Pustina

• Veľká Británia Wasteland
Dráma / Mysteriózny
Česko, 2016, 7 h 32 min (Minutáž: 52–60 min)

Scenár:

Štěpán Hulík

Hudba:

David Boulter

Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková, Leoš Noha, Jan Cina, Štěpán Benoni, Eva Holubová, Oskar Hes, Martin Sitta, Janek Gregor, Petra Špalková (viac)

Tempter

Pořád jenom něco napodobujeme a když se to už skoro podobá, tak jsme nejšťastnější... Ano, už se to skoro podobá temnému seriálu ala HBO, ale po druhé dílu zjišťuji, že mne ten děj vůbec nezajímá a je mi úplně jedno, co se v dalším dílu stane, protože nic. Tak nic. ()

astroweb

Očekávání veliké, po shlédnutí prvních třech částí musím však napsat, že zklamání . Celý seriál je vystaven na prostředí, mlha, šerosvit, vše temné, všem je zima, i když vše stojí na hnědém uhlí, příběh žádný potřebně nosný, figurky, převažuje atmosféra div ne beznaděje, problémy z minula i do budoucna. Kam se seriál hrabe na Mamon ! ()

Filmslover14

Wau...Pustina je ještě lepší než jsem si myslela. Konečně seriál na světové úrovni, u kterého se nebudete nudit ani minutu. Skvělá kamera, hudba, režie....prostě všechno. Hulík po Hořícím keři opět dokazuje, že patří mezi nejlepší tvůrce své generace. ()

flajboj82

Ponuré...místy zbytečné dlouhé záběry...ale od poloviny druhého dílu to má i docela koule...zatím mám shlédnutý 4 díly...uvidíme, co se bude dít dál...zatím pohodlné 4*... ... Nevím proč pletou Polsko k Mostecku, kde se to natáčí...tam je hranice s jiným státem... ()

defender110

Další pokus dokázat , že nejsme v seriálech úplné nuly. Atmosféra skvělá, ale popravdě po 4 dílech furt stejná a lehce začíná nudit, herecké výkony perfektní , Dušek bomba. Myšlenka seriálu super, ovšem jinak celkem průměr, 4 díly a v podstatě se nic neděje, zbytečně natahované scény v rádoby uměleckém stylu. Postavy jsou - divné.Poprvé co jsem si u seriálu nevybudoval vztah ani k jené postavě, všechny dojedné jsou mi absolutně ukradené, a co se stalo s Míšou? je mi úplně fuk. Možná byla chyba , že na začátku s ní nebyla ani chvilka,ani scénka, člověk si k ní nevybuduje žádný vztah ani názor, prostě zmizela. Hmm. No uvidíe co bude dál. Času venovaného seriálu nelituju , ale podruhé si ho nepustím. Po 4 dílech suma sumárum 65%. ()

poppy75

pre mna sklamanie...vizual odkopirovany,aj ked kamera je dobra,pri sledovani som mala stale pocit,ze-aha,toto som uz niekde videla...snaha urobit mysteriozno aj z pitia caju...absolutne ma to nezatiahlo do pribehu,naopak-mam pocit ,ze tychto psychopatickych pribehov je uz privela...tak naco verzia v ceskom podani,navyse tazsie uveritelna? ()

aDv3nTuR3

Nerad se pouštím do komentářů v polovině seriálu, dostávám se ale postupně do rytmu a kupodivu mám lepší pocit z třetí a čtvrté epizody a to Alici jako režisérku moc nemusím. Jelikož z kraje pod zámkem Jezeří pocházím a kopce nad Litvínovem mám prolezlé, je to pro mě v zásadě takový návrat do dětství. Téma stále aktuální, kdy doly ukrajují jednu obec za druhou a vlastně jen zázrakem stále Jezeří stojí na úpatí Krušných hor. Také s přivřením obou očí akceptuji chybné značky na vozidlech a nesmyslnost hranic s Polskem, to asi při vysílání v ostatních státech bude naprosto zbytečný detail. Takže v souhrnu mohu je tleskat a pravdou je, že ta pátá hvězda je z čisté nostalgie. ()

Anniem

Jiste ambiciózní počin, nicméně velice utahané, vykreslení jednotlivých situací přitažené za vlasy a velkou slabinou je i celé ozvučení seriálu, to chtěli tu depresivní atmosféru zdůraznit nepřetržitým bílým šumem v pozadí? Jakože tísnivá atmosféra a tím zvukem vás diváky donutíme, abyste to tak vnímali za každou cenu? Za mě ne, další díly už nedám. ()

