Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa darthvader77 k tomuto seriálu (9)

Začátek konce (2019) (S01E01)

První epizoda zaklínača a pocity velmi rozporuplné. Snažili se smíchat do jednoho dílu Menší zlo a Pád Cintry čímš se potvrdili moje obavy z toho, že se Nilfgaardská linie do seriálu zapojuje příliš brzo. Všechno je zkratkovité a vzájemně se ty příběhy oslabují a nic nedává smysl. Dost mne to znepokojuje, protože když to srovnám s pilotem GOT tak ten se předlohy aspoň držel. Tady máme opravdu velice brzo zaděláno na další 8 sezónu. Z pozitiv Caville je super, herci jsou výborní výborně, dobře se na to kouká, hudba je skvělá a i když to dost okleštili, tak víceméně pointa a síla povídky zůstává, ale teda jako možná ne hned, ale bojím se, že to bude další pr*ser. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Druhá epizoda Zaklínače je úplně jiný kafe. Pravděpodobně proto, že už tady není to šíleně debilní dobytí Cintry, tak Ciřina linka se stala mnohem lepší. Na konci světa je to fantastické trikově udělaný faun byl naprosto skvělý a konečně začali dialogy působit jako v knížce speciálně díky Marigoldovi, který je v seriálu naprosto boží. Jsem rád, že Yennefer narozdíl od Targaryenů má svoje skutečně oči jako v knížce. Myslím si, že pro seriál je dobré rozhodnutí její minulost představit, protože v Posledním přání to byla naprosto otravná hnusná kráva, kterou jsem měl při čtení chuť zaškrtit, takže takhle aspoň seriáloví diváci s ní budou schopní sympatizovat. Moje teorie, že Stregobor bude Vilgerfortz nabírá na relevantnosti, protože narozdíl od knih se objevil mimo povídku a udělat z něj učitele Istredda? No je vidět, že částečně si s předlohou očividně vytírají p*del, což je ovšem na jednu stranu pochopitelné, protože knihy jsou speciálně v posledním díle chronologický bordel. Třeba to s tíměi dívky proměněé v úhoře jako baterie? jsem už úplně zapomněl. Pointa jak se zapsat do historie vynikající. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Třetí díl Zaklínač nám zpracoval ikonický souboj se Strigou. Myslím si, že čtenářům prospěje, když to začnou dívat místo jako na adaptaci Zaklínači spíš na volně inspirováno Zaklínačem. Poměrně dost zásadní věci se změnila. Celá organizace čarodějů je úplně jiná než v knihách a některé věci totálně překopali (viz výše). Moje teorie ohledně toho, že Stregobora a Vilgerfortze se rozhodli slít do jedné postavy s každou dalším epizodou vypadá pravděpodobněji a pravděpodobněji. Triss vypadá příšerně a její předstsavení taky půsboí jako pěst na oko no. Samotná obluda se mi hodně líbila, že vypadá lépe jak v hře a hodně nechutně a hodně děsivě. Vizuál je prostě fantastický. Finální transformace Yennefer se mi hodně líbila. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Čtvrtá epizoda je pro mne zatím nejlepší. Celou záležitost s dítětem překvapení a ježkem zpracovali naprosto skvěle. Marigold a Geralt mají perfektní chemii a Geralt může vyjádřit, co si myslí jenom pohledem. Fillerové dění kolem Yennefer též potěšilo, pěkně nás to připravilo na její hlavní cíl o který se pak bude celou dobu snažit. Ciřina linka také skvělá předpokládám, že zavěrečná scéna je prvním foreshadowing jejích skutečných schopností ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Pátý díl se mi hodně líbil. Jediné, co bych mu vytknul je, že to bagatelizovalo džinovu hrozbu. Jinak ovšem osudové setkání Yennefer a Geralta na výbornou stejně jako závěrečná pointa s oknem. Ciřina dějová linie s měničem vypdá zajímavě uvidíme, co se z toho vyklube. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Řekl bych, že v tom něco vězí, ale zaklínači potkávají příšery pořád Šestý díl Zaklínače mi přijde nejhorší po prvním. Nelíbí se mi, jak pozitivně ukončená povídka Hranice možností, která je pro mne srdcovkou jako úplně první povídka Zaklínače, kterou jsem kdy přečetl, skončila tak depresivně, že Geralt pošle všechny do *****. Taky pokud si matně pamatuji, tak reakce Yennefer na to, co si přál byla úplně odlišná. A hodně mne zklamalo minimum prostoru pro Yarpina Zigrina. Hanba! A dějová linka Ciri uvízla tak trochu na mrtvém bodě, kdy p padouši se rvou mezi sebou, aby ona mohla utéct ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Rekapitulační epizoda s tunou zbytečných flashbacků, která nám nakonec ukáže dost divnou věc, že Geralt byl celou dobu v Cintře WTF?!!! ()

Něco více (2019) (S01E08)

Osma epizoda Zaklínače za mno a pocity rozporuplné ze završení série. Bitva naprosto fantastická, i když si myslím, že to nemuselo tak divoce skákat mezi jednotlivými částmi bojiště. A mohla být trošičku přehlednější. Vilgerfortz vs Cahir je velký WTF?! Tenhle člověk má být finálním bossem? Proč nepoužil tu zrychlovací magii jako proti Geraltvoi v knihách. Dost rozporuplné pocity a z časové linie mám bordel. Konec samozřejmě správně dojemný ()

Zrnko pravdy (2021) (S02E01) odpad!

Zde půjdu s chutí proti proudu. Tahle epizoda je ukázkový příklad, jak vypadá znásilnění předlohy. Ovšem příběh nedává smysl ani sám o sobě. Hlavní záporák celé série má svůj cíl přímo před nosem a nechá ho jen tak odejít. Celé vyznění původní povídky je zase totálně převráceno naruby, což mne snad vytáčí více než u Hranice možností, u této epizody snad ještě snižím hodnocení za to, jak z toho tvůrci seriálu udělali nějaký obrovský dějový milník pro vztah Marigolda, Geralta a Yennefer. Geralt je bodyguard k ničemu i ten Kevin Costner by to zvládl líp. A jeho stupidita jen proto, aby se děj děl je hodně otravná. Závěrečný twist je směšný, v kontextu celé druhé série se tím ukazuje pokrytecká morálka seriálu a je posledním zdviženým prostředničkem knize. Zbytek série se alespoň dá brát jako Witcher What if, protože už se to nesnaží předstírat a je to zábavnější než tohle smetí. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá