Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

Wallis3 odpad!

Lórén Šmejdka Hisrichová si asi plní vlhký romantický sny, vzala postavy z nějaké předlohy a vytvořila si svůj vlastní Fan Fiction mišmaš čehosi,  co se nedá pozřít. Když už se teda vyjebala na předlohu,  no dobře,  ale proč z toho neudělala něco koukatelnýho? Co se musí vyzdvihnout,  tak je výprava a hudba a alespoň Marigold svýma pubertálníma kecama trochu pobavil, ale to je sakra málo. Cavill ani nehraje jen s tím stejným výrazem odříkává text,  občas zvedne obočí. Spiš to vypadá,  že má zácpu nebo zoufale hledá divadelní nápovědu! Některé postavy jsou hrozně přehrávající xichty  (Nenneke) , příběh samotný nebaví, je divný, přeplácaný,  tvůrkyně prostě přestřelila. Kdesi v rozhovoru Schmidt prohlásila,  že druhá série musí být skvělá,  aby mohla vzniknout další. No, Lauren Schmidt,  první série byla příšerná,  ale tohle je vyloženě utrpení.  Takže si svoje tvůrčí pero vraž do prdele, vytáhni ho krkem a zahoď někam,  kde ho už nenajdeš! ()

oli009

Předem upozorňuji, že moje hodnocení odráží skutečnost, že jsem fanouškem knižního i herního materiálu, protože pokud bych jím byla netknutá, tak si dokážu představit, že by hodnocení druhé série nabralo přesně opačný směr, protože z čistě objektivního technického pohledu je druhá série Zaklínače skutečně v mnohém lepší. Nabízí smysluplnější i propracovanější kostýmy (ano, narážím na tu tolikrát zmiňovanou nilfgaardskou zbroj), ale hlavně nabízí skvělé bojové sekvence, jejichž nasnímání občas nemá daleko ke genialitě. Problém pro fanoušky potom začíná, podíváme-li se na pokračování z hlediska vývoje postav a děje. Zcela z prstu vycucané dějové linky a hlavní i vedlejší postavy charakterově na hony vzdálené svým knižním předlohám kulminují v posledním díle, který je totální slátaninou, nad níž nevíte, jestli se dřív hystericky smát, brečet nebo jenom nevěřícně kroutit hlavou, ale ze všeho nejdřív už si přejete, aby tohle znásilňování předlohy skončilo. Těšila jsem se, že se v rámci pobytu Ciri na Kaer Morhen dočkáme i větší teoretické výuky, která by nám krásně mohla přiblížit svět, v němž se příběh odehrává, jeho pohnutou historii a politickou situaci a ještě navíc lépe představit nějaké základní kategorie příšer, se kterými zaklínači bojují a v neposlední řadě rovněž nakousnout fungování magie. Všechno by to dalo příběhu i postavám tolik potřebný background, ze kterého vychází celá psychologie, tak brilantně vystavěná v knihách a tak přesně vystižená v hrách. A to ani nemluvím o tom, jakým z tvůrčího i diváckého pohledu zajímavým způsobem to šlo udělat, klidně bych si dokázala představit i nějakou svéráznou animovanou vsuvku, která by vysvětlila Konjunkci sfér a další důležité milníky. Ale jasně, prachy jsou prachy, takže tvůrci místo toho začali spřádat jednu šílenější příhodu za druhou a Netflix se rozhodl vyprodukovat bestiář samostatně. Když k tomu přidám i zcela nelogické zádrhely, které musí být patrné i někomu, kdo knížky a hry nezná, třeba když se Triss trmácí lesem ke Kaer Morhen a prohlašuje, že zná cestu, ačkoli o pár dílů později se jiný čaroděj zcela bez problémů teleportuje bez povšimnutí přímo do zaklínačského hradiště, tak někde vážně něco nehraje. A když jsme u hraní, tak jsem vlastně málem zapomněla zmínit, že hudba je těžce průměrná a přitom se s ní daly dělat takové divy, což by mohl potvrdit CD Projekt Red. V podstatě se Henrymu ani trochu nedivím, že od tohohle dílka dal ruce pryč, jakmile mohl. ()

