The Deuce: Špína Manhattanu

• USA The Deuce
USA, (2017–2019), 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi (viac)

Dramatický seriál z originální produkce HBO z dílny Georgeho Pelecanose a Davida Simona, v jehož hlavních rolích excelují James Franco a Maggie Gyllenhaal, sleduje příběh legalizace a následného vzestupu pornoprůmyslu na newyorském Times Square, od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let minulého století. Seriál zkoumá milníky bouřlivého světa, z něhož se v Americe stane miliardový sexuální průmysl. (HBO Europe)

Forsberg11

Skvelý seriál, ktorý v mnohých smeroch pripomína legendárny The Wire. A to pravdepodobne predovšetkým vďaka Davidovi Simonovi, Richardovi Priceovi a Georgovi Pelecanoseovi, ktorí v ňom majú psrty. Aj keď to samozrejme nie je až tak dokonalá a vymazlená záležitosť. Napriek tomu je The Deuce jeden z najlepších novodobých seriálov a je absolútne zrejmé, že HBO a tvorcovia si dali maximálne záležať. Výborný výber hercov, verné lokácie, super dialógy a zaujímavé zápletky. Každá epizóda je vynikajúcim filmovým zážitkom. P.S. James Franco je tu perfektný. Druhá séria musí byť samozrejmosť. 85 %!! ()

choze

Někdo se rád vrací do Bradavic, někdo do Středozemě nebo na Pandoru z Avatara a já mám velkou slabost pro špinavý New York 70. let, jak ho líčí Přání smrti nebo Taxikář (a na druhém místě pro Hongkong přelomu 80. a 90. let). Přestože reálně bych tam žít moc nechtěl, protože to tehdy bylo hlavní město rakoviny plic a přepadávání v metru. Tenhle seriál mi dopřává bezpečné výlety do tehdejších newyorských ulic, barů, bordelů a pornokin a mezi pestrou společnost, která je obývá - prostitutky, pasáky, policajty, mafiány, barmany a pornofilmaře. Druhou velkou atrakcí seriálu je zachycení rodícího se pornoprůmyslu, který spolu s bordely rekrutuje právě prostitutky a jejich pasáci se musí přizpůsobit. Seriál nemá velký dramatický příběh (což může leckoho hned zkraje odradit), je to volně plynoucí kronika a časoprostorová cestovka, která má naprosto luxusní výpravu. A kde jsou vám průvodci sympatické postavy v podaní spolehlivých herců v čele s Jamesem Francem (v dvojroli dvojčat, která dokáže perfektně herecky oddělit) a Maggie Gyllenhaal, hrající prostitutku, co se přes hraní v pornofilmech propracuje na jejich režisérku s uměleckými ambicemi. K tomu šťavnaté dialogy a samozřejmě nahota. První série neměla chybu, v druhé mě zajímala primárně filmařská linka (natáčení feministické pornoverze Červené Karkulky) a klidně bych oželel nudné linky aktivismu a otvírání luxusního gay baru. Uvidíme, co třetí řada, v níž se děj přesouvá do osmdesátek a porno se přesouvá na videokazety a tím pádem z pornokin do domácností. ()

Kaluž

David Simon a Richard Price dali znovu hlavy dohromady a sepsali další televizní lahůdku. Maggie Gyllenhaalová je tu dokonalá a James Franco si to duo kníračů užívá jako nikdy. Historky z podsvětí sexuálních služeb na úsvitu pornoprůmyslu se spoustou výborně napsaných figurek, jeden z favoritů letošní seriálové sezóny. /// 2. sezóna /// Chlupaté šukáníčko na Manhattanu podruhé a furt dobrý. Jen tak dál! ()

verbal

V 70. letech se na estetiku a vkus asi ještě tolik nehledělo. A tak průměrný Nový Jorčan bez zvracení a pocitu odporu lačně nasoukal ego do hygienicky obskurního venerologického kultivátoru a popelnice na žluklé sperma s Artem Garfunkelem v rozkroku, o které by normálně neopřel hajzlovou štětku ani diagnostikovaný erotoman po dvouletém půstu a v nichž si v uplynulých třech hodinách před ním s gustem zajezdilo pět úchylů, čtyři narkáči, tři nikdy nemytí bezďáci, několik negerských pasáků a pár liliputů. A ještě za to rád zaplatil. Inu, proti gustu … A teď je z toho rozkokošný, voňavý a uhlazený seroš, který sledujete s bulvárně perverzním nadšením uklízeče v masturbačních kabinkách, fanouška měkkých vředů a obdivovatele hnisavých výtoků. Seroš, do něhož hladce zapadla i hlavní ženská hrdinka, odporný babochlap Magi Glyhlenhrálová, z níž by se poblil i slepec, jen co by nahmatal ty její ohavné povislé dvojky, která se zde z titulu producentky bez zardění prohlásila za krasavici přelíbeznou, past na ptáky a královnu porna. Pro dokreslení autenticity prostředí a umocnění prožitku vřele doporučuji otevřít si k projekci konzervu se zkaženými sardinkami a umístit ji někam v dočichu. ()

tomashrabek

V tomto seriáli nejde o nič. Ani po dvoch epizódach nie je jasná zápletka, nie sú nastavené žiadne "stakes" a scénky sa striedajú jedna za druhou bez toho, aby sa niečo podstatné stalo. Krucinál, všetci sú tu na seba strašne milí, aj výpalníci k dlžníkom! Postavy menia postoje bez toho, aby sme chápali prečo. Maggie Gyllenhaal má odporné kozy. James Franco v najzbytočnejšej dvojroli na svete. Super produkcia vyplytvaná na pustoprázdne nič. ()

• Vzhledem k tomu, že se děj točí kolem pornoprůmyslu a je tedy plný erotickýh scén, byla na plac přizvána koordinátorka intimity. Ta hercům pomáhala, aby během choulostivého natáčení nebyli ve stresu. (cmenda)
  • Inspirací pro seriál byl pro Pelecanose a Simona muž z New Yorku, asistent manažera lokací Henry Johnson. Dotyčný tvůrcům vyprávěl své zážitky, jak v 70.letech vedl pro mafi několik barů a masážních salonů na Manhattanu. Něco byla pravda, něco nea ale filmaře to zaujalo natolik, že podle toho začali točit. (cmenda)
  • The Deuce je slangový výraz pre 42 druhú ulicu v New Yorku. Tak isto je to odkaz autorov na "dvojicu", v  seriáli vystupujú dvaja bratia - dvojičky, ktorých hrá James Franco. (_marduk_)

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (viac)