Chcete být milionářem?

Réžia:

Matthias Schwab

Účinkujú:

Marek Vašut (moderátor)

Nejúspěšnější soutěž všech dob opět na TV Nova! Nové studio, nová pravidla, nový moderátor. Hrajte o 10 miliónů korun s Markem Vašutem. (TV Nova)

Lachtaan

Novácká snaha po x letech obnovit jeden z vůbec nejpopulárnějších soutěžních pořadů na české scéně. Kdyby se moderátorského křesla neujal zrovna Marek Vašut, tak by se možná ani nejednalo o takový propadák, jenž po několika dílech zmizel z obrazovek. Princip soutěže se ale nezměnil, takže nebudu tentokrát nijak přísný. ()

filmmovier

Za mě parádní vzkříšení legendární soutěže (a proto doufám, že to pár let vydrží). Všichni víme, že jediný pravý Milionář je pouze s ďábelským a geniálním Vladimírem Čechem, Vašut je za něj ale vynikající a asi i nejlepší možnou náhradou. V prvním díle byl sympatický, charismatický (ale jinak), pohotový a hlavně vtipný, soutěžícím se snažil pomáhat, chrlil hlášky, bylo vidět, že mu to sedne. Nová nápověda podle mě super, studio taky, jen tam je až moc světel. A i když se vytratilo napětí, já jsem si to užil, bavil jsem se a rozhodně chci být milionářem i nadále. A včerejší první díl mi navíc potvrdil, že Milionář je skutečně tou nejlepší soutěží ze všech. Za mě 90% a za Vašuta a posledního soutěžícího ještě body navíc. Jsem spokojen. ()

Allan

Asi se tak nějak všichni shodneme na tom, že pan Vašut je sympatický člověk a dobrý herec a zřejmě i dobrý moderátor. ALE! Faktem zůstává, že pan Čech nasadil laťku tak vysoko, že je prakticky nepřekročitelná. A to není nějaký sentiment, nebo že se to před 15 lety dělalo jinak a dnes je jiná doba atp. Nic z toho neplatí. Tehdejší úroveň moderování i otázek byla o několik koňských délek dále, než je dnes. Současný Milionář je pořad především pro TV diváky, kteří toho moc nevědí, o nic se nezajímají a mají ohromnou radost, když v potu tváře dokáží odhadnout správnou otázku za 10.000. Z obsahového hlediska pořad zprimitivněl. A z moderátora se stal, jak se krásně česky říká "entertainer". Prostě bylo třeba hloupé otázky prezentovat hloupému publiku způsobem, kterému rozumí každý Novák. A to bohužel pan Vašut splňuje. Jeho vtípky a různé prupovídky působí uměle, divně, mnohdy protahovaně, bez pointy. Rádoby eskalované napětí je spíš trapné protahování, kdy už se mnohdy i soutěžící soucitně na pana Vašuta dívají pohledem: "Tak už to prosím tě doblekotej a řekni, jaká je správná odpověď." Končím tedy konstatováním, že pokus navázat na pana Čecha je obrovská výzva, které žádný z moderátorů, kteří přišli po něm, nedokázal čelit a prohrál. Včetně Marka Vašuta. ()

Dejvid17

Ten Vašut je fakt vocas, vůebc se tam nehodí a celý to kazí, zlatej velmistr Čech :) Charizma tryskalo z televize a teď, ani prd... Je to škoda, jinak koncept soutěže se mi líbí, čtvrtý nápověda navíc místo záchytnýho bodu je taky zajímavý zpestření. Takže průměr.. Mam rád vědomostní soutěže :) A byly tam dřív taky fakt jen vědomostní otázky.. Dnešní otázky na Ewu Farnou a youtubery fakt nepochopim, to neni vědomostní soutěž pak už, ale sračkoidní :D ()

megan017

Uvolněný přístup Vašuta a jeho šoumenství hodněkrát ocením, ale tady mi to moc nesedlo. Vladimír Čech všechno dělal s důvtipem, elegancí a byl to správný lišák, který diváka uměl dobře natahovat a soutěžícího zmanipulovat do zblbnutí, navíc znal jistý odstup, kdežto Vašut jakoby do soutěžících ryl. Ale není to špatné celkově, ale ta špatně načasovaná hudba a zpožděné osvětlení, to mi bodalo do očí i uší. Navíc prozradí odpověd ještě, než jí označí. I když se jedná o banální věc, kterou každý ví, nicméně tam se s účastníky nikdy v rukavičkách nezacházelo. Nicméně jsem ráda, že se Nova rozhodla oživit soutěž, která mě vždy bavila a není mi vůbec proti srsti se na to dívat i Vašutem, kterého mám docela i v oblibě. Je ovšem škoda, že Vladímír Čech už mezi námi není, protože s ním mě to nejen bavilo, ale dokonce jsem se i těšila. Jeho nejde nahradit, to je nemožné, ale že by Vašut nebyl důstojná náhrada, to si nemyslím. Jen ho pořád musím s Čechem srovnávat. ()

• Pořad byl natáčen v kulisách německé verze přímo v Kolíně nad Rýnem. (Bernyz)