Saraswathichandra je emocionálny príbeh lásky dvoch spriaznených duší: Sarasa a Kumud, ktorým tradícia zabráni v tom, aby sa ich osudy spojili v jeden. Kedykoľvek sa snažia ísť svojou cestou, život ich opäť spojí. Ich príbeh lásky prežíva výšavy aj pády. Kumud sa napokon vydá za iného kým Saras sa rozhodne, z bezvýhradnej lásky, starať sa o jej rodinu a plniť povinnosti muža v jej živote. Je to klasický príbeh lásky a zlomeného srdca, pýchy, predsudkov a túžby medzi dvomi ľuďmi, ktorí si boli takí blízki, no nie dostatočne blízki ako títo dvaja ľudia dnes, ktorí sú od seba ďaleko, no nie sú si vzdialení srdcom. (TV Doma)

salfa72

Po zhlédnutí prvních osmi dílů se už ani nedivím, že tomuto seriálu dala většina uživatelů odpad, kdyby tohle bylo to první, co bych z indické kinematografie viděl, tak už bych nikdy nechtěl nic z Indie vidět. Při sledování seriálu jsem si vzpomněl na scénku, kdy J. Náhlovský čte děj telenovely, kterou napsal (scénka se jmenuje Pepinda), myslím, že docela přesně tehdy vystihl podstatu těchto seriálů. :-) Kdyby to bylo natočeno někde jinde (J. Amerika), tak bych tomu nejspíš napálil také odpad a už bych se na to nikdy nepodíval, ale když jsem přežil sledování filmu Jodha Akbar (2008), tak přežiju i temto seriál. ()

Ketri

Na tohle jsem náhodou narazila, když jsem hledala něco úplně jiného, Přiznám se, že jsem viděla 2 díly a jsem totálně ohromena. Myslela jsem si, že víc natahovat děj než v jihoamerických telenovelách a domácím veledíle "Velké sedlo" už fakt nejde. A hele, jde! Zaplnit celý jeden díl načítáním ženichovi fotografie je prostě geniální. ()

