Dark Matter

Sci-Fi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2015–2017), 27 h 58 min (Minutáž: 42–45 min)

Predloha:

Joseph Mallozzi (komiks), Paul Mullie (komiks)

Kamera:

Craig Wright

Melissa O'Neil, Anthony Lemke, Alex Mallari Jr., Jodelle Ferland, Roger Cross, Zoie Palmer, Marc Bendavid, Melanie Liburd, Shaun Sipos, Torri Higginson (viac)

Šesťčlenná posádka opustenej vesmírnej lode sa prebudí z hibernácie v hlbokom vesmíre. Majú vymazanú pamäť, chýbajú im spomienky na to, kto sú, alebo ako sa dostali na palubu. Jediná stopa k ich totožnosti je nákladný priestor plný zbraní a cieľové súradnice nastavené do vzdialenej ťažobnej kolónie, ktorá sa nachádza vo vojnovej zóne. Bez poňatia, na ktorej strane bojujú, čelia smrteľnému nebezpečenstvu. Dokáže posádka utiecť pred svojou minulosťou alebo ich minulosť dostihne? (Comicbox.eu)

Jareda

Dávám 5 hvězd za to, že mám rád scifi a styl těchto týmovek... Oceňuji snahu autorů a jsem rád, že něco takového vzniklo. Samozřejmě je to 1. série( viděl jsem a hodnotíl celou) to člověk musí brát v potaz, že 1. série scifi seriálů nemívají takový rozpočet a tudíž sem tam je nějaký záběr levnější - to prostě do bussinessu patří.. Nechápu diletanty(skrz celé csfd), kteří dokážou hodnotit seriál po jednom až dvou dílech a ani jim to nepřijde blbý. To je jak hodnotit film po shlédnutí první scény, nebo po prvních pěti minutách... Ale diváci nejspíše chtějí zánik seriálu po jedné serii, oni totiž chtějí brečet jako nad Firefly apod... A vážně by mě zajímalo kdo komentáře o jednom až dvou dílech čte a bere je nazřetel... ()

Tribe

Po pár dílech jsem to vzdal. Slátanina skoro ze všech slavnejch sci-fi seriálů (Firefly, Stargate...), která zřejmě sází hlavně na pěkný ženský... což je samozřejmě super, ale nestačí to. ()

Rian_witcher

Maličko chaotický rozjezd poměrně nesympatický Marc Bendavid, ale už po 4-5 díle se rozvíjí tajemství jednotlivých členů posádky a příběhy nabývají na síle. Navíc není nouze o zajímavé zvraty. Temnější atmosféra ve vyšším věkovém ratingu by seriálu slušela ještě víc, ale i tak jsem, jako věčně po sci-fi bažící fanda, spokojený. Po druhé a třetí serii musím jít ze 3* na 4*. Seriál se rozjel a každý díl je zábavný. Až nechápu, proč byl po 3 sérii ukončen :-( ()

Ronkar

Nevýrazní herci, low-výprava, nezajímavý děj a velmi slabá atmosféra. Vlastně nevím, co na tom pochválit. Asi to, že tam běhaj celkem pěkný ženský, jenže to máme dnes v každém seroši... ()

Horus8

Vesmírná loď jak z Promethea, interiery z Symptom Pandorum, vadí mi však víc zas ten neustále přítomný militaristický amerioidní přístup, ale i tak jako film je to dobré, každé slušné sci-fi se cení...po druhém díle však končím pa, pa ()

Barthezz

asi jsem moc zmlsanej serialama typu battlestar galactica, star trek nebo i starsi ale porad kvalitni babylon 5... zatim do episody 2 tohle hodnotim jako slabsi prumer, snad se to zmeni. kazdopadne sem rad, za kazde dalsi nove scifi :p ()

Vinki odpad!

