Šovinistické prasa proti feministke s chlpatýma nohami - taká neodolateľná ponuka sa nedá odmietnuť. Začiatkom 70. rokov je sexuálna revolúcia v plnom prúde, v tomto prípade dochádza medzi mužmi a ženami ku vzácnemu a obojstranne príjemnému súzneniu a zhode. Avšak spoločenská rovnoprávnosť žije často len v predstavách žien. A tenis nie je výnimkou, skôr žiarivým príkladom. Bobby Riggs je stelesnený testosterón, predstavuje všetko mužské, proti čomu akejkoľvek ženské hnutie vždy bojovalo, bojuje a bojovať bude. Bývalý tenisový šampión, gambler, flákač a veľkohubý šoumen je známy vetou: "Žena patrí do spálne a do kuchyne. Presne v tomto poradí.". Billie Jean King je moderná žena, ktorá akoby do príbehu spadla z dvadsiateho prvého storočia. V tom, čo robí, je výnimočná, angažuje sa, presadzuje lepšie podmienky v ženskom tenise, rieši milostné vzťahy s mužmi i ženami. Dva póly, ktoré sa odpudzujú, až sa nakoniec pritiahnu. Bobby totiž v tenisovej exhibícii poráža ženskú svetovú dvojku a zápas je posmešne nazývaný "Masaker na Deň matiek". To je moment, kedy Billie Jean King zdvihne hodenú rukavicu a rozhodne sa nakopať mu zadok. V následnej monštruóznej šou už nejde len o tenis, ten je len zásterkou. Rozohrá sa zábavná bitka medzi mužským a ženským svetom, ktorá síce nemôže vyhrať na veky vedený stret... ale každý podarený kopanec do gulí sa počíta. (Bontonfilm SK)

funkyman

nechcem sa opakovat, ze 70 roky a vsetko odtial je moj svet..o to viac sa tesim na filmy , ktore sa tam vracaju..a tento v atmosfere nie je vynimkou..potesi oko aj ucho co ale vtedy ak scenar nie je rozhodnuty, ci bude riesit price money, lesbian question, pigs or lollipos, nebodaj high level tennis .....nakoniec vsetko a poriadne nic... ano tvaricka a oblecenie Emmy je ako zo zurnalu reklamy na sportove pradlo z Bile labute v 1972 ... a vykon Steva ako vzdy medzi sebaironiou a vaznostou perfektny..ale to nestaci.. a ten smrad a dym z tych nekonecnych reci o rovnakom postaveni zien /toboz tenistiek/ v sporte - sorry damy ale dajte si naozaj na tri vitazne napr v Parizi a potom budem ticho - mi naozaj nevonia.. a co sa tyka kvality tenisovych vymien, radsej siahnem po https://www.csfd.cz/film/381757-sedm-dni-v-pekle takze konecny vysledok - skrec po unavovej zlomenine z pozerania po priebeznom stave 2 : 5 .. ()

durkes

Príbeh úžasnej ženy, športovkyne, ktorá sa stala prvou dámou bieleho športu. Neúnavná bojovníčka za finančné i menšinové zrovnoprávnenie. Keďže milujem šport, tenis a úžasných športovcov, pridávam jednu hviezdu. Nesmiem zabudnúť na veľmi dobrý a ľudsky uveriteľný výkon Emmy Stone. Pekná športová jednohubka, hodná historického pripomenutia. Bilie Jean fakt si bola KING. ()

shinlove

Oddechovka na jedno shlédnutí. Na film s E.Stone a S.Carellem bych šel, i kdyby to byl hraný dokument o putování šneků pouští. Jsem spokojený, i když jsem čekal jiskřivější dialogy hlavních aktérů. 3* ()

Doffy

Doufal jsem, že to bude film o tom jak se na sebe budou připravovat ve vzájemném zápasu Steve Carell a Emma Stone (což napovídal i celý trailer), ale celé 2/3 filmu tvoří nemastná neslaná zápletka o milostném trojúhelníku Emmy Stone, její milenky a jejího manžela, a tím, že se hlavní hrdinka nemůže absolutně rozhodnout co chce víc. Kdyby tahle zápletka měla alespoň nějaký náboj, ale 99 % té zápletky tvoří hluchá místa a vzájemné zírání na sebe. ()

Kamil111

Jelikož jsem tak pokročilý ročník, že si na ty hrátky pamatuji, i když z pozice kidda a jen díky vídeňské televizi, mohu přidat hvězdičku navíc. Emma se prostě proměnila v Billie Jean King, dialogy se mi zdály celkem vtipné, dobové prostředí bylo vystiženo dokonale, ale je fakt, že potenciál nebyl úplně využit. Silný politicko-emancipační podtón mi k překvapení ani moc nevadil. ()

Pythonator

Pozor, nepleťte si tento film se strhujícím porno dramatem odehrávajícím se na kurtech. Battle of the Sexes skutečně není o lízání feministek v teniskách, ale zato je podle skutečných událostí, takže to má jakože přidanou hodnotu (k té vší nudě samozřejmě). Emma Stone je sice příliš pěkná, aby hrála tu lesbickou feministickou předlohu, ale i tak se s rolí poprala jako s raketou. Některé holky však raketu nepotřebují a stačí jim jazyky, o čemž tento film samozřejmě je. Propaganda feminismu a LGBT ve svých raných začátcích. Jo, tehdy se holky rozhodly, že už nám nebudou jen vařit. Nějaká Bilidžín vybojovala ženskému tenisu úctu, kterou ovšem po mnoha letech stejně pohřbila nějaká věčně vyhrávající černá sestra z hnUSA, jejíž svalnatá postava má blíže ke gorilýmu samci než k ženě. Ano, Serena je oporou pro rovnoprávnost na kurtech, neboť dodává do ženského tenisu mužnou sílu a svým hekáním a tlustou prdelí odpuzuje všechny normální zdravé heterosexuály. ()

katakomb

Bohužel tomu chybí jiskra. Na sklonku filmu se dostaví mírné jiskření, blyštění... Ale aby to zvrátilo dojem z celého filmu, na to je to málo a příliš pozdě. Velká škoda, herecké výkony hlavních hráčů jsou fantastické, námět skvělý, společenský přesah to má (ačkoliv možná trochu moc přímočaře vysvětlený, což je taky škoda). Ale přehnaná minutáž-hodináž je asi to, kde mě u tohohle filmu nejvíc bota tlačí. ()

