Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

rigby

Na tehdejší poměry a kvalitu filmové tvorby se jedná o nadprůměrné dílo. Nejedná se rozhodně o žádnou akční krimi, ale práce s kamerou je výborná a režie také. Jen ta Dáša je tam jaksi navíc a nemá to žádný důvod, a přitom je to vlastně celé o ní. ()

oblonskij100

Je zajímavé, že pokaždé když se na tento film dívám , tak nevím kdo je vrah:-) Vždy to zapomnenu... Je krásné mít z chlastu problém s pamětí. ()

Skunkiee

Hluboce průměrný film, výběr Dagmar V.-H. ke své postavě naprosto sedí a to je podle mě jediné výrazné plus tohoto filmu. Občas pobaví její věčné průsery ale jinak vcelku nuda. Myslím si, že v daném období vznikaly mnohem lepší kriminálky. Znovu to vidět nemusím. ()

Spike86

Civilní děj, realistická zápletka a je to dobře zahrané, hlavně Karel Augusta s jeho smíchem a i Dáša svoji roli zahrála dobře. No chvílemi je to až moc naivní, ale je to dobré a nenudí to. 68% ()

tuctovychlap

určite si 40 % zaslúži (10 % som strhol za hudobný podmaz, ktorý namiesto toho, aby dej dopĺňal, napĺňal moje uši kakofóniou - i keď si uvedomujem, že podobný typ bum-bang-vŕz bol prítomný v tých rokoch aj v nemeckých kriminálkach)..negatívum filmu okrem slabého scenára bolo pre mňa obsadenie Dagmar do hlavnej úlohy - hrozná, hrozná, hrozná..a nemyslím tým vinič hroznorodý.. ()

Peddro

Paní Havlová mi více sedí v roli první dámy, než jako herečka. Její role potrhlých jednoduchých holek mi nejsou sympatické. Především v tomto filmu je až příliš jednoduchá. Vím, že to byl záměr, ale jak neví, co to znamená ,,preventivně" mě prostě štve, asi jako Lavi ve Vyšehradu neví, co je to ,,enormní" :-D. To už je prostě moc :-D ()

Bodega_Bay

Jeden z filmů, které jsem neplánovaně viděla asi tak...no určitě dvacetkrát. Dáša Veškrnová jako dívka z děcáku, která na vlastní pěst pátrá po zmizelé kamarádce. Stihne se u toho přizabít u brambor, zamilovat do Abrháma a málem přivodit infarkt dobráckému panu Muraškovi. Herz mě nezklame nikdy, o tom žádná. Co je ale na tomhle filmu naprostá pecka, je hudba. Pustit mi jakýkoli úsek takhle v noci, když jdu na záchod, můžu se rovnou převlíct. ()

ssarka

starý český film,co jsem viděla už hodněkrát v rámci nedělního nicnedělání..průměr který neurazí ani nenadchne...herci tradičně dobří,scénář místy nudný,ale jinak film dívatelný i vícekrát ()

zeromen

Docela zajímavá krimikomedie, ale k dokonalosti má ještě daleko. Hlavně k vůli Veškrnové, tak prdlou herečku jsem už dlouho neviděl. ()

kodwin

Skvělá Veškrnová, výborná hudba, krásné prostředí. Herz pracoval s atmosférou tak, jak to umí jenom on. Mám pro tenhle film určitou slabost, na českou tvorbu sedmdesátých let velmi originální. Lepší čtyři hvězdy. ()

foils

Všude ptáci jsou, však pár jen hnízd! Herzův pokus o detektivku západního střihu táhne dolů hlavně ne úplně dotažený scénář (nikoliv z režisérova pera) a snaha o komickou stránku, již si prý Herz do scénáře přidal, a která částečně vinou castingu bohužel vůbec nevychází. Leccos o rozdílu mezi ambicemi a výsledným produktem prozradí už úvodní kreslené titulky. Vedle pár pěkných herzovských obrazů tak potěší hlavně mistrovo hitchcockovské cameo s tatarákem nebo rozkutálené barely na silnici při automobilové honičce. ()

maara666

Super hudba, film má pěkné teplé barvy a Veškrnová je prostě holka na zabití;-) To ani nemluvím o Augustově tradičním nadstandardu. ()

Peabody

Nevím, kde je problém, přijde mi spousta herců tak nějak ... nanic. Pan Abrhám a trochu pan Augusta nevyužitý potenciál, je tu , jako vždy u Juraje Herze hodně mladých hereček (vcelku je známo, proč). Esenbák pana Prachaře se docela dá, starý pán herec byl, ty další generace, mno ... Zápletka je taková utahaná, mladá Dáša docela slušná, ale celkově ani ne tak detektivka 'to by bylo sakra pomalé i na tu dobu) jako hledání kámošky. Horské prostředí přidává určitou zajímavost, to ano. Nevím proč, ale po léta jsem po shlídnutí měl dojem, že vrahem je Muraško. Pro mne osobně je ale na zabití Boban Ondráček, jeho hudba zejména ze začátku mne neskutečně štve. ()

Sa.sa

Klasika československých filmů... NJN Dášenka zamlada byla pořádně třeštěná :) Tak jsem se dnes v telce zase rad podíval... 5hvězd PS: ano ta hudba byla fakt skvělá... ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)