Hodnotit seriál po dvou dílech není nikdy dobré, co kdyby se vše nakonec změnilo. Ale já s tímhle končím. Nesympatické a hloupoučké postavy, děj vybrakovaný z Cčkových filmů, atmosféra nudná, efekty a triky téhle vesmírné věci hrozné. Proč trávit nad tímhle čas, když máme hromadu daleko lepších seriálů třeba od Netflixu... ()

SteewCZ

Nechápu proč se to jmenuje "temná hmota" když to s temnou hmotou nemá nic společného. Rozhodně lepší by byl název "Raza" což je název lodi, na které se se šest - sedmi členná posádka včetně androida nachází. Celková atmosféra a vizualizace se odráží v tom, že to má z části na starosti jeden z tvůrců hvězdné brány. Ovšem srovnávat to s hvězdnou bránou, Farscape nebo Firefly se mi zdá celkem zcestné. Tady se nic neděje. Jsou tu různé příběhy, nějaké "tajemno" a to, kdo vlastně zapříčinil vymazání paměti všem z posádky. To je jediné, co mě u toho seriálu drží. Spousta epizod je nudných a o ničem, některé jsou super. Ani se netěším na finální díl (zatím shlédnuto 9 epizod) protože jak je zvykem, na konci bude obří cliffhanger, který mě donutí začít sledovat i druhou řadu, pokud vyjde. Jinak vizuálně na velmi dobré úrovni, mě se vše líbí a hlavně design lodiček je parádní, i když jsme si jich moc neužili. Některé postavy jsou na facku, některé jsou mi zas více sympatické, uvidíme u finální epizody jak se nám celkový děj rozuzlí. ()

faborka

Moc jsem se těšila, často si znovu a znovu pouštím Firefly, všechny Hvězdné brány, Babylon 5, Farscape, Galacticu.... Vlastně jsem chtěla dát jenom dvě hvězdy, ale je to space opera a těch je jako šafránu. Nicméně mi to připadá že začali točit Dark Matter, pak měli herci pauzu, tak do těch samých levných kulis nastoupila parta z Killjoys a jelo se dál až směna skončila a další den znovu. Určitě potěšilo cameo Davida Hewletta a Wila Wheatona. Ale děj slaboduchý, výkony herců statické, dialogy často o ničem, kulisy samozřejmě levné. A kdyby to nakonec nezachránil Nick Slaughter, tak asi dám jenom jednu hvězdu. ()

zekon

Je hodně znát slabý rozpočet, jak na prostředí tak tricích, nicméně celkem dívatelný mix Farscape a Firefly. Chtělo by to nakopnout a přestat vyplňovat pomalejší místa stupidníma dialogama. Nicméně na dnešní dobu, po sračkách SGU, Sanctuary apod. dívatelné scifi. Uvidíme zda bude druhá řada a co ukáže. Zatím tak 3 a 1/2*. ()

BaseDallas

Ďaľší predčasne zrušený scifák, čo je v tomto prípade škoda. Začiatok síce nijak zvlášť nevybočuje z priemeru, ktorý sa v posledných rokoch produkuje, ale práve záver tretej série sľuboval konečne poriadny rozbeh s inváziou emzákov. Niekedy sa mi zdá, že producenti otáľajú príliš dlho s hlavnou zápletkou a to má za následok nezáujem diváka a následné pochovanie projektu. Pripravovaných päť sérií teda ukončilo svoju púť po troch. ()

RomanL

Hm, tak podle mého je to scifi o třídu lepší než většina těch seriálů o podivných hrdinech s podivnými schopnostmi. Na nic si to nehraje, a děj má také hlavu a patu, i když je místy lehce naivní. Škoda, že to skončilo. ()

milicka1

Co si budem povídat, je to prostě béčko až céčko. Nicméně i přes to všechno je to občas až tak stupidní, že to pobaví a co znám lidi tak hledají právě oddechový seriál a to Dark Matter určitě je. Od SyFy se asi pure sci-fi série nikdy nedočkáme, ale aspoň něco vychází. Třeba se to ještě nějak rozjede, nicméně autoři se nebáli skočit do toho po hlavě. Žádné vysvětlování - FTL, obyvatelné planety a další věci jsou samozřejmostí, nevíme dokonce ani v jakém čase/roce se děj odehrává. Přímočará americká stupidita z toho jen srší. ()

kecal

Sem fanda scifi a tak je jedna hvězda jen a pouze za žánr. Je to bez myšlenky a za pár korun. Jenže takovýchto seriálu je prostě málo a tak člověk musí být vděčný i za toto :( ()

