Tvoje tvář má známý hlas

(relácia)
Hudobný / Súťažný / Reality-TV
Česko, 2016, 120 min

Kamera:

Martin Hes

Účinkujú:

Ondřej Sokol (moderátor), Vladimír Polívka (moderátor), Jakub Kohák, Janek Ledecký, Jitka Čvančarová, Ivana Chýlková, Adam Mišík, Petr Vondráček (viac)

Začíná nová velkolepá show! Osm známých osobností se za pomoci týmu maskérů, kostymérů a choreografů změní na ikony hudební scény a zazpívají jejich nejslavnější hity. (TV Nova)

+sfinx+

Řekněme, že na poměry TV Hovna to není až tak špatné. Některé ksichty a hlasy se opravdu blížily originálu (Alice Cooper, Cranberries, ostatně i Hapka byl dobrý), jindy se zase povedla choreografie (PSY, M.Jackson) a nebo byla vidět alespoň snaha (Green day, Adele). Jenže největší výkony tu předvedli maskéři a jejich práce často zastínila nějaké další snahy o ztvárnění předlohy. Ale byla tu i porota - aby si dodali světovosti, koukli se na pár dílů Čuprstár ze zahraničí a hýkali jak pominutí. Potleskem ve stoje se v našich zeměpisných šířkách také neplýtvá pro každého troubu, co zazpívá pár not bez chyby. Nova se už řadu let snaží tyhle ubohosti protlačit do české kultury. Zatím to stále vypadá trapně a sem se to zkrátka nehodí (ono se to nehodí ani nikde jinde, jenže hovada si vystačí s několika lacinými gesty a emocionální stránkou). Když už jsme u emocí - pokud je někdo tak nevyrovnaný, jako Sokol, který bulel snad už při úvodní znělce, neměl by to dělat. Jinak dokážu pochopit dojetí při emocionálním pojetí smutné písně, ale to co předváděla porota, to byla hysterie a ne dojetí. Pazderková se chová, jak kdyby už léta brázdila ulice, ale zároveň byla snad všude a všechno zná (vždyť byla na koncertu Mansona, a to i v Emerice!!) a její analýza originálů spočívá ve vypozorování a následovného reprodukování toho, co je každému zřejmé - aneb: "všimni si, že Shakira hýbá boky, to nikdo kromě mne nevidí a tak tu jsem za odbornici". Koháka jsem dříve měl rád - vzhled bezdomovce alespoň vynahrazoval jednoduchým, ale ne úplně nejhorším humorem. Teď u něj jednoduchost vystřídala dětinskost a trapnost. Překvapil jen s Pavarottim, ten se mu opravdu povedl. No a jak to celé dopadlo? Jak asi? Vyhrál zástupce 4%, kdo jiný.. Těžko se divit, když ze čtyř tanečníků musí být jeden černý a druhý žlutý (počítám, že třetí musí být něco přešitého, aby byla naplněna i kvóta úchyláků v každém pořadu). ()

Stanislaff odpad!

Naprosto nechutné!! Dejdar, Dyk a Háma děs běs. Lze ještě klesnout hlouběji? Předpokládám, že Nově to určitě půjde. Držím palce. ()

JanMarek odpad!

Soutěž, ve které si taxikář Háma a moderátorka ptáka Loskutáka hrají na světoznámé hvězdy a jejich výkony boduje instalatér z Tuchlovic. Je to fakt dno, východoevropská produkce jak vyšitá - nemáme nikoho slavného? No tak si na něj zahrajme! Viděl jsem jeden díl. Nějaký úplně neznámý chlap tam úplně otřesně napodoboval Tinu Turner, obecenstvo aplaudovalo ve stoje a porotce zamáčkl nostalgickou slzu, protože výkon to byl tak dokonalý, že mu to připomnělo koncert Tiny, na kterém kdysi byl. ()

PanIncognito

Když 8 umělců radikálně mění vizáž a předvádí pěvecké dovednosti je jasné, že reakce jsou rozporuplné. Já oceňuji především masky soutěžících. Za nejsilnější považuji první sérii, byť ani jeden z mých oblíbených mistrů proměn (Anna Fialová a Petr Rychlý) není vítězem. Druhá a třetí řada mě neoslovuje z důvodu obsazení (až na Tatianu Vilhelmovou ve třetí řadě). A obsazení má zásadní vliv na kvalitu pořadu. Sice i nové osazenstvo rozdává pozitivní energii v podobě klišé (např. chronickým chválením ostatních, vše považují za neuvěřitelně skvělé...), jenže to na celý pořad nestačí. Druhá a třetí řada je tak pouze nástrojem ke sledovanosti. :-/ ()

PowPow

Je to od TV Nova, to tady většině "kritiků" bude stačit k odpadu... Faktem je, že se v pořadu vystřídala hromada talentovaných lidí, některé výkony byly dechberoucí a Sokol jako moderátor do takového jednoduchého formátu komerční televize sedí. Je to určitě o třídu výš než zrůdnosti typu Superstar. ()

minilawman

Kdyby to zůstalo u první série, tak bych to vzal a dal bych i vyšší hodnocení. Je to pořad, který nevyhledávám, ničím mě neobohacuje, nebaví mě.... Vysílat to ve 20:20 v kterýkoliv den je zvěrstvo. ()

hlavi odpad!

