Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Shakers

Die Hard 2 moc nestratila zo svojho kúzla - opäť je to teroristická záležitosť, tento krát zo snežnou vianočnou atmosférou a znova skvelým Willisom a hláškujúcim McClaneom . Takáto kombinácia sa hľadá len ťažko a práve preto aj tento diel si odo mňa odnesie plných päť vianočných hviezdičiek. Začiatok filmu alebo prvá polovica filmu ma baví snáď ešte viac ako predošlý diel, ale čo sa týka finále, tak prvý diel je na tom jednoznačne lepšie, aj keď tu sa pridalo viac na akcii. Záver opäť luxusný. 95% - 5* ()

tron

„Ako sa môže niekomu niečo také stať dvakrát?“ Jednotka ma extrémne nebavila, čakal som viac, takže dvojka (so štvorkou) je mojou najobľúbenejšou časťou série. Tvorcovia zjavne šli na istotu. Vedeli, čo fanúšik chce vidieť a tak mu to dávkujú v obrovskom množstve behom viac ako dvojhodinovej stopáže a s na tú dobu patrične vysokým rozpočtom 70 miliónov. Dvojka ich na celom svete následne zarobila 240 a ako nasledujúci Harlinov film, taktiež výborný Cliffhanger, i ona sa môže pochváliť vynikajúcou snežnou atmosférou. Po zuby ozbrojených záporákov pribudlo, čím sa dostatočne vykompenzoval fakt, že im napriek snahe Franka Nera a Williama Sadlera chýba vodcovská autorita á la Rickamn z jednotky. Filmári idú na doraz, akcia je krvavejšia (cencúľ) a drsnejšia (vtedy ešte bolo v amerických filmoch bežné vyhadzovať do vzduchu lietadlá plné desiatok nevinných civilov), prostredie letiska (a jeho zákulisia) neopozerané a teda osviežujúce. Poteší množstvo rôznych ksichtov vo vedľajších rolách, či už na strane teroristov, alebo zamestnancov areálu (John Amons, Robert Patrick, John Leguizamo, Vondie Curtis-Hall, Colm Meaney, Mark Boone Jr., Dennis Franz, Art Evans). Triky čiastočne zostarli (katapult), ale to je údel všetkých filmov pracujúcich s efektmi. Scenáristi to občas prehnali (vcelku ťažkopádny návrat manželky), inokedy sa ale vytasia s momentami, ktoré ma prekvapia aj keď film vidím po dvadsiaty raz ("ten" zvrat s protiteroristickou jednotkou). ()

Fiftis

Český dabing so Soukupom ako McClaneom je na prd. To ale nie je ten dôvod, prečo dávam tak nízke hodnotenie. Bolo to proste slabučké, i keď pár vecí sa dalo. Nápad o obsadení letiska by ušiel, ale nápad to urobiť drsné, ale trápne drsné bol prehnaný. Krv je totiž tak priehľadne umelá, že to film veľmi kazí. Čerešničkou na torte je McClanenove číslo na krídle lietadle na konci, ako sa bije sa Stuartom. Bolo to príšerne natočené. Neviem ako to vysvetliť, ale atmosféra filmu bola na dne a príbeh strácal pointu, plus príšerne urobené drsné scény. Chýbalo mi čaro jednotky. ()

Spiker01

Sequely povedených filmů prý bývají většinou horší. Asi ano, je to už vidět podle hodnocení, ale je to hlavně v tom, že to co už jsme viděli, vidíme po druhé (však i sám McClane si ve filmu postěžoval, že se mu věci stávají dvakrát). Nicméně mě se film líbil, asi bych řekl, že tak nastejno jako první díl. Je docela svěží sáhnout po něčem z devadesátek, když k dispozici jsou jen samé moderní akčňáky. Willis je prostě super a stydím se, že už jsem ho neviděl v tv dříve jako např první díl...90% ()

• Letoun generála Esperanzy (Franco Nero) ve skutečnosti neexistuje. Jedná se o upravený typ C-123 Provider, který má v běžné podobě 2 pístové a 2 pomocné proudové motory. Letoun ve filmu má 4 velké proudové motory a navíc je vybaven vystřelovacími sedadly, což běžné C-123 nemají. (Foxhound#1)
  • Film byl do kin odesílán pod názvem "Wet Prints". (Karlos80)
  • Mělo se natáčet v Minnesotě, ale nenapadl tam žádný sníh, a tak se natáčení přesunulo do Michiganu. (Kulmon)