Avras.ell

Sci-fy, které má hodně co říct, jen si dává na čas. Vzhledem k tomu, že víme, jací autoři stojí za tímto počinem, tak ve mě trvá naděje, že se to pravé teprve ukáže. Jasně má to nižší rozpočet a člověk prostě myslí na SG a čeká kdy se ukáže první mimozemšťan. Zároveň ale platí, že po dlouhé době se tu děje příběh, který není na první pohled dekódovatelný a charaktery mají zajímavé dilema, které se s každým dílem prohlubuje, problematizuje a nejlepší je prostě android, co k tomu dodat :D. ()

[[Wizard]]

Pomalejší a takový naivnější rozjezd (který se nejdřív tváří jako takový system shock, ale postupně se přehoupne do prapodivného team buildingu bez vysvětlení nebo zjištění základních informací) se postupně setře a seriál začne docela rozumně fungovat. Jasně že to celé není bez chyb, naopak, ale docela rádi je prominete, protože se na to kouká velice příjemně a velice dobře. S hvězdnou bránou to společného nemá nic a jenom dobře: do načrtnutého univerza by se to ani nehodilo: příchuť to má skoro spíš takovou videoherní a celé to je hodně imersivní: na počátku nevíte nic o postavách a díly jsou vystavěné tak, že se postupně dozvídáte s kým vlastně máte tu čest zároveň s tím, jak se odvíjí běžný přítomný děj.: napříč vás táhne vlastní zvědavost... Teď jen záleží na tom, jaká příběhová mozaika se podaří tvůrcům sestavit, aby to nakonec celé nedopadlo až moc našroubovaně a přehrocenně nesourodě (postavy jsou podle všeho dost nesourodé: na loď se dostali z různých nejspíš nesouvisejících důvodů... a to si původně myslíte, že to je banda žoldáků, ale to se najednou až tak nekoná, což je najednou další otazník visící ve vzduchu do další řádky visících otazníků, které se postupně rozplétají,... takhle by se dalo notnou chvilku pokračovat se spousta dalšíma aspektama celé podívané... ).... hvězdy zatím nedávám, přilepím hodnocení po konci první série ještě s dodatečným komentářem. Show ale fandím, doufám, že se ještě podaří zvednout úroveň a najít pro show vlastní místo na slunci. A neodsuzujte show za nízký budget, je na tom vidět, že některé věci lepí z vody (třeba prostředí té vesmírné stanice, kde je jen pár takových stánků a tím to hasne), ale i tak: důležité je vyprávění a děj. Chyby v dialozích jsou někdy taky až moc očividné, kdy některé postavy zbytečně vysvětlují svoje úmysly, nebo jednají až moc zkratkovitě (hodně patrné na postavách 1 a 3 (kor scény únosu a po únosu:, to šlo skutečně udělat jinak, vysvětluji si to tak, že je záměr, že nemají být úplně *bystří*, ale stejně)) (jo a abych nezapomněl: divné je, že android při vykonávání nějakých náročnějších tasků zavírá oči :D ... ale asi to je nějaký neobvyklé provedení s prapodivným programováním, programátor si možná myslel, že to bude lidštější, když se tak bude chovat,... ikdyž ono celé chování toho droida je takové divné,... třeba za tím ještě bude nějaká historka objasněná v průběhu seriálu... ale je fakt, že to je prostě jen "android" třeba takové srovnání s andromedou stoupající vás jen tak nenapadne, snaží se to hrát tak, že osobnost prostě nemá...ikdyž se očividně usmívá na místech, kde by se buďto neměla tvářit nijak, nebo nějak vhodněji.) ()

pokyy

Paráda, konečně nějaký sci-fi, který překvapuje. Hvězdná brána bez brány:) Viděno 11 dílů, nemohu se dočkat posledních dvou. Zbožnuju hodnocení po dvou dílech :D chápete, že je to seríál a ne všechno se vám z děje "vybleje" v prvních 90 minutách? takoví lidé by neměli možnost hodnotit. EDIT: série dokoukaná..měnší překvapení na závěr, snad to nebyl konec konec. ()

Socirel

Nijak zvlášť povedená kopie Firefly, ale jako fanoušek sci-fi musím být rád za každou takovouto hloupost, jen by to chtělo trochu více originality. ()

vbernard

Je to dost dobrý. Kecy chudáků, který čumej na Růžovou zahradu nebrat. Má to spád, pointu, triky jsou dost dobrý..... nejsou vidět žádný kraviny. Mám tedy rád příšery ve filmu, ale vůbec mi nevadilo, že tam nejsou....... prostě parádní pokoukání. ()