Smrtonosná pasca 2

• Česko Smrtonosná past 2 (viac)

Bruce Willis ako policajný detektív John McClane je opäť v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Letisko, na ktorom čaká na prílet manželky, totiž obsadili teroristi, aby oslobodili zatknutého kokaínového mafiána. V stávke sú životy stoviek ľudí a pasažierov lietadiel, ktoré musia v snehovej búrke krúžiť nad odstaveným letiskom! (TV JOJ)

Godhaj

„God loves the infantry.“ „Amen!“ Pokračování Smrtonosné pasti je pořád kvalitní akčňák jaké se dnes již netočí. Trpí ale neduhem většiny pokračování. Je to bombastičtější, ale zároveň méně uvěřitelné a John McClane už není takový obyčejný chlapík, ale trochu se tu vytahuje, což mu ubírá na sympatičnosti. Stejně výborné jsou ale akční scény a super výbuchy. Prostředí zasněženého letiště vyměnilo stísněnou atmosféru prvního dílu za rozlehlé prostředí a to udělalo tento film osobitý. Nicméně ve výsledku považuje tento film pouze za nadprůměrný. ()

Najt

Další vánoční jízda v podání Johna McClana. Tentokrát nechává mrakodrap za zády a účinkuje na letišti, kam přijel vyzvednout manželku vracející se domů. Mezitím letiště obsadí teroristé kvůli promyšlenému plánu jejíchž cílem je do země ilegálně propašoval svého muchachos. I tentokrát je John na vše sám, ale už to není takové jako poprvé. Jedná se stále o skvělý počin, který ve všem jedničce šlape na paty. Skvělý Willis, zajímavý příběh, skvělé efekty, scény atd. Ta velkolepost je zde cítit na všech frontách, jenže posledně to bylo o něco lepší. Mrakodrap působil zajímavěji, akce byla vymakaná, John je likvidoval po jednom, měl tam více prostoru, lepší zaporáci, lepší atmosféra a lepší hlášky. Pořád je ale dvojka výborná. ()

Sir Ludvig

Ano! Ano! Ano! Takto si predstavujem pokračovanie! O trošku menej atmosféry dopĺňa o trošku viac akcie (a Rober Patrick). "Windsor 114 jsou suchý jako Martini." "Mám pocit, jakoby tenhle kostel umíral se mnou. - To máte pravdu. PRÁSK!" ()

HanSolo

Když jsem byl malý, dvojka mě bavila více než jednička, ale dnes už je to naopak. Pravděpodobně za to může změna režiséra, neboť Harlin nikdy nebyl tak dobrý jako McTiernan a navíc se mi nelíbí, jak Harlin natáčí akční scény. Přesto se ale jedná o velmi kvalitní akční film. ()

Ayssan

Bruce Willis ve vrcholné formě. Druhé pokračování je jednoznačně nejlepší, nejakčnější a nejhláškovější díl celé serie. A ačkoli se tvrdí opak, tak má i nejlepší záporáky Williama Sadlera a Franka Nera. A dřív než napíšu, že souboj muže proti muži na křídle plně rozjetého Boeingu je blbost, tak si to sám vyzkouším :) ()

HarveyDent

Mě se tenhle díl líbil víc. Je tu víc akčních scén, je to líp prokombonivané a nechyběla mi tu absence nelogičnosti, která byla v jedničce, jinak stejné množství drsných hlášek a všeho, co dělalo jedničku dobrou (včetně Vánoc a podobných neoriginálních detailů) 90% ()

monty.cl

Není to takový nářez,jako první past, ale pořád vysoký nadprůměr, spousta akce, hlášek a Bruce Willis...báječný koktejl... 85% ()

Romeroo

Opět Bruce vs teroristi a opět výborná podívaná, říznutá několika hláškama hlavních aktérů. Zcela zasloužené 4* a možná časem dodám tu pátou : - ))) edit 26.10.12. tu jednu bych asi měl skutečně přidat, ale furt tam vidím maličký pokles kvality oproti verzi s mrakodrapem, holt kouzlo záporáka je kouzlo Rickamana :D ()

macetoma

Za každých 10 let ,co to existuje, ubírám jednu hvězdu z původních 5-ti, co bych dal. Takže v roce 2010 se dostávám na tři hvězdy, které tomu dávám. Spíše to již beru jako akční komedii. Hlášky jsou "ostré" - nejčastější slovo v našem překladu je slovo "za5raný". Neprůstřelnost hlavního hrdiny je do očí bijící. Láska John-Holly je silná až za hrob. Nakonec všechna letadla přistanou samy na jedné dráze pomocí "za5raného" ohně z letadla padouchů. Zajímavost: V letadle, ve kterém krouží Holly pustí nad letištěm televizi. Právě vysílají epizodu ze Simpsonů - Taková nenormální rodinka. ()

wlk1

Chtělo by se mi dát o * méně, ale McClane si zaslouží víc. Oblíbené asshole a sonofthebitch padá z úst do našich nadržených uší a oči hltají akční bouři, jakou uměli podat snad jedině Willis, Arný, Sly a Gibson tak, že z toho, doufám, ještě dlouho budou nesmrtelný klasiky. Ale zpět k filmu. Parádní začátek, kdy smahne svýho prvního zlouna na sebe nenechá dlouho čekat a rozjede se akce za akcí, postupem času (asi tak za půlkou) to jde tak lehce do řiti a mačkání opěradel židlí zvolna upadá. Možná moc dobrej začátek a nevyváženě servírovaná akce, možná "nesympatičtí" soupeři (v jedničce byli sympatičtí až až) každopádně oproti jedničce 5* je u mě dvojka na 3,5* ()

frxXx

Ako malému chlapcovi sa mi najviac páčila z celej série, lebo tam boli vojaci a najlepšie zbrane :D, no teraz mi príde najmenej zaujímava, najviac prehnaná, postavy sa často správajú proti logike ... akčná,hlúpučká strielačka ktorá ma od jednotky strašne ďaleko *** + * za nostalgiu ()

whenry

Co naplat, je to dvojka a zákonitě se nevyhne srovnání. Nevychází z toho špatně, pořád je to moc dobrá jízda, plná nápadů, krve i hlášek. Ale jednička je mi přece jen o chlup bližší. ()

vaclaw

Pokračování akční ikony je pojaté trochu jinak než díl původní (což neznamená nutně lépe nebo hůře). McLane už nebloudí stísněnými prostory mrakodrapu, ale přesunul se na mezinárodní letiště a kde bylo v jedničce napětí a boj o holý život je ve dvojce akce (taky o holý život). Mě osobně styl jedničky sedí o něco více, proto jsem taky u dvojky zůstal u 4*. Dvojka se prostě trochu změnila, zakčněla a rozrostla se, ale Willis zůstal stejně cool jako vždycky. ()

princesofpersia

Oproti jedničce už je tu, na můj vkus, trochu moc vykecávání a překřikování :) Plus scénář byl občas trochu natvrdlý a některé scény do očí bijící (Bruce válí po podlaze a netrefí ho ani jedna z těch milionů kulek? to jako vážně?) Ale i tak je dvojka solidní akční film. ()

Nessos

I když je druhý díl malinko horší, než první, pořád je to dost na to, aby to bylo 5*. Miluju takové filmy, ve kterých se pořád děje! A má to hlavu a patu..Willis nejWillisovitější podruhé na scéně. ()