Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa helraiser k tomuto seriálu (26)

Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (S01E01)

Pilotní díl se opravdu povedl a rozhodně navnadil na další sledování. Děti v hlavní jsou výborný nápad a inspirace od Kinga je naprosto zřejmá. Atmosféra jako by nás přímo přenesla do 80. let. Parádní podívaná a jsem opravdu zvědaví na pokračování. ()

Kapitola druhá: Pošuk na Maple Street (2016) (S01E02)

Tak paráda, kvalita zůstává na vysoké úrovni a napětí stoupá. Části z ústavu jsou vážně bomba a mistry atmosféra na nás dýchá prakticky neustále. Zatím naprostá spokojenost. ()

Kapitola třetí: Šťastné a veselé (2016) (S01E03)

Tak atmosférické tornádo nabírá čím dál temnější nádech. Atmosféra 80. let je opravdu parádní. Tohle se Netflixu prostě povedlo a vypadá to na pořádnou atmosférickou bombu. ()

Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (S01E04)

Luxus, nemůžu si pomoc, ale prostě luxus. Atmosféra osmdesátek jak vyšitá a napětí se nám zvyšuje. Navíc se nám něco odhalí, ale na druhou stranu se objevují další otázky. Propojení postav je opravdu parádní s děj se odehrávající ve výzkumném středisku nemá chybu. Spokojenost a jen tak dál. ()

Kapitola pátá: Blecha a akrobat (2016) (S01E05)

Vše šlape a do sebe zapadá jak má a koukat na to je opravdu radost. Geniální začátek v ústavu a střípky z minulosti a závěr též geniální. Vysvětlení druhé strany též výborné a akce s monstrem které vůbec nevypadá zle se též povedla, navíc atmosféra nám čím dál víc houstne. Tohle je prostě nářez a zatím mě to neskutečně baví. ()

Kapitola šestá: Příšera (2016) (S01E06)

Díl zaměřený především na postavy a na emoce a šlape to neskutečně dobře. A ten závěr, to bylo labúžo. ()

Kapitola sedmá: Vana (2016) (S01E07)

Graduje nám to a atmosféra je čím dál hustější. Na závěrečný díl této řady jsem tedy opravdu zvědavej. ()

Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (S01E08)

Fantastické finále které se opravdu povedlo. Co ztrácí na atmosféře, to vyhrazuje na akci. Neskutečný nářez a finále v chajdě s monstrem byla parádička. Spokojenost. ()

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

Tak samozřejmě, že už to nepůsobí tak ohromujícím dojmem jako předchozí série, ale je to pořád hodně slušná podívaná. Komornější úvod do nové série, dává tušit něco velkého v pozadí a jsem opravdu zvědaví co se z toho nakonec vyklube. Navnadilo na další díl neskutečně. ()

Kapitola druhá: Koledu, ty exote (2017) (S02E02)

Tak tohle už jede na plno ve starých dobrých kolejích jako v první sérii. Neskutečných odkazů na osmdesátky, Krotitelé duchů, Halloween atd. Navíc propojení tohoto světa s tím temným je vážně super a nové monstrum na obzoru je super. ()

Kapitola třetí: Pulec (2017) (S02E03)

Konec je naprostej luxus, parádní, temný, super monstrum jakoby vyskočilo od Lovecrafta. Jinak postavy opět předvádí výborný výkony. Druhá série i přesto na první zatím ztrácí. ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Tak jiné než první řada, ale přesto výborné. Atmosféra je pořád skvělá a vypadá to, že se objeví i pořádné monstrum. Hlavní dětské postavy opět výborné a Šerif je prostě borec. Líbilo a začíná se nám to i pěkně rozjíždět. ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

Přechod k hororu se povedl a děj týkající se Šerifa byl top. Děcka opět parádní a atmosféra jak vyšitá z osmdesátek. Tenhle díl jsem si opravdu užil. ()

Kapitola šestá: Špeh (2017) (S02E06)

V každém případě neskutečná nálož akce, atmosféry a napětí. Odkazy na 80. léta je přímo do očí bijící. Inspirace Vetřelci je jasná a naprosto dokonale zvládnutá a ten závěr je opravdu dokonalej. V každém případě se máme na co těšit a závěr seriálu bude jistě masakrální. ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

Pankáči nebavili, ale atmosféra je jak z osmdesátek to jo. Díl úplně mimo sérii, pro mě naprostá zbytečnost. ()

Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (S02E08)

Tak tenhle díl byl oproti tomu předchozímu opravdu krutopřísný. Je vidět, že se jde opravdu do finále. Masakr v laborce šla Vetřelec byl lahůdkový, bohužel se rozloučíme s Bobem, ze kterého se vyklubal super hrdina. Celkově neskutečná atmosféra a napětí narůstá. V příštím díle se máme rozhodně na co těšit. Dokonalost. ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Lepší zakončení jsme si ani nemohli přát. Mělo to atmosféru, akci a spád a pochopitelně otevřený vrátka pro další sérii. Naprostá spokojenost. ()

Kapitola první: Suzie, slyšíš mě? (2019) (S03E01)

Pomalejší rozjezd série, ale rozhodně ne špatný i když většina stopáže se točí okolo vztahů děcek. V každém případě ruskej úvod byl parádní i když dělat padouchy z Rusů už je trochu ohraný, ale uvidíme co se z toho vyklube. No a závěr byl opět super, slušná atmosféra a výborně navnadil na další díl. ()

Kapitola druhá: Krysy z obchoďáku (2019) (S03E02)

Hororové prvky ustoupily úplně do pozadí a máme z toho téměř jen dětskou vztahovka, ale co si budem říkat, kouká se na to fajn. Závěr, alespoň trošku dává tušit monstrózní problém v dáli. Stále baví. ()

Kapitola třetí: Případ zmizelé plavčice (2019) (S03E03)

Tak se nám to trošku rozjíždí, rusáci tančí aerobik, dětská vztahovka nám pokračuje a i hororová část se nám trošku probrala, takže je to opět o něco lepší. Kouká se na to pořád fajn a děj plyne pomalu kupředu. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry