Zajatci času

• USA Time Trap (viac)

Skupina studentů archeologie se rozhodne prozkoumat hluboké jeskyně v Texasu, aby našli svého oblíbeného profesora. Muž se ztratil při expedici za nejasných okolností. Cílem profesora bylo najít "fontánu mládí". Když studenti vstoupí do škvíry v meziprostoru, ukazuje se, že podzemní čas běží mnohem pomaleji než na povrchu. Zbaveni jakékoliv pomoci zvenčí, musí jít hlouběji do jeskyně, což vede k objevu jednoho z nejzajímavějších tajemství minulosti. (LIVINGDEAD)

BROKEN_

Za málo peněz, nápaditá podívaná. V první polovině jsem se krapet nudil, ale ve druhé to nabralo na obrátkách a bylo na co koukat. Od chvíle co postavy zjistí, jak jde čas pomalu a někde rychle, začalo mě to opravdu bavit, a chtěl jsem vědět více. Jenomže to končí ve chvíli, kdy film může začít být ještě lepší, a zajímavější. Jsem zvědavý jestli se někdy uskuteční pokračování, bavilo mě. Levné scifi, které je fajn. :) ()

ArthasKarfa

Nevím proč ale ty hlavní hrdinové mě tam od začátku všichni hrozně rozčilovali, jinak by to byl docela zajímavý futuristický akční film, ale nominovat na studium paleontologie dvě blondýna a jedno hezouna, je prostě podle mě filmová sebevražda, kdy si každý divák řekne "No jasně".Škoda, pointa i celá zápletka je výborně vymyšlená, jen ty postavy byly podle mě nešťastně zvolené. Konec překvapí! ()

MickeyStuma

Námět příběhu je známý. Tady dějově nějaký profesor vleze na průzkum do nějaké jeskyně a už se nevrátí. Několik mlaďáků se rozhodne ho hledat a my sledujeme jejich počínání. Zvrat nenastane útokem nějakých příšer či podivných kreatur, jak by se jistojistě dalo předpokládat. To už tu nejednou bylo. Tentokrát se děj zabývá žánrem sci-fi a problematice času. Jedná se o film, který může zůstat nepochopitelný hlavně pro svou námětovou těžkopádnost. Něco takového velice dobře funguje v literární podobě, neboť vizuální vjem vytváří představivost samotného čtenáře. Tady to už udělali filmaři a ne každý se s tím může ztotožnit. Příběh je natočen nenáročně, jednoduše, se známými motivy a určitou záhadologií. Ve vizuálním vjemu bylo použito jak běžné kamerové snímání, tak i Found footage a to zcela vyrovnaně. Hororová atmosféra sice patrná je, ale o nic nervydrásajícího se nejedná. Jak už to tak většinou bývá, mlaďáci se místy chovají přirozeně, místy jako rozmazlenci, místy naprosto nevyrovnaně a nelogicky. Suma sumárum, snímek každopádně může ocenit i přes svou jednoduchost a skromnost jen ten divák, který je obeznámen s relativním pojmem času. S časem a prostorem se tu pohrává hodně dobře. A přitom dějově není zapojeno nic složitého k lepšímu uchopení stavu věci. ()

kareen

Dobře, já chápu, že si tvůrci nízkorozpočtového scifi filmu nemůžou dovolit žádná známá herecká jména, ale copak se v Hollywoodu, mezi všemi těmi zástupy číšníků a servírek hladově lačnících po filmové kariéře, nenajde pár alespoň průměrně talentovaných herců? Vážně je nutné pořádat konkurs zrovna v modelingové agentuře? Pak se totiž, jako v tomto případě, může stát, že vám ta přehlídka sličných prkenných tvářiček s vybělenými zuby, zabije celkem dobrý nápad. Ne, že by byl snímek úplný průšvih, jak jsem psala, námět měl něco do sebe a docela rychle to uteklo, ale když se propagonistům nepodařilo ve mně vyvolat ani malý náznak sympatie a účasti, to je potom těžké. Nehledě na občas krapet zmatené přeskakování v ději a fakt, že ačkoliv mi nevadí šťastné konce, nic by se nemělo přehánět. ()

Sany33

Celkom dobré scifi za relatívne nízky rozpočet. Práve na to aký bol nízky rozpočet sa celkom dobre pozeralo na vizuálnu stránku celého filmu. Dej už trocha pokulhával ale na druhej strane ho posúvalo dopredu herecké obsadenie kde hlavne ženské osadenstvo stále celkom za to. Finále bolo trocha očakávateľné ale ako kratochvíľa film funguje výborne a ako aj v minulosti ak človek nemá veľké očakávania dostane sa mu dobrého zážitku. Ak však očakávate niečo čo ste nikdy nevideli alebo niečo čo bude mať hĺbku tak na tento film rovno zabudnite. 70% ()

• Natáčelo se v Texasu a Kalifornii. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 19. května 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Seattlu. (BMW12)
  • Film byl původně koncipován jako found footage. (PamPero 1)