RoneXxXD

Hele já už upřímně nevím, co říct. Ačkoliv mne první série naštvala, stále se mi docela líbila. Tohle už je prostě čiré znásilnění a strašná špatně napsaná fanfikce alternativního dějství. Jděte s tímto někam, drahý Netflixe a Lauro. ()

ptsd

S knihami má druhá serie společné naprosté minimum, děj si jde vlastní cestou kupodivu to nějak drží pohromadě, děj celkem odsejpá až na části s Yenn, akce je slušná, monstra pěkná. Pokud zapomenu že nějaké knihy jsou, tak je to fajn fantasy seriál. Jako fanoušek předlohy jsem z toho smutný, zklamaný a nešťastný. ()

Razzor_82

Druhá řada začíná brutálně hororovým dílem "Zrnko písku". Boj s Bruxou je fakt promakaný. Celá série se pak skvěle zaměřuje jen na hlavní postavy a jejich existenční otázky. Ciri nám dospívá a dostala velký kus prostoru. Perfektní proměna z ustrašené holky na charismatickou mladou ženu, která hledá místo uprostřed Zaklínačů. Také konečně potkáváme Vesemira a skvěle propracovaný hrad Kaer Morhen. Jde vidět, že Netflix navýšil rozpočet. Vizuál, triky, masky a kostýmy vypadají o level výše. Monstra jsou děsivější  a celková atmosféra syrovější. Celá série je tak brutálnější a akčnější. Jasně jsou tam nesrovnalost, knižní předloha byla rozcupována už po 1. řadě. Pokud se přes ně přenesete, tak se určitě nebudete proklínat za čas strávený nad druhou řadou. 7/10 ()

Urukhaj98

Obrovské zklamání. Tam, kde mě první řada dokázala tak navnadit, ta druhá zcela selhává. Jistě, rozpočet evidentně narostl a je to na seriálu vidět. Po technické stránce si nelze na co stěžovat, což je po první sezóně rozhodně pokrok. Problém však nastává ve scénáři, který si jde na můj vkus až moc vlastní cestou a chvílemi působí, jako když ho tvůrci psali po prodělání lobotomie. Vážně jsme na tohle čekali dva roky? Dají se tu sice najít i světlé chvíle, ale ty jsou víceméně vytaženy přímo z předloh. Vše ostatní když už nepokulhává, tak stojí přímo za hovno. Je to škoda, protože vše ostatní do sebe zapadá, casting je sympatický, herci si uhrají to svoje bez problému a jak jsem již zmiňoval, technická stránka je téměř bez chyby. Ale ten příběh bolí. A scénářem trpí i další aspekt, kterým v první sérii fungoval lépe. Akce. Avizovaný souboj Geralta s bratry Michelety, který měl být vrcholem řady v rámci akčních scén, je v rámci choreografie povedený a dává vzpomenout na řež v Blavikenu. Nicméně je strašně moc prostříhaný pohledem na další postavy, tudíž si ho člověk prostě tolik neužije. Hrozná škoda. A víc než že bych se těšil na další řadu, mám strach s čím se tvůrci vytasí příště. 4/10 ()

Hpatrik

První série mě až na to nepřehledné přeskakování mezi časovými liniemi bavila, dokonce i atmosféru to mělo výbornou. V druhé sérii se sice už nepřeskakuje, ale ta skvělá atmosféra je pryč a z předlohy jsem nepoznával skoro nic. Polovina castingu je špatně/nedostatečně kvalitně obsazená, kvalita scénáře pokulhává a co mě hodně vytáčí, je potřeba/nutnost aplikovat rasovou vyváženost do světa, kam prostě vůbec nepatří, a je do očí bijící. Slabé tři! ()

Dm1tr1j

Kostými, hudba, efekty, herecké výkony super. Ale keď sa po prvej časti začnem sústreďovať na to ako čo najrýchlejšie preskakovať všetky scény, v ktorých nie je Gerald alebo Cyri tak je niečo napiču v scenári. Bolo to nejaké nudné a vlastne ani neviem čo mi ten príbeh chcel povedať okrem toho, že Cyri je čarodejnica (no shit sherlock) a vlastne iné neviem čo tam bolo lebo sa na to v hlavnej dejovej línii, ktorú som sledoval ani nik neodvolával :D Takže pekný prejeb, čakal som, ,že druhá séria bude lepšia ako prvá ale ani boha... ()

