Renegáti

• Česko Renegáti (viac)

Pre príslušníkov špeciálneho komanda mariňákov Navy Seals je každá operácia životu nebezpečnou misiou do neznáma. Taká je aj akcia piatich vojenských renegátov, ktorí sa rozhodli poriadne obohatiť. Vydávajú sa do Bosny, krajiny zdecimovanej vojnou, aby z dna jazera vytiahli nacistický zlatý poklad v hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov a ukradli ho. Lúpežnú misiu musia vykonať do desiatich hodín, pretože nepriatelia sú im v pätách. (TV JOJ)

Lacike

Skupinka vojakov sa pocas vojnoveho konfliktu pokusi obohatit o velku kopu strateneho zlata. Zapletka mi pripomenula môj oblubeny film Three Kings. Len to neobsahuje ziadne vaznejsie myslienky. Ale ani snaha dobrodruznu zabavu nefunguje. Postavy su nevyrazne a hlasky nie su vtipne. Jedine co za nieco stoji je akcny uvod. Steven Quale ma technicku stranku v ruke, takze tych par prestreliek a vybuchov vyzera pôsobivo a vsetko je prehladne natocene. Trochu to kazi len PG-13 rating. Scena v ktorej hrdinovia strielaju s gulometom do nepriatelov a namiesto krvaveho rešeta ako v stvrtom Rambovi sa z nepriatelov len trochu zaprasi a potom si poctivo lahnu na zem, bude vzdy pôsobit bezzubo. Napriek tomu sa jedna o predcasny vrchol filmu po ktorom nasleduje cim dalej tym väcsia nuda az do konca. Na prvy pokus som dokonca v prvej polovici filmu zaspal a musel som film dopozerat na druhy den. Nestalo to za to. Besson uz evidentne nedokaze vyprodukovat ani zabavny akcny vyplach. 4/10. ()

Sany33

Z pera Luca Bessona sme boli zvyknutý na podstatne lepšie akčné filmy. V poslednej dobe servíruje akciu bez pointy a bez nápadu ale na druhú stranu veľmi dobre pozerateľnú. Výnimkou nie je ani tento film. Spojiť armádu a hľadanie pokladu do jedného filmu je zaujímavé. Chýba mi tam ale nijaký zvrat. Od začiatku filmu vieme, kto je zlý, kto je dobrý a čo sa bude robiť. Akcia bola solídna a aj na herecké osadenstvo sa dobre pozeralo to ale v dnešnej dobe nestačí aby sa film dostal z vôd priemernosti hlavne ak do neho nalejete 66 melónov a očakávate aspoň aký taký zisk. Ak sa film o chvíľu dostane do telky nájde si určite svojich fanúšikov ale pre mňa sa jedná o priemer v danom žánri. 55% ()

T2

Rozpočet EUR66,190,000Tržby USA Tržby Celosvetovo $2,470,000▐ Steven Quale nevychádza zo svojho tieňa a opäť ponúka rutinu aj keď v pohode konzumnú, bez väčších nárokov. V pohode sa to dá zniesť, tento dobrodružný film o lovení pokladu. Besson bol odvážny že nalial do takéhoto projektu také peniaze. /60%/ ()

Jara.Cimrman.jr

"Ten umí lítat se vším. Se Stallionem, s Dragonem, s Apachem. Kdybys přidělal vrtuli k Pamele Andersonový, tak by s ní odletěl." Je blbý vyčítat akčnímu béčku málo akce, ale já to udělám. Ne proto, že by mi to dělalo radost, ale protože střílení ve tmě za akci nepovažuju. Nicméně úvodní únos byl docela slušnej, technický plány vyzvednutí zlata ze dna mě zaujaly a velitel Levine byl borec. Takoví mají velet ozbrojenejm složkám. Týpkové, kteří svý podřízený dle řádů nejdřív brutálně seřvou a pak se za ně nekompromisně postaví. Škoda, že se vyskytujou jenom ve filmech a ve skutečným životě jejich místa obsadili alibističtí přizdisráči. Čest výjimkám. Jednu jsem zažil. ()

Big Bear

Nestává se často abych dal 100% béčku málem za plnou sazbu. Ale tohle si to zaslouží. Já mám moc rád všechny ty akční a dobrodružné filmy, kde se jde po ncistických dávno zapomenutých pokladech. Tenhle film není v podstatě nic jiného než takovou variací kellyho hrdinů nebo modernějších Tří králů, přesto mu nelze ale upřít prvky originality i vtipnost. To haštěření mezi Navy Seals a SAS mne tam také bavilo. První půlka je slušně nadupaná akcí, pak se to mírně zadrhne, ale závěr zase stojí za to. Trochu mně točí, že ve všech filmech z konfliktu v Jugoslávii jsou to Srbové, kdo jsou ti špatní. Koneckonců tomu bylo tak i u včera viděného filmu Maus. řekl bych, že tam si neměl kdo co vyčítat a filmaři by to měli vzít v pozaz. U tohohle filmu je třeba vypnout mozek, ohulit prostorové repro naplno, udělat si pohodičku a pak věřte nebo ne budete spokojeni jako já. Kucí byli sympatičtí i místní dívčina. Měl jsem radost z účasti J. K. Simmonse a samozřejmě hlavně ze Spuda Ewena Bremera! Už je z něj holt starej fotr jako ze mně, utíká to od dob Trainspottingu :-). Jo, pošmáknul jsem si. To 100% béčko neberte jako hanu, ale jako pochvalu. Dávám za 4 vaky se vzduchem! * * * * ()

• Natáčení probíhalo v Ogulini, Karlovaci, Lokve, Humu, Záhřebu (Chorvatsko) a na Maltě. (ČSFD)
  • Při úvodním útěku použijí k útěku tank T-72. Posádka tanku je velitel, střelec a řidič, tedy tři osoby a v žádném případě se do útrob nevejde 6 osob, jak je ukázáno ve filmu. (Maulincio)