The Deuce: Špína Manhattanu

• USA The Deuce
USA, (2017–2019), 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi (viac)

Dramatický seriál z originální produkce HBO z dílny Georgeho Pelecanose a Davida Simona, v jehož hlavních rolích excelují James Franco a Maggie Gyllenhaal, sleduje příběh legalizace a následného vzestupu pornoprůmyslu na newyorském Times Square, od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let minulého století. Seriál zkoumá milníky bouřlivého světa, z něhož se v Americe stane miliardový sexuální průmysl. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (29)

The Deuce: Špína Manhattanu (2017)

Nakonec se ukázalo, že oficiální obsah HBO Europe k seriálu příliš nepasuje. Rozvoj pornoprůmyslu tady byl po většinu času ne na druhé koleji, ale až na tom úplně posledním nástupišti. Šlo spíše o neuhlazenou kroniku centra New Yorku, která mě po většinu času hodně bavila. Maggie Gyllenhaal a James Franco ve svých rolích jasně vyčnívali a já jsem si seriál i přes slabší druhou sezónu užil. ()

Série 1 (2017) (S01)

Po skončení první sezóny jsem velmi spokojen, i když jsem čekal něco úplně jiného. Pornoprůmysl je jednoznačně mým nejoblíbenějším průmyslovým odvětvím- například strojírenství nebo výroba automobilů mě nechávají zcela chladným. Tentokrát jsem si u seriálu mimořádně přečetl obsah, proto mě dost překvapilo, že je tady pornografie až na okraji zájmu. Tvůrci to ale měli výborně promyšlené, vystavěli velice dobrý příběh, vybavili ho dokonalou retro atmosférou, blýskli se i obsazením a jasně si mě získali. Maggie Gyllenhaal zahrála životem ošlehanou Eileen/ Candy výborně, ale husarským kouskem bylo obsazení Margarity Levijevy do role o téměř dvacet let mladší Abby. 4*+ ()

Pilot (2017) (S01E01)

Pilotní díl byl klasickou seznamovačkou s postavami a prostředím se nesl v poklidném tempu. Děj nebyl nikterak výrazný a za běžných okolností by mi k ohodnocení stačily tři hvězdičky, ale za tu kvalitní atmosféru sedmdesátkového New Yorku jsem musel jeden kousek přihodit. ()

Show and Prove (2017) (S01E02)

Podobně jako v předchozím dílu jsem se ani ve druhé epizodě nedočkal žádného zběsilého tempa, místo toho jsem ale pochopil, jakým způsobem bude tahle záležitost fungovat a rozhodl jsem se, že se mi bude líbit. V záplavě dnešních filmů a seriálů s učesaným dějem, kde hlavní hrdina/ ka řeší zpravidla své homosexuální zaměření, případně změnu pohlaví, jde o příjemnou změnu. ()

The Principle Is All (2017) (S01E03)

Jo, jo, tohle na mě funguje. Pravda, k dokonalosti by to přece jen chtělo ještě trochu vypilovat, ale v podstatě jsem spokojen. Tahle odvrácená tvář New Yorku mě hodně baví, absence typické kladné postavy je osvěžující a vyloženě se těším, s čím přijdou tvůrci příště. ()

I See Money (2017) (S01E04)

Nemůžu si pomoct, mě to prostě baví. Tempo příběhu bylo přitom ještě o něco málo pomalejší, a to by mi mělo vadit, ale nevadilo. Jednak Vincent zjistil, že opravdu nic není zadarmo, a navíc jsem se hodně bavil při nákupu pistole s operátorem, při ukouření tlusťocha i při rande s novinářkou. ()

What Kind of Bad? (2017) (S01E05)

Tempo příběhu tentokrát výrazně zpomalilo to, že se tvůrci až příliš zaměřili na postavu barmana Paula, i přesto jsem nebyl nespokojen, děj byl i přes drobné nedostatky velmi zajímavý (alespoň tedy pro mě). Pornografie stále hraje až nějaké čtvrté housle, ale mizérie života profesionálních kamarádek byla v epizodě ukázána dost barvitě (a to se ještě braly hodně velké ohledy na zjemnělé jedince). ()

Why Me? (2017) (S01E06)

Tak tady asi každý pochopí, co to znamená, když se jde na něco oklikou. V seriálu o počátcích pornoprůmyslu v USA se cesta k pornografii uvolňuje až v šesté epizodě. Ne, teď si nestěžuju, spíš naopak, jsem hodně spokojený s tím, jak se tvůrci k natáčení série postavili. Jen tak dál. ()

Au Reservoir (2017) (S01E07)

Hmmm, sedmá epizoda a ještě jsem neviděl špatný díl. Spíš bych řekl, že se mi seriál i přes své pomalé tempo líbí stále víc. Obrovský podíl na tom má dokonale vychytaná atmosféra New Yorku sedmdesátých let a skvělý casting- postavy jsou přímo vymazlené a krajně uvěřitelné. ()