Greathawk

U prvního dílu jsem byl nadšený, ten měl všechno, ale pak to šlo pěkně z kopce..... Chápu, že knihy nepopisují co se dělo hned po bitvě o Soden a také to, že ostatní zaklínači jsou v knížkách popsáni jen lehce a celkově nehrají žádnou roli, ale to sakra vážně někdo musel vymyslet tak stupidní zápletku s Eskelem? Tvůrci vůbec nemuseli jít pro inspiraci daleko....Dějová linie s Yen a  tou bábou v chatrči - chápu o co se autoři snažili a ono to v důsledku na konci dává smysl, ale je to jak vytažené z prdele, vážně - je to extrémně nudné. Od druhého dílu až po konec se jenom kecá a akce, která přijde nesahá scénám z první série ani po kotníky. A tohle je pro mě asi největší zklamání. V druhé sérii není žádný WTF wow moment, žádný fakt dobrý fight a hlavně, a to mě mrzí nejvíce, Gerald je úplně jiná postava než v první sérii, kde mu bohatě stačilo občas říct fuck a hm a destiny a bylo to dokonalé. Tady je Gerald za A) filozof první třídy za B) za celou sérii nepředvede žádný ultra cool zaklínačský .... něco, cokoliv (ale + body za častější používání znamení musím přiznat). První sérii jsem hltal a musel si jí hned dát znova, ale u druhé jsem trpěl. Prázdné, překombinované, bez pořádné akce a celkově posrané věci, které by si člověk nikdy nebyl schopen představit že je někdo posere, zvlášť když je tolik Witcher médií, z kterých mohli tvůrci čerpat.  Mohl bych tady vypisovat hodiny a stejně bych pořád viděl další a další špatné a divné věci. Podívejte se na to. Možná vám to sedne, možná to budete vnímat podobně jako já. Asi to budu muset ještě chvíli vstřebávat a dát si to znova, třeba na to budu mít jiný pohled...ale do prdele.....to byl fakt divný shit. ()

Davidkkk

Odklon od knižní předlohy mě díky její neznalosti nepohoršil. Mám s tím hafo jiných problémů. A vlastně to můžu jednoduše shrnout tím, že mě na druhý sérii vytáčelo snad úplně všechno, krom nadstandartní výpravy včetně půvabných lokací. Co se týče úrovně vyprávění a dialogů, zařadil bych Witchera na pomyslné dno letošní sezóny. Každou navazující epizodou jsem se cítil více utahán a okraden o čas. ()

Strmda

Vypnul jsem to, když po 10 byl někdo oblíčen ze všech stran, soupeř se na něj 10 sec díval, a pak celou situaci "překvapivě" někdo zachránil, jo ještě ten Yennefer incident, to jsem se fakt smál, tralala, jedu si na koni, nikdo mě nemůže zastavit, všichni na mě jen koukají, tralalal, připomnělo mě to když Jaime spadl ve full-plate do vody, 10m od Daenerys, a oni ho tak nějak zapomněli zajmout..."they kind of forgot" ()

papaguy

Zaklínači a elfové hrající všemi barvami jsou sice netradiční, ale nevadili mi ani trochu. Je třeba vzít na vědomí, že v současné době ne všichni elfové a zaklínači pochází z Polska. Škoda, že se toho neudálo trochu víc, děj je natahován jako vařená nudle. Co naplat, jsme v očekávání třetí sezóny, nic jiného nezbývá. Devizou je beze sporu vizuál a design všeljakých serepatiček uplatnitelných jako merch. ()

aR3Zz

Celá druhá série je mnohem více přímočařejší, lineární a zkrátka jednodušší pro běžného diváka. Přitom za mne zůstalo dosti z fantasy světa zaklínače. Nejsem žádný fanatický vyznavač tohoto světa, a možná právě proto jsem si celou sérii náramně užil. ()

