Frankensteinka

Jeffrey Franken je docela normální kluk, který miluje svojí dívku Elizabeth a pokusy s oživováním lidské tkáně. Jenže jednoho dne se stane nehoda a jeho milovaná zemře pod koly zahradní sekačky, kterou před tím Jeffrey trochu vylepšil. Jenže láska hory... v tomto případě spíše hroby přenáší a tak se v Jeffreyho hlavě zrodí šílený plán: pomocí elektřiny přivede Elizabeth zpět k životu a protože se z ní zachovala pouze hlava, získává odhodlaný mladík možnost sestavit si ideální přítelkyni z částí mrtvých prostitutek... (Vitason)

Anderton

Hlavný hrdina nie je magor, pretože robí to čo robí, ale pretože sa stále so sebou rozpráva. Tentokrát nemám dilemu či zaokrúhliť hore alebo dole, ale či dať maximálny počet, alebo odpad. Preventívne je to to druhé, ale možno po "rozležaní v hlave" si to rozmyslím. Ak mi odpadne pri sexe, tak jednoznačne. Tak bohužiaľ vďaka tej metafore ohľadom zneužívania ženského tela to budem hodnotiť objektívnejšie, ale vážne neviem, ako si s takýmito filmami poradiť. ()

ancientone

Predvídateľná horror/komédia na spôsob spracovania "tak zlé, až dobré (zábavné)". Elizabeth je na oslave "nešťastnou náhodou" zabitá kosačkou a J. Franken sa svoju milú pokúša dať do kopy, takže sa aktívne venuje kántreniu prostitútok. Frank Henenlotter je počas 85 minútovej "trashovej" jazdy zdatný vo figurínovom nonsense, lacné paródovanie je sympatický brak na ktorom sa fanúšik podobných pridementnelých odpadkov dobre uškŕňa, aj keď okrem množstva lacných končatín a záveru v postate nič výrazného neprinesie a hodnotného už vôbec nie - kto by niečo hodnotného aj čakal, nie? Slabomyseľný "splatter", ktorý svojím okrajovým zjavom poteší. ()

haluska11

film samotný je taky taková frankensteinovská slátanina kousků, která má problém fungovat. absurdní smrt pod kolami sekačky stanoví tak vysoké standardy, že je hledání ideálních prostitutek k sestavení těla nové přítelkyně nedokáže doběhnout. ani když je cápek konečně fikaně uloví, protože lehké ženy po ničem jiném, než jsou tvrdé drogy, přirozeně netouží... zavírajíc oči před (tady absolutně nesmyslným) feministickým čtením je to skvělá, byť vcelku nevyvážená hororová komedie. jako úchylák na béčka a nostalgik k Rocky Horror ale nemůžu dát míň než 5 kousků těla z 5, i když si to film absolutně nezaslouží. možná je to jen stockholmský syndrom.  :’) ()

misstake

Bill Murray citovaný na plakátu k filmu povídal: "If you only see one movie this year it should be FRANKENHOOKER". Mě ho doporučil IMDB po shlédnutí Reanimátora. A jsem rád. Spíš ale za to, že jsem objevil Franka Hehenlottera a tak zase nebudu pár večerů sám. Pár dlouhých zimních večerů mě bude doprovázet úchylný humor a pořádné ujetosti. Frankensteinka je úlet. Bohužel v okamžicích mezi parádními scénami, kde lítají vzduchem končetiny a vybuchují lidská těla (nebo to byly figuríny? :-)) docela nudí a proto si u mě nevysloužila víc než 3 hvězdičky. ()

Astaroth12

Niečo ako Re-Animator len o čosi zábavnejší , ale i o čosi menej prepracovaný. Normálne som sa bavil a to od začiatku až po koniec a to filmy o Frankiem a jeho lacných napodobeninách nemám až tak v láske, asi len okrem Hammeru. Ale tento do cela ušiel. Najväčšie grády to začalo mat od vybuchujúcich tiel prostitútok cez vzkriesenie Frankenwomen až po koncovú milú pointu. Jeden z tých lepších hororov od tohoto brakového šialenca. Silné 3*. ()

• Natáčení probíhalo od 19. 6. 1989 do 2. srpna 1989 v New Jersey a New Yorku. (ČSFD)
  • Interiér rodinné garáže Franken je záměrně čtyřikrát větší než exteriér, tedy větší, než jak je uveden ve scénáři. (ČSFD)