Krajinou domova - Série 3 (2021) (séria)

Skály (S03E01)

(epizóda)
Česko, 2021, 27 min

Réžia:

Petr Krejčí

Scenár:

Petr Krejčí

Unikátní viklany, obří balvany a další fenomény české skalní krajiny... Česká republika je bohatá na množství rozsáhlých pískovcových skalních měst. Čtyři největší už jsme navštívili v minulých dílech – Broumovsko, České Švýcarsko (Labské pískovce), Český ráj a Kokořínsko. V úvodním dílu třetí série uvidíme nejen pátou nejrozsáhlejší skalní oblast u nás – tzv. Maštale, ale i jiná místa skalní krajiny, a nejen té pískovcové. Velkou pozornost zaslouží fenomén žulových skal Středočeského plutonu, unikátní skalní viklany Blatenska nebo Vlčí rokle v Posázaví, s obřími balvany v korytě potoka. Navštívíme mnoho dalších skalních lokalit, také náš nejvyvinutější skalnatý terén – vrch Bořeň. Jde o, svého druhu, největší skalní těleso celé Evropy! (Česká televize)

Popinodan

...tak jsem se dočkal. Třetí série je na světě. Opět nemůžu jinak. Prvním dílem laťka opět příliš vysoko (nečekám,že by snad šla směrem dolů) a hltám každý další záběr,každé slovo o naší krásné zemi. A těším se na další nový díl. ()

Fever

Na začátku druhé série jsem se obával, že nedosáhne kvalit té první, která byla ve své době opravdu zjevením. Ale předčila ji. Tvůrci ovšem vyčerpali už všechna CHKO a národní parky, takže na třetí řadu jsem se těšil poněkud opatrně. První díl Skály je plný informací, ale taky zachováním určitého tajemna. To na Krajinou domova miluju. Má to spád, je tam spousta lokalit a informací a zároveň to pořád má to svoje kouzlo, kdy se chvílemi úplně ztrácíte v záplavě obrazů, slov a hudby ve vzájemném souladu. Jednoznačně plný počet hvězd, tohle je the best of czech tv ()