MarekPlachky

Nadšení, které po sobě zanechala první série, ta druhá podupala, rozsápala, vyhnala z domu, prodala za pár stříbrných potulnému vědmákovi, vystavila mutagenům, houbičkám a jiným pochybným tentononcům, přeměnila na dalšího proměněnce, poslala do světa žebračit a nakonec probodla vidlemi. Jakékoliv naděje, že si seriál užije i fanoušek knih, jsou pryč... leží na dně příkopy s vidlemi v břiše. Což o to, že se druhá série snaží o něco nového, alespoň si i ti příběhu znalí užijí něčeho nového, můžete namítati. Problémem je, že to, o co se v seriále snaží, nestojí ani za uschlou potvoru z močálu. V lepších dnech bych pouze řekl, že některé přidané dějové linky jsou prostě jen nelogické a trošku i stupidní. V horších dnech bych je nazval urážlivými pro čtenáře ságy a přímo směšnými pro fanoušky knih. Nesmyslné nadzvukové cestování všech postav jako by měly nejnovější raketu od SpaceX poháněnou Klepniným methanem, Yennefer a její vstupování do kanálů v jednom městě a vylézání v kanálech nejen jiného města ale i jiného království, deus ex machina momenty, za něž by se nestyděl ani kdejaký bůh či stroj a mnoho dalších a dalších momentů, které kazí snahu o vnoření se více do příběhu. Pokud je chyba na mojí straně, protože jsem nedával pozor, tak hanba mi, pokud je ovšem mojí chybou, že jsem pozor dával, je to závažný nedostatek seriálu samotného. K pozitivům, Henry Cavill a Joey Batey se musí neprodleně dostavit do nemocnice na vyšetření ramen, jelikož na nich táhnou celý seriál. Na Henrym je vidět, že se snaží, co mu jeho překrásně vyrýsované svaly na jeho těle antického boha stačí, aby byl seriál skutečně Zaklínačem, a Joey nás všechny vždy obdaří svou nadpozemskou přítomností více než nový příchod Hospodinova vědomí na náš svět a každou scénu, ve které se jakožto Pryskyřník aka Pampeliška aka Marigold objeví, si ukradne pro sebe. Z nových postav jsem si oblíbil Rience, jeho postava má charisma větší než průměrný teenager depresi a ego srovnatelné s běžným ruským vůdcem (nutno dodat, že dle mého zastínil i svůj knižní originál), a Sigismunda Dijkstru, jenž má gigantický potenciál být jednou z postav definující Zaklínač seriál. Podtrženo sečteno... mám strach o další série. Ta druhá dokázala, že bez opory nosníků knižní série se začínají objevovat pukliny v kreativitě tvůrců a praskliny jednoznačně nepochopení myšlenek, na kterých celý Zaklínač staví. Pro běžného Netflix diváka knižní sérií nepolíbeného to bude průměrný možná lehce nadprůměrný zážitek, pouze další fantasy příběh a to je velká škoda, pro fanouška knih se však jedná o utrpení. Nutno dodat, pokud bude kvalita budoucích sérii nadále postupně sestupovat z pomyslných schodů (v tomto případě z těch schodů střemhlavě padat a lámat si všechny kosti v těle), tak nás, Věčný ohni, ochraňuj všechny. ()

Daiker

No nevím..... po letech v druhé vydané sérii jsem nevěděl o co jde, postavy chaos, člověk (kdo nezná předlohu jako já) ani neví, kdo je ten dobrý a o co jim vlastně všem jde ..... Monstra super, ale mě to prostě nebavilo.... ()

Pekisan

Zazracne superrychle cestovanie, nezmyselne drsne keci, prazdne postavy bez ciela. Klasicky GoT syndrom. But why? Stacilo sa drzat kniziek. Ale ten pocit, ze tvoja zapletka je lepsie. Na nezaplatenie. Mamina by bola pysna. ()

FeroFabus

Celkově u mně převažuje zklamání. Jediné co bylo podle knihy je výcvik Ciri na Kaer Morhen a několik drobností. Celkově poněkud rozvláčné až nudné. Sapkowského ságu jsem letos četl podruhé ale v této serii jsem se poněkud ztrácel v ději a přemýšlel kde co a  jak na to tvůrci TV serie přišli. ()

