The Deuce: Špína Manhattanu

• USA The Deuce
USA, (2017–2019), 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi (viac)

Dramatický seriál z originální produkce HBO z dílny Georgeho Pelecanose a Davida Simona, v jehož hlavních rolích excelují James Franco a Maggie Gyllenhaal, sleduje příběh legalizace a následného vzestupu pornoprůmyslu na newyorském Times Square, od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let minulého století. Seriál zkoumá milníky bouřlivého světa, z něhož se v Americe stane miliardový sexuální průmysl. (HBO Europe)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (27)

The Deuce: Špína Manhattanu (2017)

Velice vyjímečný seriál ( ve smyslu odlišující se od jiných ) o životě v jedný špinavý čtvrti NY ( prostituce, pasáci, drogy, ranaři, zkorumpovaný policajti ...) s mozaikou osudů několika postaviček, kde je hlavní asi barman Vince. Na malém prostoru je ukázán vznik komerční pornografie ve státech. Děj to moc nemá ale působí to atmosféricky a já dávám čtyři hvězdy, protože 1) způsob vyprávění mne vtáhl do děje 2) filmový vizuál - zobrazení 70s technicky famózní 3) námět 4)James Franco a Maggie Gyllenhaal herecky táhnou tenhle seroš 5) nejodvážnější nahé scény v seriálu co jsem kdy viděl, včetně promítaného opravdového porna, ale přesto bych tento seriál neoznačil erotický, to těžiště má jinde 5) nádherné trio holčin, které se ukážou nahé - studentka Abbey ( Margarita Levijeva ), novinářka Natalie Paul a zrzatá barmanka Amber Skye Noyes ()

Série 1 (2017) (S01)

První série je jen mozaika osudů lidí bez děje. Atmosféra sedmdesátek naprosto famózní , lepší než kdejaký celovečerní film. ()

Pilot (2017) (S01E01)

Pilot je jen mozaika osudů lidí na okraji společnosti nočního New Yorku - drogy, hazard, prostituce, násilí.. Takže tenhle díl je seznamovací a silně atmosférický tudíž očekávám, že v dalších dílech se rozjede, protože mne zaujal díky: 1) téma 2) James Franco, který to táhne ( ale hodně zaujala linka studentky literatury v podání Margarity Levijevy) 3) filmová retro výprava 4) syrovost - násilí nebo velmi otevřená nahota ( otevřenější než v legendárních popůlnočních erotických filmech na Nově, on koneckonců Franco s nahotou žádný cavyky problém nedělá, kdo viděl homo King Cobra tak o hranicích onoho herce nepochybuje a tady má parádní scénu full nude s naprosto božskou zrzkou Amber Skye Noyes ) ()

Show and Prove (2017) (S01E02)

Druhý díl už rýsuje jednotlivé konkrétní dějové linky lépe ( a směřují k pornoprůmyslu - má to i dokumentární charakter ), postavy jsou dobře vykresleny, že se i lépe zapamatují a začíná to být přehlednější. Samozřejmě oceňuji naprosto otevřenou nahotu přirozeně působící ( dialog v posteli bez nějakého akrobatického zakrývání peřinou) a to nemluvím o amatérském pionýrském natáčení, kde se stříkala studená polévka na obličej. ()

The Principle Is All (2017) (S01E03)

Tenhle díl zpomalil tempo vyprávění, ale furt je to pestrá mozaika na kterou se hezky kouká - Vince kostrbatě otvírá bar, exstudentka Abbey má problémy s běžnou prací ( takže začne v baru Vince) a Candy si vytyčila, že bude filmařkou a k tomu se dostane , že bude pornoherečkou. ()

I See Money (2017) (S01E04)

Tenhle díl ještě zpomalil, ale hodně si ho zapamatuju díky debatě děvčat v rychlém občerstvení na téma menstruace a že jsem viděl jak Maggie Gyllenhaal drží v ruce penis ( ikdyž na 99% umělej tak už to se mi zdá odvážné na tv seriál ) plus mne zaujala dějová linka s novinářkou, jinak tenhle díl úplně vynechal pornobyznys. ()

What Kind of Bad? (2017) (S01E05)

Zoufalost života prostitutek celkem věrohodně zobrazuje chudák Candy - čtyřicátnice, která má problém jít na rande s normálním typem, zato dostává do tlamy od zákazníků a zoufalost nad zoufalost ( a to nemluvím o naivce z vekova co přijela dělat modelku a byla prodaná na ulici a Abbey, která je v šoku, že když dala prachy na to aby jedna mohla uniknout z pasti prostituce, tak je za týden zpět ). Ale jo, v pátém dílu už mne pohltila atmoška okraje společnosti až moc. Skoro depka .. ještě že trochu na cestě vzhůru je aspoň Vince se svým megaprojektem bordelu - ikdyž ho buduje s italskýma ksindlama. ()

Why Me? (2017) (S01E06)

V hlavní roli americká legislativa, která povoluje šrouby v pornoprůmyslu - cesta volná pro naše hrdiny. ()

Au Reservoir (2017) (S01E07)

Porno, bordel.prostituce, sex .... nejen Maggie, ale i já jako divák toho začínám být přesycený v tomto seriálu, takže se chytám těch lehce romantických minilinek Vince s Abbey, policajt s novinářkou a rande Vinceova bráchy Franka s prostitutkou. ()

My Name is Ruby (2017) (S01E08)

