Baba z ľadu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

RyonMathrin

Z prvních cca dvou třetin filmu jsem byl nadšen. Rodinná maškaráda byla mistrně ztvárněna. Nečekané Broňovo tajemství bylo také zajímavé, ale pak podle mě začal film upadat. Jakoby některé dějové linky, které by mohly být více dotažené, tak dotažené nebyly. Mám rád otevřenější konce nebo možná by se dalo říct konce s náznakem, ale tady vše jen tak nějak vyšumělo. Jen proto nedám pět hvězd. ()

tomino28

Je to nejlepší český film za rok 2017? Těžko říct, pravděpodobně ano. Hned ale musím dodat, že je to lehce smutné, že se nenajde nic lepšího, originálnějšího, vtipnějšího, přesvědčivějšího... dosaďte si zde adjektivum, jaké potřebujete. Od začátku do konce jsem se nedočkal výraznějšího momentu, které ale Sláma umí, takže jsem byl poněkud zklamán. I proto to podle mě dotáhla Bába z ledu s odřenýma ušima na čistý průměr. ()

Salvator

Docela příjemný film. Jen by si tvůrci mohli odpustit neustále opakovanou negativní mezigenerační konfrontaci. V kontextu získaných ocenění však jde domácí kinematografie pěkně do háje. ()

buchannon

Potkají se u řeky, pak si jdou zaplavat do Vltavy, pak se nic neděje, sejdou se u stolu, zase se nic neděje, opět se sejdou u stolu a nakonec se nic neděje. Koho má ale proboha zajímat, že se hodinu a třičtvrtě nic neděje? Kdybych místo toho radši krmil holuby v parku, vyšlo by to nastejno. S českým filmem jsem skončil. ()

bonovox

Konečne kvalitný český snímok, hlavne kvôli skvelej Z.Krónerovej. Klobúk dole pred jej odvahou nielen vkročiť do ľadovej vody. Bohdan Sláma dokazuje svoje kvality. ()

ZeldaZ

Samotný se divím, že dávám pět hvězd, nebyla to nějaká bomba, nebo něco co člověk nemůže dostat z hlavy. Spíše takový lidský film ze života, jak chodí, může chodit a jak se to může změnit. Nebyla potřeba obří výprava, digitální efekty, šílené dějové zvraty a přesto mě tento film naplnil. Proto tedy plný počet. Díky za film. ()

Dorian.gray

Herecký koncert Krónerovej, ktorej som až doteraz nevedel prísť na chuť. Ukazuje nám to, že starší človek v rodine akoby postupujúcim vekom strácal na vážnosti a je odsúvaný na druhú koľaj. Hlavnej hrdinke sú neustále hádzané polená pod nohy, miestami je ponižovaná, Otužovanie som vnímal ako paralelu s pre mňa silným charakterom postavy Krónerovej. Aj som sa pobavil, aj vo mne film vyvolával pocity hnevu pri tých jej synoch. Za mňa 4 hviezdy. ()

brasek

Baba z ľadu ma mierne sklamala, kde nič tu nič, tuctový príbeh o penzistoch, ktorý skončí nejako tak neslávne. Príbeh nemá tempo, poriadnu zápletku a po čase značne nudí. ()

Kozlowski8

Příběh starší ženy, která je unavená a citově vyprahlá, její děti a vnoučata ji využívají pouze, když potřebují uvařit, pohlídat, nebo půjčit peníze. Novým impulzem do života této osamělé ženy je setkání se skupinkou otužilců, mezi nimiž nachází přátelství a lásku...Hezký film o rodinných vztazích, o seniorské lásce (včetně sexu), nacházení nových životních hodnot a umění užívat si podzimu života. Nutno ocenit obdivuhodnou práci Zuzany Kronerové a Pavla Nového, kteří pro své role udělali hodně už v přípravě na ně a i samotnými hereckými výkony určitě potěšili. Potěšili ale i ostatní herci - ti ve vedlejších rolích. Bába z ledu je rozhodně jedním z nejlepších domácích filmových počinů - jinak kvalitativně slabšího roku 2017. 80%. ()

