Mladučký a mimoriadne talentovaný pretekár Jimmy Bly (Kip Pardue) len ťažko odoláva tlaku, ktorý so sebou prináša oslnivá kariéra nového favorita veľkých cien. Majiteľ pretekárskeho tímu (Burt Reynolds) preto povoláva späť do kokpitu skúseného Joea Tanta (Sylvester Stallone), ktorý má byť mladému kolegovi oporou, kryť mu na okruhu chrbát a doviesť ho k titulu majstra sveta. Ich hlavným súperom je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečne šliape na päty a navyše začal chodiť s jeho bývalou priateľkou. S Tantom má Brandenburg nevybavené účty v podobe dávnej nehody. Film sa nakrúcal osem mesiacov na deviatich veľkých cenách v piatich krajinách sveta. Okrem pohnutých osudov hrdinov a dramatických situácií na pretekárskych okruhoch ponúka aj jedinečné zábery z pohľadu pilota, rútiaceho sa cieľovou rovinou rýchlosťou 380 km/h. (TV Markíza)

MikO_NR_1909

K športovým filmom mám zvláštny osobitý citový vzťah a ku Stallonovi úzke puto. Tento film nemá ale ani základné myšienkové korene. Disponuje plejádou hustých zvratov a hlučných "cool-how" efektov, ale tie iba kazia akúkoľvek snahu priniesť divákovi tú pravú jazdu. A "výkony" 90-tich% "hercov" je kapitala sama, takisto ako umelohmotný rukopis režiséra. ()

kleopatra

Tak na tenhle skvost jsem byla pozvaná týden poté, co jsem "úplně blbě" vybrala film já (Black Hawk Down) a řeknu vám, že, jak jsem se u Jestřába nebála, tady po mně šel pot, protože se to na mě řítilo ze všech stran, ať už to byla "šokantní" gesta jako sbírání mincí pneumatikama nebo honička formulí velkoměstem, nebo scénář - takhle nežvatlali snad ani Vinetů s Oldou než si pořezali zápěstí, Estella Warren to není herečka, to je další strašidlo, Burt Reynolds s tou škraboškou místo obličeje jakbysmet, a takhle bych mohla pokračovat. Jediná hvězdička napůl za muziku, která v souladu se závody příjemně šlapala, a za Ginu Gershon, ta aspoň blábolila sexy. ()

mzss1

Dost dobré sportovní drama. A opět nízké hodnocení pravděpodobně zapříčiněné tím, že lidé Stallona mají nejvíce v oblibě v akci. Přesto mě tenhle film bavil. Hlavním hrdinou byl ale Kip Pardue, který mi moc nesedl, ale nevadí. Nejlepšími scénami ve filmu jsou závody formulí + jeden zběsilý závod na ulici. Hudba se mi líbila, hlavně závěrečná písnička při finálovém zápasu. Hodnotím celkově film 81% = **** ()

Dawid199

Ve své podstatě béčkový a okoukaný námět převeden do napínavé podoby. Navíc si jakožto hnidopich cením licencovaných vozů CART ze sezóny 2000/2001, stejně jako perfektního a sedícího soundtracku. Co by to ale bylo za film bez hereckých výkonů hlavních aktérů. A jelikož jsem díky všem těmto faktorům jednu dobu koukal na tento film skoro pořád, zasloužil si místo v mé TOP. ()

honajz

Formule! těží z jedné tajné klukovské vášně pro auta a závody formule 1. Ve filmu sice ve skutečnosti nejde o tyto nejprestižnější závody, ale o jiné, známé jako Indy Car Racing a v Americe více populárnější, ale určitá podobnost se nedá upřít. Příběh vypráví poněkud volně jak o partnerských vztazích jednotlivých závodníků, tak se soustředí i na poměry na závodní dráze. Ústředním motivem pak je souboj nováčka závodů Jimmyho Blye a loňského šampióna Beaua Brandenburga. Do týmu přichází řešit napjaté vztahy zkušený veterán Joe Tanto, který se nejen snaží na závodní dráze, ale i v soukromých rozmluvách pomoci jak nadějnému mladíkovi, tak starému kamarádovi. Děj však slouží spíše k možnosti neustále zásobit diváky dalšími a dalšími závodními sekvencemi, s větším či menším využitím trikových efektů, a výše zmíněnému klukovskému nadšení tak učinit zadost. Žádné větší ambice si snímek neklade, a pokud byste skutečně toužili po filmařsky dobrém filmu z prostředí automobilových závodů, s prokreslenou psychologií postav, sežeňte si raději někde tituly jako Bobby Deerfield, Grand Prix režiséra Johna Frankenheimera či Le Mans. ()

• Meno postavy, ktorú hrá Cristián de la Fuente - Memo Moreno - je kombinácia mien dvoch skutočných pretekárov série CART, Mema Gidleyho a Roberta Morena. (m.a.t.o.)
  • Hudbu k filmu zložil Brian Transeau (známy pod prezývkou BT), ktorý sa podieľal aj na komponovaní hudby k ďalšej snímke o automobilových závodoch - Rýchlo a zbesilo (2001). (m.a.t.o.)
  • Natáčalo sa na týchto pretekárskych okruhoch: Chicago Motor Speedway (Illinois, USA), EuroSpeedway Lausitz (Nemecko), Homestead-Miami Speedway (Florida, USA), Twin Ring Motegi (Japonsko), Circuit Gilles Villeneuve (Kanada), Molson Indy Toronto (Kanada) a mestský okruh v Long Beach (Kalifornia, USA). (m.a.t.o.)