Šílenství proutěného košíku

(festivalový názov)
  • USA Basket Case

New York - zde se nachází špinavý hotel Broslin. Jednoho dne sem zavítá podivný mladý muž, který sebou stále nosí zamčený koš. Do tohoto koše dává maso a povídá si s ním. Co tento koš skrývá za tajemství? Je jasné, že něco v koši žije, ale rozhodně se nejedná o domácího mazlíčka - nýbrž o monstrum, které brzy dostane chuť na nájemníky hotelu. (Chupacabre)

EvilPhoEniX

Kultovní klasika nebo Odpad? Basket case je pro zaryté fanoušky levných, praštěných sick B flicků! Děsivá premise, mizerný film ! Katastrofální herecké výkony i scénář (Nikdy bych si nepomyslel,že je tak obtížné zahrát křik či běhání po trávníku, po zhlédnutí však měním názor) Neznámý cásting, Monster vřed,který zvládal být rozpustile nepřesvědčivý a komický ba až trapný a nízký rozpočet, který by zřejmě nepokryl i průměrné,týdenní nákupy. Pár zajímavých nápadů a pěkná barva Gore jsou nedostačující. 40% ()

Goldbeater

Zajímavý hororový počin, který mi svou atmosférou a naprosto naivními hereckými výkony dobře připomínal hororové komedie z padesátých a šedesátých let minulého století. Několikrát jsem si vzpomněl na svůj oblíbený Malý obchod hrůz, který ovšem patří do daleko větší ligy než tahle blbina. Myslím, že pro fanoušky bláznivých gore filmů z osmdesátých let to bude paráda. V lepším citovém rozpoložení bych možná dal i čtyři, ale ty daruji následujícímu režisérovu počinu Brain Damage, který mě pobavil daleko víc. ()

Astaroth12

Film je riadne trápny, ale on je vo svojej trápnosti i zabavny a niekedy to vyzerá, že len kvôli tomu bol tento film stvorený. Ze serie totálne na všetko a v špatností môže byt i krása a sem tam i bola. Niektoré tie vraždy zaujali, hlavne gore efektnosťou. Monster zrudicka, to bolo to, čo som písal o tej trápnosti. Každí čo si prejde hercov tak zisti, že len asi dvaja hrali vo viacerých filmoch a tak o hereckých talentoch či zručnostiach nemôže byt ani reči. Je to riadna blbostka, ale idem i do jej pokračovaní, rád sa trýznim. Slabé 3*. ()

darkrobyk

Příjemný osmdesátkový kousek jak od Tromy. Ani ne tak komedie jako spíše drama s výživným gore. Škoda, že je zde v rámci obsahu vyzrazeno, co že vlastně košík ukrývá. Já to nevěděl, a tak překvapení bylo fajn. Kreatura sice není trikově dokonalá a svědčí o levnějším filmu ( na světě už byl Vetřelec, v téže době Věc...), ale masakrování nebohých obětí má své kouzlo. Vina a následný trest jsou hlavním tématem snímku. Aby divák hned neodsoudil brutální jednání, dozvídá se postupně o smutném údělu hlavního hrdiny a o tom, jak byl do celé situace násilně vržen. V závěru pak místo smíchu přichází soucit a smutek. Podivnost jaké se rodily právě v 70. a 80.letech minulého století... ()

ledzepfan

Takové filmy mám rád... Technicky to sice má pár chyb a Henenlotter to evidentně ještě nemá tak pevně v ruce, ale jinak je jasné, že je to točené od srdce, námět je osobní(vzhledem k tomu, že motiv muže ovládaného nějákou malou parasitickou kreaturou není v jeho tvorbě ojedinělý)a hlubší než by se na první pohled mohlo zdát. Originální a smutné. ()

• Na začátku filmu Duane (Kevin Van Hentenryck) vytáhne v hotelu balíček peněz, aby zaplatil za pokoj. Podle režiséra Franka Henenlottera to byl celý rozpočet filmu. (Mol)
  • Snímek se začal natáčet v roce 1978 v amatérských podmínkách ve špinavých uličkách New Yorku. Tvůrci dílo tvořili o víkendech a jeho celkový rozpočet činil 160 000 dolarů. (Zdroj: Festival otrlého diváka)
  • Henenlotter v letech 1990 a 1992 natočil druhé a třetí pokračování Šílenství proutěného košíku, od kterých se však dnes distancuje jako zahanbený otec vůči svým dětem, které mu nepřipadají dostatečně zrůdné. (Zdroj: Festival otrlého diváka)