r007

Film, který se tváří obyčejně, ale když se dodíváte, zjistíte, že je neobyčejný. Svým tématem, odvahou hlavní hrdinky ( nezapomenutelná scéna v posteli ) a trošku netypickým zakončením. Jsem nemile překvapena celkovým hodnocením ! ()

trigan

Jedna hvězda za snahu Zuzany Kronerové, druhá za snahu Pavla Nového a slepice. Po pravdě je mi záhadou, za co tento film dostal Českého lva. Tak černobílé postavy synů a jejich manželek aby jeden pohledal. A hodní otužilci tu pohádku jen dokreslují. Z kontextu filmu ("nikdy neplav sama") jsem jasně pochopil, že hrdinka se na konci filmu po malé vzpouře rozhodla pro efektní sebevraždu utonutím. Jedniným skutečným prvkem filmu je slepice, ale té asi dali do zadku špunt, protože to byla první slepice, která nikde nekadila. Ve srovnání s o 10 let staršími Vratnými láhvemi s podobným námětem stáří bída a bída. ()

kokofek

Všichni máme svá tajemství,svá přání, své strádání,své potlačené tužby.Což to všechno ponořit do ledové vody.Do té očistné ledové vody.Dobrý nápad. ()

kodwin

Komedie? Romantická? Kde? Rodinné drama, u kterého se opravdu nenasmějete, vzbuzuje rozpačitý úsměv snad u stařeckého sexu s olivovým olejem. Moc reálné, pramálo zábavy. A tak důvod proč jít na Bábu z ledu zůstává u ledu, tedy u otužilců. Zase jsem naletěl Mirce a budu doufat, že v tomto není naděje českého filmu, neboť pak by z něj zmizelo to nejdůležitější - zábava. ()

Jard

Pre mňa to bolo príliš zdĺhavé a miestami aj nudné. Ale našlo sa tam veľa veselých momentov, na ktorých som sa nasmial. Bohužiaľ, dosť mi tam vadil taký menší amaterizmus (napr. zopár divných prestrihov a pod.). Celkový dojem bol celkom dobrý. 50% ()

Capri2016

Tento film Bohdana Slamu ma bavi podobne ako jeho iny vyborny film "Stesti" alebo jeho dalsi dobry film "Venkovsky ucitel". Paci sa mi, ze hlavnu ulohu hra zena a to este zena po 60-tke. Takychto roli skutocnych starsich zien dnesnej doby je velmi malo. A Pani herecka Zuzana Kronerova (ano ,Pani herecka s velkym P) zahrala tuto ulohu vyborne (ako hra vzdy), ale naviac jej tato rola sadla ako sa hovori "ako rit na serbel". Myslim, ze naposledy sa mi pacila takto vo vyborne sadnutej role pani Kamila Magalova vo filme "Libas jako buh". Ale podme naspat na film "Baba z ladu". Ano tento film je o babe, cize babke typickej ceskej rodiny. Je to film o matke dvoch synov, ktori si z matky urobili sluzku a pocitaju automaticky s varenim obeda cez vikend, s varenim vecere cez tyzden alebo vyzdvihnutia vnuka zo skoly. A nepovazuju to sluzbu rodine za ktoru by sa malo podakovat. Tento film je o realite dneska - cize 21. storocia o bio strave, ktora je nad zdravy rozum, o sikane v skole a pod. A potom je tu lad a otuzilci, vyborna parta na cele s Bronom v podani vyborneho Pavla Noveho. A hlavne tento film je o tom, ze zacat s novou aktivitou, sportom, nezavislostou a novymi priatelstvami mozno v kazdom veku. Ja mam 45+ a v kine so mnou boli hlavne dvojice a damy od 45+ do 80. Konecne normalny film pre nas, ktori nie su generacia X, Y a millennium. Pre mna 70 - 80-%. Odporucam! ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

12.09.2022

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) každoročně mimo udílení národního ocenění Český lev vybírá i potenciálního filmového kandidáta na prestižní cenu Oscar, jenž by na jaře příštího roku mohl… (viac)

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (viac)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

13.07.2017

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 13. do 19. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)