arieta

I rozhodla som sa vstúpiť na mínové pole a napísať nejaký ten komentár... a upozorňujem, že môj komentár bude nanajvýš kladný!!! Zachráň sa, kto môžeš... Začala som tento seriál pozerať zo zvedavosti na inú kultúru, z ktorej mi zarezonovali iba nejaké také slová ako joga, karma či Budha - a postupne ma to maximálne dostalo. Seriál bol natočený podľa obsiahleho románu gudžarátskeho spisovateľa Tripathiho, ktorý ho napísal na sklonku 19. storočia. Asi najznámejšia filmová adaptácia príbehu bola natočená v roku 1968, ktorá sa dosť verne drží pôvodnej predlohy. No keďže India sa medzitým osamostatnila a život tam sa postupne mení, tak sa zmenila aj moderná verzia príbehu, ktorý na rozdiel od predlohy, skončí dobre - logicky, keďže sa zmenili podmienky v Indii. Zo začiatku sa to rozbiehalo pomaly, no to je iba z nášho pohľadu - keby nejaký harassmentom vycepovaný Američan sledoval našu veľkonočnú oblievačku, tak by asi zhrozený začal pípať o týraní žien - tento príklad spomínam iba preto, lebo mi pripomína vnímanie tohto indického seriálu Európanmi. Keď som si spätne (seriál je už za polovicou) pozrela prvé diely, tak dnes už poučená Googlom a inými zdrojmi o indickej kultúre, tam nachádzam toľko náznakov a ďalších vecí, ktoré som si všimla až teraz, keď už čo-to viem o indickej kultúre a ktoré neznalý človek nemá šancu si všimnúť - vôbec to nie je nudné, ani tie prvé diely! Hlavný hrdina je uzavretý mladík Sarasvatičandra alebo skrátene Saras, ktorý prišiel o matku a otec a macocha mu nerozumejú a tak sa utieka do asketického a náboženského hinduistického sveta. Všetko sa zmení, keď sa ho jeho otec podľa hinduistických zvykov rozhodne oženiť s Kumud, dcérou svojho najlepšieho priateľa. Saras, doteraz poslušný syn, ako káže hinduistická tradícia, sa prvý krát vzoprie otcovi a odmietne Kumud - a Kumud urazená jeho odmietnutím, ho vyprovokuje, aby ju prišiel odmietnuť priamo pred jej otca - a tak sa postupne začína rozohrávať veľký príbeh lásky medzi Sarasom a Kumud... Niekedy okolo 50. dielu či pred ním - seriál má 444 dvadsaťminútových dielov - Saras odhodí svoju uzavretosť a po rôznych peripetiách sa zblíži s Kumud a dokonca sa začne usmievať - tak ten úsmev ma dostal... Sú tam nádherné milostné scény medzi oboma hlavnými hrdinami (nie, nejde o sex, oni sa dokonca ani nepobozkajú!) - no napriek tomu tam tá láska je a je priam viditeľná, doslova z nich vyžaruje!!! Chémia medzi oboma hlavnými predstaviteľmi - Gautam Rode a Jennifer Winget je neuveriteľná: seriál získal viacero ocenení a jedno bolo aj pre najlepší pár. A ako príbeh postupuje a dôjde k tragickému nedorozumeniu, ktoré oboch milencov rozdelí - obaja predstavitelia priam neskutočne predvádzajú svoj herecký talent, či už v milostných, komických alebo tragických scénach - ich herecké výkony sú dokonalé!!! Videla som veľa dobrých hercov, no to, čo predvádza vo svojej úlohe Gautam Rode či Jennifer Winget, to nemá obdobu - napr. v jednej sekunde sa na Sarasovej tvári objaví celý vejár výrazov - fotografia to nevystihne, treba ho vidieť hrať, verím mu všetko, či už je zamilovaný, zranený, zábavný, rozhnevaný démon či prefíkaný ako diabol... to isté Jennifer Winget - veľmi pekná žena s krásnym úsmevom, no pritom fantasticky sekunduje svojmu hereckému partnerovi vo všetkých polohách... Navyše ako bonus hudba, prostredie Kumudinho domu, všetky tie pestré sárí - pastva pre oči - nemôžem inak, iba dať plný počet hviezdičiek... Keby som mala osobitne oceniť výkony oboch hlavných predstaviteľov, tak dám hviezdičiek aj desať... P. S (21. 6. 2021) Len pár slov na dodatok - doteraz som si myslela, že tu na csfd sa má hodnotiť až potom, ako užívateľ videl dielo - no nič, asi som si tie pravidlá "zle" prečítala... V tejto súvislosti som dumala koľko českých alebo slovenských filmov by uspelo v Indii - mám dojem, že veľa nie, lebo Indovia asi veľa netušia o našej kultúre... tak, ako my o ich kultúre - ale hop, oprava! Mnoho našincov ako sa zdá radšej poznáva Indiu skrz známu indickú rastlinku, ktorá ale berie jedincovi schopnosť sa zrozumiteľne vyjadrovať... Zbožňujem scénku o Pepinde !!! () (menej) (viac)

Erikk odpad!

Ten to serial ma fascinuje ako divaka každym dielom som uchvateni ked vidim sergeja mergela ako fackuje nevestu selenu ahmedu pripomina mi to 50odstienov šedej pekny serial pre deti a ludi ktory su mentalne zaseknutý na 3 rokoch aj ked ten to krasny serial sa nesie vo vybušnom sexepeliznom duchu preto davam HODNOTENIE : odpad :) ()

caerol

Na tohle jsem koukala před lety a rozhodně si zaslouží lepší hodnocení. Byla to romantika jak blázen. Navíc se mi líbilo to Indické prostředí, něco takového neokaného. I když chápu, dalo se to skrátit třeba jen na 150 dílů, ale na zpříjemnění dlouhých zimních večerů není nic lepšího. Ráda se k tomuto seriálu ještě někdy vrátím. :) ()