Hynais

Je samozřejmě možné na tom kritizovat některé detaily. Ale je to prostě zbytečné, protože jako celek je ta série vynikající a naprosto se vymykající všemu, co v ČR dosud vzniklo. Atmosféra, charaktery, dějové linky a jejich prolínání - to vše je výborné. Skvělá kamera dotváří napětí nikoliv hororového typu ani s ohledem na výsledek vyšetřování, ale napětí v očekávání každého dílčího projevu mnoha představitelů. ()

alphatown

Po čtyřech epizodách. Čtyři hvězdy, za to že je to české. Konečně nějaká filmařina. Konečně atmosférický film, který snese srovnání. Podobná atmosféra jako v pozůstalích, ale smysluplnější děj. První předností je, že děj je zcela reálný narozdíl od 99.99 procenta současné světové tvorby. Dokonce i Most je slátanina oproti této reality show. Natočeno je to jaksi nečesky sexy. Obsahuje to skvělé momenty na krajinu, na vykreslení atmosféry, či jednotlivé detaily jako kočka v okně jogurt na zemi, mrdka v boršči. Akčnější scény jako pokus o utopení spoluchovance jsou přesně gradované. Ani moc, ani málo. Já si myslím, že Češi jako filmaři na to opravdu mají, napsat a natočit skvělý příběh. Chybí jim jen prachy a volné ruce. ()

noKOMERZIALL

Vyjimečný počin,kterému nelze snad nic vytknout,chtěl bych vyzvednout skvělé herecké výkony a velmi dobře se zde projevil velmi talentovaný Jan Cina.Radost pro oko. ()

jjbaraque

Zas až taková extratřída to není. Ne, že by se v seriálu nevyskytovaly skvělé momenty, zvlášť kamera je vynikající (Štěpán Kučera), ale dokonalost je dokonalost a ta zde není. Jde o detaily, které dovedou natolik narušit celek, že je z toho člověk otráven. Aneb, kterak si Pražák představuje zdevastovanou krajinu severních čech. To je první kámen úrazu, on totiž dřívější Severočeský kraj ležel na západě Čech a jen trochu na severu. Takže z toho scénárista vyrobil sousedství s Polskem a značky Libereckého kraje. Zkuste tam schválně najít hnědouhelný důl. Ale to by snad až tak nevadilo, spíš jde o onu klasiku: kouřící chladící věže. Uffff! Proč proboha tohle má symbolizovat znečištění? Chápu, že zabrat komín není tak jednoduché, neb chladící věž je tlustší, ale trocha snahy by neuškodila. Práce s detailem (či historickými fakty) možná je - viz seriál Já, Mattoni...ale když ono to tak hezky čoudí. ()

KT_2011

Blbě napsaný, zahraný, narežírovaný. Co mě vlastně překvapuje? Jediné pozitivum: díky absenci cenzury rady ČT je jazyk postav jadrnější a reálnější. ()

Hanka_M

KÉŽ BY SE VŠECHNY DRAMATICKÉ POŘADY SCHYLOVALY K PODOBNĚ KVALITNÍM LÁTKÁM, VÝPOVĚDÍM A STRUKTURÁM. KÉŽ BY SE I NA ČT VRÁTILY SÓLOVÉ TV FILMY, KTERÉ BY NABÍZELY PŮVODNÍ DRAMATICKOU LÁTKU, JAKO TO BYLO DONEDÁVNA. ()

skipik12 odpad!

utahany, nudny, zkratil bych to tak o 3 dily....kdyby tam nebyla mld zbytecnych ala temnych zaberu marne se snazicich dokreslit "temnotu" mista, a melo to trochu drive, dal bych 4. ale tohle-akorad se u toho vzdy na..ru!!! jako treba z 5 dilu tam stacilo asi 10 min!!! A nejvic me stve, ze jsem z UL, ziju v Pze, a jezdi tam auta z libereckou znackou, polsko pry za humny....to fakt vymysleli zemi nezemi...kdyby me nezajimalo,kdo tu malou pipku zabil, uz bych si dalsi dil nepustil. Stivinova me neuveritelne vytaci!!! spoiler Jako scena, kdy-co ja vim, se chce asi zabit bo co a vlitne do melkyho lomu....boze, myslel jsem,ze televizi vysklim!!! tak po dokoukani posledniho dilu- TOTALNI SRACKA, UBOHY, TRAPNY. natahovany umele do 8 hodin- prumerna detektivka, ktera by se v poho zvladla za hod a pul. FAKT TOTALNI UBOHOST!!!! ()

zubodravec

Tenhle serial je na objednavku uhelnych dolu , za podporu prolomeni tezebnich limitu a bez reci , odpor se nevyplaci :-)) Spoiler : v poslednim dile se dockame slunicka. ()

Chenile

Vytriskat z posledniho dilu vic, byl by to plny pocet, ale diky par hluchym dilum a promarnenemu potencialu v poslednim dile musim dat jen 4* ()

karelhura

Konečně to tam můžu narvat naplno, tohleto se fakt povedlo. Už nemusím brečet že jsme neumětelové. Chytré,šílená atmosféra a hodně dobré herecké výkony a to nejen u ústřední dvojice. Žít v Pustině tak si to hodím nebom končím u Apolináře.To jsem si nestěžoval ale složil poklonu tvůrcům. ()

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

HBO se stahuje z tuzemské tvorby

16.09.2022

Fúze společností Discovery a Warner Bros. a s ní související snaha razantně omezit výdaje napříč všemi subjekty měla bohužel dopad i na televizní odnož HBO. Ta byla nucena se stáhnout z mnoha… (viac)

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)