Bogrant

Prvý set tohto filmu, tzn. osobný život Billie Jean je tým najzaujímavejším článkom, ktorý to mierne okorení, resp. osladí. Druhý set, tzn. najmä predohra a verbálna konfrontácia medzi Emmou a Carellom a v podstate celé jadro filmu sa tu udeje niekde v poslednej štvrtine. Tretí a záverečný set, tzn. samotný zápas je už len hravým doplnením, ktorý paradoxne ponúkne svoje dva najsilnejšie momenty v šatni po skončení. Suma sumárum, príjemný a neškodný pohľad do minulosti, kedy sa porovnávalo postavenie žien a mužov vo svete tenisu (a nielen v ňom) a kedy jeden zápas to aspoň trochu celé pozmenil. Na kanára to určite nie je. ()

peproch

Někdy úsměvné nekdy spíše smutnící vzpomínání na počátek 70let v tenisu, kde tehdy kralovala Billie Jane King a hrála za srovnatelnou výši odměn pro ženy, odmítnutí všech macho šovinistických idejí ve společnosti. Také tu zarezonují témata stejnopohlavní lásky a silového pojetí tenisu a sázkařské posedlosti. Škoda, že neumím dobře anglicky, abych si lépe užila tu pravděpodobnou spoustu dvojsmyslů, ftipů a džouků. Ocenila jsem docela autentické a věrohodné tenisové záběry a záznamy. ()

madcap

Mám opravdu moc rád tenis, skoro odjakživa, ale tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal. Čekal jsem totiž horoucí LGBTQXYZetc. agitku. Ačkoli nejsem homofob ani rasista (já vím, to říká každý, haha), tak způsob, jak dnes Hollywood často tato témata "tlačí na sílu", se mi strašně nelíbí a je podle mě v důsledku spíš kontraproduktivní. Nakonec jsem si to ale na Disney+ pustil a ... byl jsem příjemně překvapen. Ne tedy, že by to bylo nějaké super veledílo, je to chvílemi trochu ploché a trošku schematické, ano ... ale odsejpá to a hlavně ... Emma Stone a Steve Carell jsou naprosto skvělí! Queer linka příběhu byla za mě podaná zcela přirozeně, žádná agitka, to feministické téma ale bylo zobrazeno podle mě bohužel až moc černobíle, škoda. Sedmdesátková atmosféra a vůbec celý dobový "dyzajn" jsou super. Samotného tenisu tam zas tak moc nebylo, ale co tam bylo, tak bylo taky OK. Pár lidí se tady v recenzích posmívá tomu, že to vypadá tak trochu jako víkendové pinkání důchodců, ale ... hráli jste někdy se starou, malou dřevěnou raketou? Já ano. Do toho se opravdu nedalo tak "řezat", jako je to možné dnes, s dnešním vybavením. Kdybyste zkusili s raketou z roku 1973 hrát dnešním stylem (semi-western grip atd.), tak vám většina míčů půjde buď daleko do autu, nebo taky někam do nebe, protože to každou chvíli trefíte rámem. A bylo by jedno, jestli by šlo o tu dřevěnou klasiku, kterou hrála BJK, nebo "Connorsovu" kovovou T2000, kterou má ve filmu Bobby Riggs. V obou případech byla plocha hlavy rakety mnohem menší, než je tomu dnes a i tehdejší výplety byly jiné. Takže za mě celkově příjemné tři hvězdy, žádný průšvih, stojí to za vidění. ()

Sejkorka

Ty 3* nebo 62% sedí a nevím, proč se mi to zdá i trochu moc. Záleží na úhlu pohledu. I ten verbal zdola nejdřív pohaněl všechny feministky světa a jako vždy poplival Emu S. Ale ve výsledku dal právě ty 3*. Já to vidím z jiné perspektivy. Příběh výborné tenistky, resp. část jejího příběhu, který se točí kolem vzniku WTA, a mediálně sledovaného zápasu, o kterém jsem jako jinoch věděl, neboť socialistická cenzura výjimečně pustila informace za železnou oponu. Je tam něco i o lesbické orientaci BJ King, ale člověk to v tom tenisovém světě dnes bere pomalu jako samozřejmost. A Ema Stone v hlavní roli je skvělá, i když tenis hrát neumí. Verbalovi nyvzdory. ()

stret

V principe tazko nieco namietat voci snahe o nejake zrovnopravnenie zien a muzov. Ale.... Billie Jean King sa nepodobala na velmi zensku Emmu Stone. Podobala sa skor na Navratilovu. Zenu s crtami muza. Tato castingova chyba najskor bude zamerna. Ako ferove je, ked v sutaziach zien sutazia zeny majuce crty muza ktore sexualne pritahuju zeny, so zenami ktore su zenami so zenskymi crtami? Je to nahoda ze LGBTI ideologia tuto nerovnost ignoruje? ()

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (viac)