře, že to byl právě Jim Carrey. Efekty, nejsou důležité. Herecké výkony TOP! Herecké obsazení TOP! Příběh super. Hlášky a dialogy, super. Poznámka: Jennifer Aniston to zde opravdu sluší, a je to dobře. Dělá film příjemnější. Poznámka: Tento film můžu sledovat znovu a znovu. 😄 Poznámka: Český dabing se zde opravdu povedl. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

dinzbir

"Je opravdu možné, aby nás někdo miloval?" Tak toto je opravdu zajímavá otázka... a ta mi vyzněla poté, co jsem film viděl znovu po x letech 26.11.2022. No... je to možné, ale nejdříve musíme milovat a respektovat sami sebe. Jo... a největší služba je sloužit... ale ne psychopatům, ale lidu dobré vůle. ()

Updated_Cake

Taková vtipná jednohubka, která neurazí ani nenadchne. Film pochopitelně z velké části zachraňují jména jako Freeman, Carrey nebo Aniston, bez kterých by to šlo o hvězdu nebo dvě dolů. Asi nic na opakované sledování, ale jednohubka dobrá. ()

Jenda1cz

Jimy Carreyho znám z těch pár vážných filmů, ve kterých jsem si ho zamiloval. Komedie je však něco jiného a ať jsem se snažil sebevíc, Carreyho pohyby těla mně unavovaly. A on je to pak celkem problém, když vám není hlavní postava sympatická. Taky z námětu se dalo vytřískat mnohem víc, na film jsem se hodně těšil kvůli ději, forma jej ale dost pohřbila. Už jenom kamera, kterou to je natočené, je tak zvláštně neprostupná a ty barvy.. ()

mmirri

Jednoduše, s nadsázkou i vtipem předvádí lidské sobectví, závistivost, strachy a přízemnost. A hlavně srozumitelnou cestu jak z toho ven.   Snad i trochu naznačí, že všemocní přeci jen jsme a toto vše jsme si stvořili sami :-) ()

KuceraJohny

4 hvězdičky s odřenýma ušima. Musím říct, že mě vždycky tyto průměrné komedie s Jimem Carreym bavily. Člověk se zasměje, nemusí u toho nijak zvlášť přemýšlet a stačí si užít komediální talent Jima. Zápletka je zajímavá, ale děj samozřejmě trochu klišé. Najde se tu, ale díky božské moci několik vtipných momentů a to mi naprosto stačí. Na Jennifer se krásně kouká a člověk si odpočine. Nehledal bych tu nic víc než příjemnou komedii. ()

Miroslav.Zac

Humorná a zároveň i trochu hořká komedie o honbě za lepším životem, ukazující vám, že to nejlepší vlastně máte tady a teď a že ani bůh vám lepší život nezařídí. Jim je už trochu strhanější a jeho humor víc sází na dialogy, než "ksichtové opičky", ale pořád válí. Jeden z těch oblíbených Jimových filmů v mém seznamu. ()

Vlnky

Velmi pekna komedie s Jimem Carrey,ktera je opravdu nevsedni svym dejem.Myslim,ze ten,kdo ma rad komedie tak je tohle opravdu to prave!! ()

spexina

Skvělá komedie s úžasným Jimem Carreym.Konečně film,kerý opravdu pobaví.Nenudila jsem se ani chvilku.Nejvíc mě pobavila scéna s opicí:o) ()

Alexis

Přestože mi většina komediálních filmů Jima Carreyho přijde neskonale stupidní, musím přiznat, že jsem se docela bavil. Vyjma pomalého rozjezdu a přesmíru moralizujícího konce je to svižný film kategorie popcorn, pěkná dívka po boku a bezstarostný večer před námi. ()

Dinoo

Áno americký film na ktorom som sa zasmial asi na troch scénach. Jim Carrey sa do takýchto filmov veľmi dobre hodí,ale Jennifer Aniston by som do takýchto filmov moc nedával ,nejak mi tam celý film nesedela a nevedel som si na ňu zvyknúť. Film na pousmiatie nie zasmiate ,ale scéna ako rozbil ten hydrant s tou hudbou je super ,alebo ako počítal prsty u "boha". Celkovo môžem povedať ,že to je taký americký film a radšej len pre američanov. ()

String

Další film, ve kterém si Jim Carrey užívá:) Typické grimasy, frky, prostě Jim jak ho známe. Skoro mi připadalo, že filmy, ve kterých Jim C. vystupuje, jsou mu šité na míru, včetně tohoto (snad kromě Věčného svitu neposkvrněné mysli). Kdyby měl onen Božský Bruce jiné obsazení, těžko by spolykal tolik úspěchů... ()

kozice

Jo,byl to pěknej film, tak akorát dělanej na nedělní odpoledne,kdy se člověk nějak potřebuje dostat z kocoviny a nemá náladu na kontaktní film. Nápad to byl dobrej, taky bych chtěla být na chvilku bohem. Výkon Jima Carreyho byl standardní, už jsme na něj takhle asi všichni zvyklí. ()

Hyperactiv

It’s GOOOD. Vskutku parádní oddechovka. Ta první půlka filmu byla opravdu pětihvězdičková, bohužel však děj vedl k nudnější a o poznání horší druhé půlce, která už byla podstatně méně úsměvná, postrádala tempo první a místy zní byl až moc cítit pokus o jakési morální ponaučení potenciálního diváka, ale asi to mají za velkou louží rádi... Nápad jako takový byl opravdu výbroný, ale 100% z něj rozhodně Shadyac nevytřískal. Jim Carrey opět zahrál to, na co už u něj můžeme být zvyklí, 100 minut plných jeho ksichtů a jim podobných kreací, které tak zbožňujeme. Sice jako Truman či Andy (za kterého měl dostat minimálně nominaci na Oskara) mi sedl víc než Bruce, ale i ten královsky pobavil. Dobrou volbou se ukázal Morgan Freeman v roli boha, ten sedl! Trošku mě zklamala Jennifer Aniston, přijde mi, že již nikdy nepřekoná Rachel Greenovou, tak jako Jason Biggs bude vždy ten Jim, co opíchal koláč nebo Rowan Atkinson navždy zůstane v paměti diváků jako nesmrtelný Mr. Bean. Ale jako velice půvabné vzezření se "Rachel" vedle Jima docela hodila. V závěru ještě musím dodat, že opravdu nejvíc jsem se nasmál, když Steve Carrel (jeho veverku z Over the Hedge fakt miluju) alias Evan Baxter hlásil večerní zprávy „pod vlivem“ Bruce. B-E-autiful 80% ()

Ondrish

Veľké sklamanie - nemám rád Carryho, keď zo seba robí debila. Niektoré scény ako z Masky a na záver patetické morálne posolstvo. Videl som to asi pred mesiacom a už si na ten film ani poriadne nespomínam. Typický prípad, keď film u mňa trafí vedľa. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella

13.10.2011

Nejúspěšnější bavič 90. let a jeden z nejúspěšnějších komiků současnosti se potkali už na placu Božského Bruce a u mikrofonu Hortona. Ale až teď to spolu rozjedou naplno díky komedii Burt Wonderstone… (viac)

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším

20.07.2007

...a to jak v otázkách vzkříšení své kariéry, tak i v nejnovějším projektu, s nímž spojil své jméno. Filmy, v nichž se má vyskytnout kdysi nejúspěšnější komik planety, přibývají s týdenní frekvencí.… (viac)

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (viac)