Neoriginální, neosobité, podřadné napodobování již zapomenutého podřadnými rychlokvaškami a zašlými slávami. K tomu navíc slizký samolibec Dejdar. Dekadence zábavy all inclusive. ()

SNCIS

Já vůbec nechápu, proč tady mnozí křičíte, že je to dno televizní zábavy a nekoukatelný shit. Má oblíbená vystoupení - 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 a 10. Jo desítka jsou žhavé rusky T.A.T.U a francouzský polibek Kohoutové a Konvičkové. Co je na tom nekoukatelného? Krásné polonahé české herečky? Nebo to, že ztvárňují moderní umělce jako je Rytmus či Katy Perry? Já s tím problém nemám, protože ženy se mi líbí od narození a moderní hudbu poslouchám. Formát pořadu se mi moc líbí, takže za mně 4 hvězdy. - 80%. ()

Peggyyy02

Jediná česká soutěž, kterou z celého srdce nesnáším. Možná by mě i bavila, kdyby pouhých deset písniček nebylo roztahaných do dvou úmorných hodin plných reklam. Nejvíce však nemůžu vystát porotu. Jen samá chvála a chvála bez jediné kritiky a spousty "legrace" a "zábavy," jestli se tomu tak dá říkat. Achjo ()

SilGhost odpad!

Moje hodnocení bude asi silně subjektivní hlavně z toho důvodu, že nemám rád hudební filmy. (ne však všechny, najdou se i vyjímky). A dále vím, že role se dají jen dobře obsadit hercem, který v podstatě nehraje, je jen přirozeně sám sebou a tu roli naplní lépe nebo hůře. A to pak film s dobrým scénářem vyzdvihne a pokud je scénář špatný, tak ani dobrý herec nepomůže. Tady nejsou ale žádné role jen bohapusté napodobování někoho, kde se stal díky svému zpěvu nebo tvorbě slavným. A o zpěvu jako takovém ani nemluvě. Připomíná mí to dětskou besídku jen s obsazením profesionály, kteří dostali za tu taškařici dobře zaplaceno. A proč to existuje - protože každý z nás je jiný a někomu se to i líbí třeba jen proto, že tam vystupují jeho oblíbení herci a zpívají známé písničky. Prostě to tak je. Kdyby to mělo malou sledovanost, tak by na tento pořad nikdo nedal peníze a my bychom se k tomuto nemuseli už nikdy vyjadřovat. ()

Rangifer

Ono záleží na tom, kdo jaký má hudební vkus. Většinu z toho co tam zpívají, tak neznám, nebo znám písničku, ale nevím jak se jmenuje a kdo ji v originále zpívá. Chvilku jsem se na to díval a docela mě to i bavilo. Hodně záleží na tom, co si kdo ze soutěžících vylosuje. Špatné to rozhodně není. Je to mnohem lepší než CESKO HLEDÁ SUPERSTAR!!! Tady je narozdíl od toho zábava a vtípky, ať už od Ondřeje Sokola, nebo Jakuba Koháka. ()

Catr854 odpad!

Člověk si řekne, že to jednou za rok stačí. Bohužel televize Nova si toto nemyslí a tak nám svoji ubohou tvorbou musí prznit poslední den roku 2018. Tato televize už u mě ztratila veškerou naději. To, co zde pár lidí předvádí nemá se zpěvem nic společného, je to pouhé ztrapňování hudby. Dal jsem tomu hodnocení odpad, protože poslouchat tuto faleš je nad moje možnosti. Televize by si měla uvědomit, že tento formát “show” je už starý a vymyslet něco záživného. Zlatá ČT. ()

anicca

Niekedy mám pocit, že všetko a už len z princípu hodnotíme negatívne. Nerozumiem tomu prečo, lebo toto je vyslovene talentová šou. Herci, alebo moderátori ukazujú svoj hudobný talent. Niektorí vedia spievať, niektorí napodobňovať, ďalší dobre tancujú...V neposlednom rade je skvelé sledovať úžasnú prácu maskérov, ktorí ich premieňajú na svetové hviezdy. Nerozumiem, čo je na tom nepozerateľné. Jediné prečo som jednu hviezdičku odobrala je že to často pôsobí ako travesty šou, pretože účinkujúci si vystúpenia losujú a tak na mužov často pripadnú ženské role ()

GrooteLulu

Na to se fakt nedá dívat. Pokračování tzv. víkendových zábavných pořadů na té, či onaké stanici pro náctileté, aby se pak v pondělí o tom ve škole mohli bavit, jestli to viděl a jak to bylo boží, fakt už ne. Prvně jsme několik let čuměli jako voyeři na "partu na zabití se navzájem", pak jsme zas několik let zpívali, abychom našli nové zpěváky (ikdyž to bych pochopil), farmařili, hráli si na učitele "robinsona" tělocviku. Zapomněl jsem na něco? Teď si zas dělají ze sebe legraci různé hvězdy šoubysnysu. Teď už chybí, jen soutěž v malování, hraní divadelních scén, nebo domácí práce. "Miluju" tuhle zábavu komerčních stanic. Hlavně přežít podzim, zimu a těšit se každé pondělí do školy. ()

JenTR

Copak o to, bylo by to zábavné, ale je to moc natahované! Drtivou většinu času tu někdo kecá a bolí mě z toho hlava. Kdyby to mělo stopáž 90 minut a jen by zpívali, hodnotili atd., tak by to šlo. Tři hodiny tohodle je fakt moc. ()