Do horského hotelu přichází mladičká a velmi zvědavá dívka Anna, která hledá svoji kamarádku. Obě se znají z dětského domova a ona jí prý dluží nějaké peníze. Zaměstnanci Anně sdělí, že její přítelkyně už před časem zmizela, nejspíš prý odešla "za lepším". Anně se to ale moc nezdá - má u sebe od kamarádky pohled, ze kterého vyplývá, že myslela na všechno jiné než na odchod. Anna právě opět nemá kam jít, životem se už nějaký čas od opuštění dětského domova protlouká všelijak, a tak přijme místo v hotelové kuchyni jako brigádnice. Přitom začíná pátrat po zmizelé kamarádce. Její všetečné dotazy brzy přinesou výsledek - Annu se pokusí někdo zabít... (oficiálny text distribútora)

horskejvlk

Povedená trošku nepřehledná detektivní hra, nikdy jsem nechápal kdo je ten vrah. Dnes po několikerém zhlédnutím oceňuji jaro na horách, hudbu, herce, atmosféru. Mohli by natočit zdařilé pokračování po 40 letech. Autenticita je vsudepŕítomná, Augusta jako kuchař Muraško nemá chybu, pohled do českě dnes již neexistující boudy na Sněžce je také dobrý. Pohodový jarní film z hor, dnes nic podobného se super hudbou nenatočí. ()

710.cz

Skvělej film, na kterej hází deku upitvořená Veškrnová a absolutně marnej Schmid (oba mám opravdu rád, ale tady prostě jsou za debily). ()

milos.bradik

Když si vezmu Havlici, tak toto byl asi její nejlepší výkon. Jako mladá hrála často taková ztřeštěná trdla a sedělo jí to daleko víc než ty královny, do kterých se stylizuje nyní. Není to na domu vzniku nijak špatný film, ale je to spíš komedie než krimi. ()

pleva

Pro mě životní role Ilji Prachaře i Dagmar Veškrnové. Je tu opravdu na zabití, ale myslím, že to byl záměr režiséra a dobře zahrané i zrežírované to je. Ilja Prachař byl velký herec, možná by se mnou nesouhlasil, ale dostal velký prostor a hlavn díky jemu film není nudný a protivný. Jen škoda, že polidštil SNB, která lidská nebyla. Um Karla Augusty v roli kuchaře a Jiřího Německa jako pekaře skóre vylepšuje. Je tu hnusný socialistický duch, ale na propagandu zapomněli. Teď jsem shlédl asi 10 starých detektivek a tuhle jednou rád znovu... ()

Redyx1

Klasická komunistická komedie kterou kazí afektovaná Veškrnová,která trapně opět přehrává a dělá ubrečenou, což ji vždy šlo už odmala.Jinak ukázka toho díla je,jak se hezky kradlo a jak si v pohodě vegetili lidi na horách,kde na trapným malým penzionu je víc lidí v kuchyni a na place,než někde ve velkým hotelu. ()

kavralajka

Klasická socialistická krimoška v sympatickém prostředí horské chaty. Možná bych dal i tři hvězdy, protože pár dobrých nápadů tam pan Herz propašoval, ovšem paní Veškrnová-Havlová je zde neskutečně otravná. NESKUTEČNĚ! ()

Kelinej

Tento film nestojí ani na detektivní zápletce, ani na hercích (i mnozí výborní zde upadají do průměru). Hlavní devizou je prostředí Krkonoš a horské chaty plus uvěřitelný příběh naivní mladé holky z děcáku. Juraj Herz je profesionál a když chce něco natočit, ví jak na to. Široko daleko je přesto z filmu cítit, že si tím režisér napravuje pověst u režimu, aby mohl točit, co jej opravdu láká. Například po třech letech hororové pohádky Panna a netvor a Deváté srdce. ()

Juraj Herz 1934 - 2018

Juraj Herz 1934 - 2018

09.04.2018

V neděli zemřel režisér, scénárista a herec Juraj Herz. Jeden z hlavních představitelů československé nové vlny vystudoval fotografii na bratislavské UMPRUM, následně režii a herectví na loutkářské… (viac)