Poslední díl, který zase tak poslední díl není.Chudák Ruby symbolizuje úpadek staré části sexbyznysu, která je vytlačovaná modernějším způsobem komercionalizace sexu. Candy namířila definitivně do filmu, kde se našla , Vince a Abbey asi spolu nebo? a novinářka ( zatraceně sexy Natalie Paul ) se svého trháku v novinách moc nedočkala a její policajt jedinej trochu slušnej a férovej typ v celým seriálu zůstal s největší pravděpodobností na ocet dodnes. ()

Série 2 (2018) (S02)

Druhá série ze života newyorských pasáku, prostitutek, pornohereček, gangsterů, barmanů a masážních salónů už neokouzluje čaroúchvatným sedmdesátkovým retro vizuálem tak jako první série, ale o to víc přidali tvůrci z atmosféry na ději ( Candy, Frank, Lori a další točí film, pasáci pasou, Vince barmanuje a mafiánii ze sociálního dramatu dělají čirou gangsterku), ale přesto je výsledek slabší. Některé díly jsou vyloženě nudné a celou druhou řadu zachraňují před katastrofou až tři poslední díly. ()

Our Raison d'Être (2018) (S02E01)

První díl druhé řady seriálu, který na čtvrti New Yorku a osudu několika osob na okraji společnosti demonstruje vznik komerční pornografie v USA začíná úplně ve stejném duchu jako S01, akorát tempo je tragicky pomalejší a méně překvapivé při znalosti první řady. Děj to zatím nemá krom toho, že Vince shání svoje dvojče Franka. Dám tři hvězdy a čekám , že se to rozjede. ()

There's an Art to This (2018) (S02E02)

I druhý díl bych nazval jako rozjezd, ale ke konci už jsem rozlišoval nějaké dějové linky, které se formují - nejvíc asi když Maggie Gyllenhaal se z přestárlé prostitutky vypracovává na režisérku pornofilmů nejvyšší kvality. ()

Seven-Fifty (2018) (S02E03)

Ne, to není tebou Micle21, tenhle díl se snaží být pestrý - Vince půjčuje peníze na rozjezd dvěma kulibrkům, Maggie dělá kariéru režisérky "přes postel", Abbey se snaží v neziskovce pomáhající prostitutkám, třenice mezi mafiány na Timesquare jeden černý pasák chce být pornohercem a druhý nechce létat letadlem a hlavně asi to nejpoutavější předávání pornocen, kde jednu cenu vyhraje i Lori ( kočka Emily Meade )- ne že by tenhle díl nebyl pestrý, ale je to tak statické neposouvající se vpřed až to začíná být skoro nudné a není to už tak sedmdesátkově atmosférické, takže S02 zatím nedosahuje kvalit S01. ()

What Big Ideas (2018) (S02E04)

Polovina tohoto dílu je bída o ničem, ale pak mne pobavilo točení péčka s astmatickým kameramanem a kariéra pasáka pornoherce a drama dodala mafiánská válka a uhořená patnáctiletá striptérka - takhle by to i mohlo fungovat. Asi nejlepší (půl)díl S02. ()

All You'll Be Eating is Cannibals (2018) (S02E05)

Candy už pokukuje, že by místo pornofilmů mohla jednou točit klasické filmy .... fajn, ale já jsem od druhé série tohoto seriálu čekal trochu něco víc. ()

We're All Beasts (2018) (S02E06)

Film o filmu aneb jak se točí pornoverze Červené karkulky - druhá série mne moc nebaví, ale tenhle díl mne tedy hodně pobavil nejen kvůli Emily Meade, která je jako červená Karkulka zatraceně sexy ( ikdyž je paradox, že celý díl se točí péčko , kde hraje hlavní roli a ani ji režisér nesvlékne - prostě Amerika ) ale i kvůli loupeži levých bot a hlavně kvůli zásahu policie, který vypadal jako " doopravdy" - nečekal jsem, že vybuchnu smíchy u S02. ()

The Feminism Part (2018) (S02E07)

Tohle byl nejnudnější díl tohoto seriálu ... nebýt té malé zlaté tečky na konci, ani by mne nezajímalo, co bude příště. ()

Nobody Has to Get Hurt (2018) (S02E08)

Z letargie minulého dílu mne v osmém díle druhé řady probrali tři věci: 1) C.C. musel prodat svou červenou Karkulku v podání Emily Meade, s kterou se rozloučil tím, že ji znásilnil - to, že intim scény tohoto seroše není úplně easy natočit jsem se dočetl i v mém oblíbeném časopisu https://www.respekt.cz/denni-menu/koordinator-intimity-jak-hbo-nataci-sexualni-sceny-v-ere-metoo 2) cameo role otce Vince v podání Armanda Assante 3) závěr - C.C. si přišel pro prachy do masážního salonu a dostal masáž - ze sociálního dramatu se stává čirá gangsterka ... celkem zábavná gangsterka. ()

Inside the Pretend (2018) (S02E09)

Poslední díl druhé řady je pestrý - tři vraždy, jeden comingout, jedna premiéra, dva mafiáni, deset různých osudů, ale já nadhodnotím čtyřmi hvězdičkami za tu poslední dvouminutovku, která nakonec shrne jak, kdo vlastně dopadl, což pro mne mělo mírně blažený pocit, když jsem se jen kvůli těmto minutám musel prokousat celou druhou sérií, která měla až moc prázdných a nudných míst. ()

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (viac)