My Name is Ruby (2017) (S01E08)

Výborně zvládnuté finále první sezóny. I přes dost široký záběr dokázali tvůrci obsáhnout všechny výdělečné činnosti a dovést je ke správným způsobem připravenému návazu pro druhou řadu. K tomu ještě dokázali naťuknout tehdejší "progresivní léčbu" homosexuality. Ve srovnání s tím fakt nechápu, jak si mohou současní gayové stěžovat na to, jak to mají těžké. Dalším temnějším zážitkem byl osud Ruby, pokud mě něco opravdu pobavilo, bylo to zjišťování preferencí u pornomatů. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá sezóna mě nemile překvapila. Čekal jsem, že kvalita příběhu půjde po první řadě ještě výše, ale výsledek byl spíše opačný. Natáčení bylo značně upozaděno ve prospěch mnohdy nezáživného a nedůležitého děje, často jsem měl pocit, že tvůrci zaskočili sami sebe tím, že nechali proti první sezóně poskočit čas o šest let kupředu. Přesto zůstávám v tomto případě optimistou a těším se na třetí sérii. ()

Our Raison d'Être (2018) (S02E01)

Z úvodní epizody druhé sezóny jsem nebyl zrovna nadšený. Atmosféra New Yorku v roce 1977 byla sice dokonalá, děj byl ale poněkud přibržděný. Tvůrci v pauze mezi řadami posunuli příběh o několik let a chvílemi to vypadalo, že sami sebe zaskočili. První díl byl prostě mdlý. ()

There's an Art to This (2018) (S02E02)

Ani druhá epizoda ještě nedosáhla standardu předchozí série, přesto jsem přidal na hodnocení, na rozdíl od prvního dílu se tady totiž našly záležitosti, které mě zaujaly. Epizoda byla každopádně velice poučná, porno ze sedmdesátek a ze začátku osdesátých let na mě vždycky působilo neesteticky, teď už alespoň vím proč. ()

Seven-Fifty (2018) (S02E03)

Předchozímu dílu jsem jednu hvězdičku přidal i proto, že jsem očekával, že se od třetí epizody příběh rozjede alespoň tak jako v první sezóně. A ono ne. Pravda, děly se věci, předávali se předchůdci pornooscarů a pasáci se dostávají do stále většího ústraní, ale že bych se dočkal výraznějšího posunu vpřed... ()

What Big Ideas (2018) (S02E04)

Přidal jsem hvězdičku, protože se tvůrci do seriálu o počátcích pornoprůmyslu v USA konečně rozhodli přidat i natáčení pornofilmu. Jednu tragickou událost navíc vyvažovala slušná dávka humoru, takže bych sprostě lhal, kdybych tvrdil, že jsem se nebavil. ()

All You'll Be Eating is Cannibals (2018) (S02E05)

I když byla zase jednou větší část děje úplně mimo, přivřel jsem obě oči, protože závěr epizody naznačil, že bych se v příštím dílu mohl dočkat toho, o čem měl celý seriál původně být. Všechny situace, které se zabývají ostatními záležitostmi se mi v první sezóně zdály být lépe zpracované. ()

We're All Beasts (2018) (S02E06)

V šesté epizodě tvůrci konečně má očekávání nezklamali. Candyino natáčení vysněného "uměleckého" pornofilmu se rozjelo naplno a nedalo se u něj nebavit. Tiše doufám, že se všechny zbývající díly ponesou v tomto duchu, točení porna v ulicích New Yorku za plného provozu bylo rozhodně poučné:-) ()

The Feminism Part (2018) (S02E07)

Předchozí díl mě tak potěšil, že na mě tato epizoda působila jako studená sprcha. Děj byl až na několik světlých momentů vcelku o ničem, tvůrci tady zřetelně vytvářeli zástupné problémy a slepé dějové linie, aby zakryli fakt, že se jedná jen o obyčejnou vatu. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Nobody Has to Get Hurt (2018) (S02E08)

U sledování druhé sezóny si připadám jako na houpačce, minulý díl byl jasnou katastrofou, zatímco u osmé epizody jsem se velmi dobře bavil. Musím poděkovat uživateli mira007 za odkaz na článek. Poučné. Jen nechápu, proč se Emily Meade necítí dobře u sexuálních scén a přemýšlí, co na to jednou řeknou její děti. Ona ze scénáře opravdu nepochopila, že jde o roli prostitutky a pornoherečky? Hmmm, co na to říct? ()

Inside the Pretend (2018) (S02E09)

S finální epizodou druhé sezóny jsem byl relativně spokojen, přestože to ani tentokrát nebyla žádná perla. Děj byl každopádně zajímavý, měl jsem se u čeho bavit a nejzajímavější momenty přišly jako obvykle až v samotném závěru. Ale hlavně nastupují videokazety! ()

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (viac)