Úspěšný muž po padesátce – Václav (E. Cupák), vzplane láskou ke své půvabné mladinké sekretářce Milušce (I. Svobodová) a odchází od manželky Milady (V. Galatíková), dospělé dcery i vnuků. Věří totiž, že nový vztah mu přinese to, co mu již stereotyp dlouhého manželství nepřinášel… Nové manželství je však od prvopočátku poznamenané nejen věkovým rozdílem, ale i rozdílnými pohledy na život a povinnosti s ním spojenými… (Česká televize)

ostravak30

U ani ne hodinového filmečku se mi líbil námět i herecké výkony, ale dramaturgické uchopení moc ne. Už od začátku je totiž jasné, co se bude dít a hlavně k čemu to směřuje. Mě spíše překvapuje, že si Václav Milušku hned vzal, ale doba byla zkrátka jiná. Dále je překvapivé, že ačkoli se Miluše nezměnila po celou dobu, Vašek nebyl schopný zaujmout rozhodné stanovisko, které třeba k dítěti zaujal, a říct manželce jasně, co od ní očekává, když bude doma. Takže si nechal líbit víc, než bych od takového muže čekal. Pravda však je, že jsou takoví lidé, kteří umí podřízené seřvat na tři doby, ale doma si pořádek neudělají. A ještě zajímavější je, že Miluše tak nějak nepochopila, co se od ní očekává. Tudíž je konec docela očekávaný, jediná překvapivá věc byla, že to chlap neukončil jako první. ()

Arsenal83

Príbeh naozaj ako z roku 1988 a pesničky of Dalibora Jandu sa striedajú s Elánom. A to bolo na tom celom to najlepšie. Každý nech si už vezme, či je to pozitívne alebo ultra negatívne. ()

Marthos

Vzestup a pád jednoho nerovného manželství, v němž navzdory oboustranné náklonnosti co chvíli probleskují zákonité generační výboje, jež, jakkoli přirozené a tušené, stávají se zhoubnými. Význam této – pro někoho možná archaické – televizní hry by neměl být snižován, už proto, že soužití starších mužů a mladších žen (a naopak) obvykle nepřinášívá jen růže, ale je schůdkem na cestě k vzájemné toleranci, ohleduplnosti a úctě. Oběma hercům, Eduardu Cupákovi a Iloně Svobodové, se potom podařilo přesvědčit diváky o pravdivosti svých postav. ()

Kri-kri

Sice se jedná o drama, ale já se musel po celou dobu sledování škodolibě smát. Pointa byla jasná předem. Stárnoucí ředitel podniku, jehož chytla druhá míza a pro chvilkové vzplanutí k lenivé zlatokopce a stíhačce, co umí pendrek, o vaření nemluvě, opouští ženu i své potomky. Dopracuje to tak daleko, že se musí ke své ex-manželce tajně chodit stravovat, neboť ta jeho mladá fuchtle mu nedokáže po celodenní práci připravit ani teplou večeři. Jak tohle může dopadnout? Pejsek nenaštěkal kočičce do boudy a tak kočička vzala roha.:-D 50% ()