Se vznikem samostatného Československa byly oficiální šlechtické tituly zrušeny. Přesto aristokraté žijí stále mezi námi. Historie jejich rodů je významnou součástí dějin naší země a jejich majetky patří do pokladnice českého kulturního dědictví. S průvodcem, hrabětem Františkem Kinským, diváci nahlédnou za brány památečných sídel. František Kinský bude představovat jednotlivé aristokraty, bude klást otázky, rozplétat příbuzenské vazby, naslouchat neskutečným životním příběhům, vyprávění o historii dávné i nedávné, ale také o současnosti, která je téměř neznámá. Důraz bude kladen zejména na nejmladší generaci. Mnozí z této generace totiž vyrostli v exilu, často ani moc netušili, jak rozmanitá je historie země jejich předků. Po sametové revoluci přijeli sem, obyčejně i s rodiči, převzali rodinné dědictví a dnes ho spravují. Ale jak se vyrovnávají s českým prostředím? Jak těžké je dostát rodinnému krédu dnes, tedy v době, kdy čest není zrovna na špici společenského zájmu? (Česká televize)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (24)

Thurn-Taxisové (2023) (S03E06)

Thurn und Taxis Post fungovala před i po NApoleonovi v Německu, Rakousku a Španělsku. U nás Taxisův příkop nebo jen Taxix, kdo by ho neznal? V podstatě se divím, že té překážce bolševici ten název nechali. Který rod má takového předka, jakým byl např. Rudolf princ Taxis-Thurn Troskov, zakladatel Sokola a Hlaholu. A nakonec zajímavost, kdo by neznal cukr TTD s tím malovaným šálkem a bábovkou na pytliku, kde to TTD neznamená nic jiného než Thurn-Taxis Dobrovice. ()

Strachwitzové (2023) (S03E07)

V rodokmenu mají, mimo jiné, taky Thurn-Taxisi z předchozího dílu seriálu, Czerníny, Kinské, Mensdorffové-Pouilly, Lobkowicze a další. Rod původně z polské dolnoslezské Vratislavi/Wroclavi, jehož potomci žili od 19. stolení na Moravě ve Zdounkách u Kroměříže, v Šebetově u Blanska a ve Slezsku na Opavsku. V letech 1938 a 1939 byl Hugo Strachwitz účastníkem všech 3 deklarací zástupců české a moravské šlechty. ()

Dobrzenští z Dobřenic (2023) (S03E09)

Rod, který má v Erbu čápa. Jediná taková piha na kráse je, že česky mluví pouze Jan Josef Dobrzenský (* 1946), jeho potomci zatím ne, byť tu jsou už nějakou dobu. ()