ER

Druhá řada je díky kompaktnosti vyprávění a navazujícího děje fantasy pecka, která neztrácí ani na sekundu šmrnc osudové podívané. Scény se tentokrát tak vryjí pod kůži, že pomalu a jistě začínám věřit na magii a elfy. ()

LukasKalasek

MONOLIT! MONOLIT do každé rodiny! Proč něco takového museli natočit. Doporučuju si pustit jen první epizodu, a to jen tu část s Nivellenem. Ostatní je absolutní trash a dodíval jsem to jen, protože mám zaklínače až moc rád. Jediný klady který tahle série má, je již zmíněná povídka "Krásky a zvířete", Geralt a šermířský scény. Toť vše. Zápory by zabraly 5261 stran textu, takže napíšu jen ty na který jsem si z tý špíny vzpomněl, i když bych velmi rád zapomněl. Opravdu nám museli v prvních minutách ukázat následky té epické bitvy, kterou sme NEMĚLI možnost vidět v sérii předtím? To jí tam prostě nemohli zahrnout??? Postavy absolutně ignorují geografii Kontinentu a cestují fakticky rychlostí světla. Jen pro upřesnění, mezi Cintrou a Kaer Morhen je CELEJ fakin kontinent!, Oxenfurt vůbec neleží vedle Gors Velenu a trvalo by to z něj lodí do Cintry víc než kurva dva měsíce. Jak se btw dostala Yennefer z Cintry až do Aretuzy, když ji tak stupidně zbavili magie? To šla pěšky?? Charakter Eskela si tvůrci prostě museli splést s Lambertem, jinak to není možný, co z něj dokázali udělat. Absolutně nelogický chování Vesemira, který moc dobře ví, že ženy nemůžou být zaklínačky, v mutanském slova smyslu, ale i přesto to chce zkusit. Směšná zápletka s Babou Jagou z Mrazíka a ještě víc trapný těhotenství stovky let staré elfské vědoucí. Kdyby si přečetli knížky tak by věděli že elfové můžou mít děti jen cca do 60 let. MONOLITY a Istredd, co by expert na ně, jsou kapitola sama pro sebe. Největší výsměch ovšem přichází s až absurdně vševědoucim Riencem, který naprosto přesně ví, kde se zrovna kdo nachází. U jeho teleportace do Kaer Morhen, kde mimochodem přesně věděl jakou lahvičku z těch dalších stovek vzít, a jeho další teleportace do chrámu Melitele se prostě musíte smát. Nebyla náhodou jedna epizoda z minulé série z Dol Blathanna?? To se prostě teď nemohla zeptat Francesca Filavandrela, kterej už tam očividně byl, kde jako je?? Když ji z nějakýho důvodu tak chtějí najít. (I když je to bývalý elfský království, takže by to kurva už měli vědět, kde je). Vůbec nechápu proč si právě místo Dol Blathanna, kam se elfové mají vydat, vybrali Cintru, pardon, nyní již Xin'treu. To je tak těžký si přečíst ty knížky a držet se zápletky, která naprosto funguje? To si musí vymyslet takový kraviny? 1* jen kvůli tomu, že je to Zaklínač, i když už skoro nejde poznat. ()

kukkik odpad!

What the actual fu**.. Jediná dobrá věc na celé sérii jsou občas povedené exteriéry. Jediný dobrý casting měla Klepna a i ta vypadala až moc čistě a šlechtěně a ne jako zaklínačský kůň. Nejlepší pro fanoušky knih a her zkrátka bude tenhle seriál zcela ignorovat a předstírat, že od stařičkého polského low-cost pokusu už nevyšlo nic. Odpad je pořád moc vysoké hodnocení za tak strašlivé zmrzačení původního díla. Jsem pravověrný fanoušek původní knižní předlohy, dnešní Sapkowského názory jsou mi ovšem u zádele, stejně, jako názory Rowlingové na její vlastní tvorbu a následné adaptace. Tenhle seriál bohužel není ničím jiným a ničím víc, než dalším nástrojem šíření americké woke ideologie. Holt, propagandu uměli odjakživa nejlépe. odpad! ()