Do mestečka El Dorado, kde je šerifom J. P. Harra, prichádza muž menom Thorton, aby spolupracoval s istým Bartom Jasonom. Ten sa snaží nezákonne získať studňu na pozemku rodiny Mac Donaldsovej. Situácia sa začne komplikovať, keď Thorton ťažko zraní jedného z Mac Donaldsovych synov, ktorý na neho začal strieľať. (RTVS)

Kurt_Teplice

Nejlepší western, co jsem kdy viděl. Sedm statečných, Tenkrát na západě, Clint Eastwood... Všechno paráda, ale tohle je moje největší srdcovka! ()

mira.l

Příběh sice poměrně jednoduchý, ale velmi dobře koukatelný i dneska, po tolika letech od vzniku. Spíš než hutná atmosféra napětí jiných westernů je to takové vtipnější, odlehčené. Slovní přestřelky (nejen) ústřední trojice mě bavily:). Poctivé čtyři * dám rád. ()

Davidos305

Příjemný, pohodový western se super atmosférou. John Wayne je John Wayne, zbytek herců jsou taky skvělý. Postavy jsou příjemné a osobité. Máme tu dokonce skvělý humor, spoustu vtipných momentů, které mi utvěly v paměti. Hudba je super, celé je to hezký nápadité a barevné, prostě příjemná záležitost. ()

PaRi

Tenhle film nějak nestárne. I po letech vynikající, příjemně plyne. Dialogy jsou mistrně vystavěné a často mě různé vtipné hlášky hlavních hrdinů rozesmály. ()

Rodin

Nejsem velkým příznivcem klasických westernů, tady ovšem došlo ke třem mimořádným hereckým výkonům, takže přimhouřím očičko a přes 80% dávám. ()

Shredder

Niektore hlasky boli fakt dobre, ale film ako celok nic extra. Tak vysoke hodnotenie nechapem , lebo od Leoneho skvostov ma El Dorado daleko. Najvacsim prekvapenim bol Caan, ktoreho poznam skor ako cholerickeho suchara, zatial co tu sa zhostil role mladeho sasa. Skutocne vtipny bol vsak len zastupca serifa a kde tam americky hrdina John Wayne. ()

sigi2

Práve pri tomto filme mám neutíchajúci pocit, že si nezaslúži vyššie hodnotenie len vďaka tomu, že je "starý" a že tam hrá John Wayne. ()

mac000

Tak těmito westerny (RIo Bravo, El Dorado, Profesionálové) žili v Československu filmumilovní teenageři v 60. letech a úspěšně si jimi idealizovali své představy o Divokém Západě. Na druhé straně i dnes je nutno ocenit herecké výkony tehdejších hollywoodských hvězd (J.Wayne, R. Mitchum - a ve filmu se mihne v epizodní roli i jeho mladší bratr John Mitchum) i začínajících mladíků (J. Caan).Předposlední Hawksův film ()

Rattlehead

"Rio Bravo" je podle mě ještě o něco lepší, ale i tak řadím "El Dorado" mezi deset nejlepších westernů všech dob. Je to skvělá zábava a člověk se nenudí ani minutu. ()

Duke90

Pořád slabší než bych čekal, ale podstatně zábavnější než Rio Bravo a to hlavně kvůli obměně hereckého obsazení. Kromě Johna Waynea byla radost pohledět na klasického Roberta Mitchuma a velmi svěžího Jamese Caana, který byl z celé trojice asi nejsympatičtější. Nejen že je tu víc akce a děj se tolik netáhne, ale člověk se také párkrát doopravdy zasměje. Na ty 4* je to nakonec tak akorát. ()

Tominni

Opravdu westernová klasika, kde nakonec dobro musí zvítězit nad zlem. John Wayne si s pomocí Roberta Mitchuma zkrátka poradí. Podobnost s Rio Bravo je pomerne velká, ale stojí zato se na tenhle snímek podívat, už jen proto, že tady se přeci jen víc mluví, než jenom střílí. ()

Greendell

Nejsem zrovna fanda Johna Wayna a jeho westernů, ale tenhle kousek je vyjímka. Patří k mým vůbec nejoblíbenějším westernům. Má to všechno co to má mít, možná je to jen lehce přetažený, ale zas tak to nevadí :-) Plus je tady na western nezvykle docela dost srandy, ale v tomhle případě to tam skvěle sedne. Wayne jako zkušenej pistolník supr, Mitchum jako vožralej šerif výbornej a Caan s tou svojí ultra brokovnicí parádní :-D +++ musim taky vypíchnout českej dabing, je opravdu vynikající! ()

subic

Od dětství si pamatuju, když jsem to poprvé viděl, že John Wayne má od začátku v zádech u páteře kulku, která mu později začne komplikovat život, než mu jí vyoperuje jeden z těch "moderních dokrorů". Mladý James Caan a jeho brokovnice se zkrácenou hlavní a taky recept z pepře, hořčice, babského ucha a střelného prachu na kocovinu šerifa. Jeden z mála klasických westernů, navíc s Johnem Waynem, na který s rád podívám znovu. ()

Pitryx

Westernová klasika jak má být. Závěr trošku zklamal. Nejsympatičtější postava byl indiánobijce (stařík). Zpočátku v ději kapánek mrtvo. Několik velmi dobrých hlášek, které dost pobavily. Určitě někdy podívám znova, ale už nikdy na Nově. 2013083011802bt //*** a půl!!!! ()