Frankensteinka

Jeffrey Franken je docela normální kluk, který miluje svojí dívku Elizabeth a pokusy s oživováním lidské tkáně. Jenže jednoho dne se stane nehoda a jeho milovaná zemře pod koly zahradní sekačky, kterou před tím Jeffrey trochu vylepšil. Jenže láska hory... v tomto případě spíše hroby přenáší a tak se v Jeffreyho hlavě zrodí šílený plán: pomocí elektřiny přivede Elizabeth zpět k životu a protože se z ní zachovala pouze hlava, získává odhodlaný mladík možnost sestavit si ideální přítelkyni z částí mrtvých prostitutek... (Vitason)

haluska11

film samotný je taky taková frankensteinovská slátanina kousků, která má problém fungovat. absurdní smrt pod kolami sekačky stanoví tak vysoké standardy, že je hledání ideálních prostitutek k sestavení těla nové přítelkyně nedokáže doběhnout. ani když je cápek konečně fikaně uloví, protože lehké ženy po ničem jiném, než jsou tvrdé drogy, přirozeně netouží... zavírajíc oči před (tady absolutně nesmyslným) feministickým čtením je to skvělá, byť vcelku nevyvážená hororová komedie. jako úchylák na béčka a nostalgik k Rocky Horror ale nemůžu dát míň než 5 kousků těla z 5, i když si to film absolutně nezaslouží. možná je to jen stockholmský syndrom.  :’) ()

misstake

Bill Murray citovaný na plakátu k filmu povídal: "If you only see one movie this year it should be FRANKENHOOKER". Mě ho doporučil IMDB po shlédnutí Reanimátora. A jsem rád. Spíš ale za to, že jsem objevil Franka Hehenlottera a tak zase nebudu pár večerů sám. Pár dlouhých zimních večerů mě bude doprovázet úchylný humor a pořádné ujetosti. Frankensteinka je úlet. Bohužel v okamžicích mezi parádními scénami, kde lítají vzduchem končetiny a vybuchují lidská těla (nebo to byly figuríny? :-)) docela nudí a proto si u mě nevysloužila víc než 3 hvězdičky. ()

Han22

Frankenstein ala Reanimator v totálně úchylné a ujeté verzi. Mladík ztratí přítelkyni při bizarní nehodě se sekačkou a protože se jmenuje Franken a jeho dívka Elizabeth, je jasné, co bude následovat. Rozmluva s hlavou u večeře, vrtání si do mozku nebo vybuchující šlapky jsou něco s čím asi Mary Shellyová při psaní Frankensteina nepočítala, nicméně mě ten bizár celkem bavil. Jen škoda těch opravdu ultralaciných efektů. ()

Vaklaf

Sice tak trochu vykrádačka Re-animatora 2 (bo čeho všeho...), ale dobře zábavná. Humor je sice hodně prvoplánovej (oproti klasice), ale k tématu docela sedí. Vlastně jsem z toho byl docela příjemně překvapenej. ()

gulista

Ako už názov napovedá ide o variáciu na Frankensteina v ženskej podobe vytvorenú zo zvyškov tých najlepších častí tiel prostitútok. Ideálna zápletka pre dostatok výstredných scén a polonahých žien. Preto neskôr "Need some company?" znie skôr ako vyhrážka než pozvanie k sexu. Zaujímavé je tiež ako Henenlotter mieša komicky odľahčené a morbídne sekvencie s dramatickými momentami a prekvapivo to v jeho dielach funguje a dotvára tomu zvláštnu atmosféru. V porovnaní s jeho skoršími bizarnosťami citeľne slabšie, kultový status vo vodách výstrednosti až takmer dna brakovosti ale určite nemožno odoprieť ani v tomto prípade. 60% ()

Pekisan

Vrtanie vlastnej hlavy, vybuchujuce prostitutky a zaver vtipnejsi nez cele "Vo stvorici po opici". Urcite to nie je pre kazdeho a tona polonahych zenskych tomu svojou atraktivitou tiez velmi nepridava (za vsetko hovori 95 rocna stripterka v bare). Ale je tam par fakt vtipnych napadov a dezorientovany hlavny hrdina mi bol silno sympaticky. Kto sem uz zabludil, tak pozrenim nic nepokazi. ()

Cryptkeeper

Parádní béčková bizarnost. Frank je celkem kreativní,takže bylo na co koukat,navíc jsem se celkem dobře bavil:) Za pokus to určitě stojí. ()

masekjc

Krása krása krása. Další šílenost a další trefa do černého.Vtipná a erotická záležitost s morbidní příchutí hororu. Tenhle pán mi svými filmy udělal život zábavnější! ()

Stejšn

Černá (nikoliv hororová) komedie, plná koz. Nových nápadů tu moc nenajdete a celkově je to takové spíš televizní (asi jako epizoda Příběhů ze záhrobí), čemuž napomáhá i televizní hudba. Triky ale docela hezké, ač nízkorozpočtové. Začátek je pomalý, pak od scény s crackem se to rozjede, ale stále je to prokládané nudnými pasážemi. Naštěstí to má krátkou stopáž. Pobavilo na tři hvězdičky, viděno s (mizerným) dabingem. ()

Valenta28

Vtipná, výborně zpracovaná hororová komedie. Velmi mě bavila. Již dlouho jsem se nekouknul na nic staršího, tak jsem rád, že jsem zase objevil něco nového. ()

moviefan4

Uletena 80tková jazda v štýle nie až tak krvavej Tromy. Uchlynosti, úžasný 80s look, skvelá hudba a B-čkové herecké výkony. Presne to milujem a preto je Frankenhooker šálok mojej kávy. ()

Kontryhelka

Taková ptákovina. Horor to určitě není, spíše prostoduchá komedie s nádechem hororu. Taková jednohubka na deštivé nedělní odpoledne. Určitě neurazí, koukat se film dá. ()

Pythonator

Natočit to Peter Jackson nebo někdo podobných kvalit, tak se na to dívá mnohem lépe. Námět je super úlet a podobných úchyláren moc není. Bohužel i přes několik nezapomenutelných scén (vybuchující prostitutky či skvelý konec) je film převážně nudného ražení. Rozhohodně to však stojí za vidění hlavně pro všechny, co mají rádi neobvyklé úchylné filmy, u kterých nevíte jestli vás nešálí zrak a máte se smát nebo zvracet. ()