Slávny archeológ Robert Burns (Steven Seagal) nájde v starovekých ruinách východnej Číny vzácne artefakty. Mali byť zreštaurované, ale čínska mafia Tong má s nimi vlastné plány. Burns zistí, že mafia využíva cenné pamiatky ako schránky k pašovaniu drog do zámoria. Od tej chvíle je vážne ohrozený jeho život. Je falošne obvinený zo smrti svojho asistenta a uväznený. Po prepustení je zapojený do vládneho plánu na likvidáciu mafie a stáva sa návnadou v nastraženej pasci... (TV Markíza)

Terter odpad!

Obtloustlý (jak jinak) Steven Seagal v roli archeologa s trochu pohnutou minulostí (jak jinak) rozbíjí čínskou mafii. V tom mu pomáhá (jak jinak) krásná mladá žena. Kupodivu ale Steven není tím nejhorším na celém tomhle bijáku. Co totálně rozbíjíí tenhle film, je jeho scénář - tedy ne, že by seagalovky kdy oplývaly nějakou originalitou nebo hloubkou, ale tady je to opravdu ukázka scénaristické impotence. Pro příklad nemusím chodit daleko: když na začátku filmu Burns prchá se svou kolegyní v autě, jeden z pronásledovatelů pronese: "musíme je zastavit, než se dostanou na hranici." Během této několikaminutové "akční sekvence" ten samý padouch tuhle větu zopakuje ještě asi dvacetkrát, asi aby opravdu každý pochopil, že je musí zastavit, než se dostanou na hranice. Víc snad není třeba dodávat. ()

Superpero

Seagal je tlustej, čínský mafiáni jsou tlustý... Jinak režie dosahuje rozměrů téměř "Uwe Bollovských" pořád někde něco hučí nebo je to aspoň zpomalený. Všichni tam maj furt strašně trapný čínský filosofický kecy. Dále mě dostal hlavní Boss kterej je celej film v jedný místnosti a sedí na sedačce a pořád dokola řiká "Musíme vyřešit problém ať to stojí co to stojí" nebo další super výrok "Profesor se stal problémem." Bitky jsou debilní a debilně setříhaný nebo ve tmě jelikož je Steve tlustej a už mu to prostě nejde. Vrcholem filmu je bitka s opičím mužem (to jsem se opravdu smál). Jediný co stojí za zmínku je asi Michelle Goh v roli čínské policistky jelikož je opravdu hezká. Seagal má navíc hlas jak vychlastanej Hellboy, ale nestěžuju si protože na Zabijáka jsem se podíval právě proto že je debilní. Celkem jsem se pobavil. ()

decouble odpad!

Zajímalo by mě, jestli někdy Steven dostane nějakou opravdovou filmovou cenu i ve svém životě. Tady jednu dostal a celej film o tom žvanil. Když ho zatkli a když mlátili (tedy se o to snažili), pořád křičel, že je profesor a že má cenu. A pak tu taky pořád žvanil ten boss mafie - ale totálně z cesty, pořád seděl, kouřil doutník a mlel: "Musíme dostat toho profesora. Dělá nám problémy. Musíme ho odstranit." Ach, a o soubojích netřeba se zmiňovat, Seagal máchá rukama a stojí na místě, jednou vyskočí a dvakrát kopne, aby to nebylo úplně debilní. ()

agathon

Neuvěřitelně bezduchá a prázdná záležitost, která se ale všema svýma pohříchu nízkorozpočtovýma prostředkama snaží vypadat jako nějaký mix Matrixu a Mission Impossible. Jako by si někdo v produkci řekl, že ty digitální kulky dopadající v úvodní scéně na hrdinovo auto, naprosto otravný nájezdy kamery (asi mající vzbuzovat napětí) nebo lokalizující podtitulky a la JAG (po deseti minutách už jenom obtěžující) jsou fakt cool a když to umí jinde, tak mi to přeci zvládnem taky! Nic z toho pochopitelně cool není, nikdo to ani náznakem nezvládá a film je neuvěřitelně blbej. Tlustý Seagal, docela ucházející (i když pořád monotónní) hudba a neuvěřitelně komický (což rozhodně nemyslím jako pochvalu) bitky. Ale byly tam docela hezký holky a párkrát jsem se navíc od srdce zasmál. ()

Hadati

Tento film je buď nepochopenou parodií na akční filmy nebo se Seagal už totálně zbláznil. Dokoukal jsem jej jenom proto, že mě zajímalo, co za kraviny tam ještě bude. "Matrixovské efekty" byli k pláči, příběh byl absolutně nereálný. Potom, co Seagalovi zabili manželku jsem čekal alespoň nějaké projevení citu - bez reakce. Velká čínská mafie měla zřejmě velký nedostatek personálu, protože veškerou špinavou práci vykonávali bossové. Hlavní boss se rozhodl Seagala zabít tím, že založil požár ve vlastním sídle. Požár byl však tak pomalý, že si hlavní hrdina mohl zapálit doutník, vykouřit ho a potom v klidu odejít hlavními dveřmi, aniž by se mu cokoliv stalo. To, že v jednom souboji použili čínský kung-fu styl (létající bojovníci) už přesahovalo jakoukoliv soudnost. Jak něco takového můžou dát do běžného akčního filmu? Takových zhovadilostí bych tu mohl vyjmenovat spoustu a spoustu, ale myslím si, že obrázek jste si už udělali. Jednu hvězdičku dávám za dvě pěkné Číňanky, protože to bylo to jediné, na co se tam dalo koukat. ()

• Film se natáčel v Sofii v Bulharsku. (rafix)