The Deuce: Špína Manhattanu

• USA The Deuce
USA, (2017–2019), 25 h 20 min (Minutáž: 58–86 min)

James Franco, Maggie Gyllenhaal, Zoe Kazan, Margarita Levijeva, Lawrence Gilliard Jr., Don Harvey, Kim Director, Method Man, Michael Lombardi (viac)

Dramatický seriál z originální produkce HBO z dílny Georgeho Pelecanose a Davida Simona, v jehož hlavních rolích excelují James Franco a Maggie Gyllenhaal, sleduje příběh legalizace a následného vzestupu pornoprůmyslu na newyorském Times Square, od počátku sedmdesátých do poloviny osmdesátých let minulého století. Seriál zkoumá milníky bouřlivého světa, z něhož se v Americe stane miliardový sexuální průmysl. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (29)

Série 3 (2019) (S03)

Třetí sezónou si to u mě tvůrci seriálu přece jen vyžehlili, zatímco jsem u druhé řady pořád frflal, tady jsem si (až na pátou epizodu) neměl na co stěžovat. I divákovi neznalému problematiky byl jasně vysvětlen rozdíl mezi sedmdesátkovým a osmdesátkovým pornem, scénář blíže ukázal život i minulost jednotlivých postav a počet úmrtí byl pro mě až nečekaný. ()

The Camera Loves You (2019) (S03E01)

Úvod do třetí sezóny nedopadl nejhůře. Po dalším časoskoku jsou tady zlatá osmdesátá se vším, co k nim patřilo, takže z toho kromě jiného kouká i pěkná depka. V ději se naštěstí našlo místo i na pornografický průmysl, to ve druhé řadě často chybělo, takže mé dojmy jsou zatím pozitivní (stejně jako některé postavy). ()

Morta di Fame (2019) (S03E02)

Zatím jsem opatrně optimistický, po prvních dvou epizodách na mě zatím třetí sezóna působí lepším dojmem než předchozí řada. Vypadá to, že tvůrcům tentokrát posun v čase sedl mnohem lépe než minule, tentokrát nemám pocit, že neví, co chtějí divákovi vlastně sdělit. ()

Normal Is a Lie (2019) (S03E03)

S epizodami, které se příliš nezabývaly natáčením jsem měl většinou problém, třetí díl byl ale výjimkou. Dění kolem Lori mě hodně bavilo, překvapivě na mě fungovala i dějová linie s panem Rosem a podle mého názoru šlo celkově o povedenou záležitost. ()

They Can Never Go Home (2019) (S03E04)

V polovině třetí sezóny seriálu o pornografii přišli tvůrci s epizodou, v níž se o pornofilmech pouze mluví, navzdory tomu jsem se překvapivě dobře bavil. Vypadá to, že se Lori stala ústřední postavou této řady, v každém dílu měla zatím nezanedbatelný prostor a zdá se, že prochází nejzajímavějším vývojem. ()

You Only Get One (2019) (S03E05)

Poprvé jsem se ve třetí sezóně příliš nebavil a přesně vím proč. Zatímco Shay zmizela téměř bez povšimnutí, a tedy decentně, z Toddova umírání téměř vznikl samostatný seriál. Celé to vzlykání nad jeho postelí se mě vůbec nedotklo, jen silně přibrzdilo tempo příběhu. 3*- ()

This Trust Thing (2019) (S03E06)

Zase to byla víc gangsterka než co jiného a scénáristé si mohli udělat další zářez na pažbu. S tím, jak se blíží závěr celého seriálu, to vypadá, že ještě na nějaké to parte dojde. Děj každopádně ani na moment nestagnoval a dobře jsem se bavil, i když mi trochu chybělo Vincentovo lehkomyslné dvojče. ()

That's a Wrap (2019) (S03E07)

Se mnou tedy smrt nějaké seriálové postavy hned tak nehne, ale tentokrát jsem na moment ztuhnul. Tohle byl sakra rozdíl proti páté epizodě s Toddovým natahovaným umíráním. Sedmý díl by ode mě dostal čtyři kousky, ale za ten syrový moment jsem musel jednu hvězdičku přidat. ()

Finish It (2019) (S03E08)

Na to, že tvůrci přeskočili v samém závěru rovnou čtyřiatřicet let, nedošlo k žádnému okatému zkracování děje, jak se to často stává, tady jsem byl s výsledkem spokojen. Dokonce ani staříkova závěrečná procházka New Yorkem nevyzněla nikterak pateticky, byla to povedená a decentní tečka za celým seriálem. ()

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

Tvůrce The Wire chystá nové policejní drama

08.03.2021

Snad žádné jiné policejní drama nestojí v tolika seriálových žebříčcích na prvním místě, jako epická drogová sága The Wire – Špína Baltimoru. Její tvůrce David Simon začínal jako novinář pokrývající… (viac)