Kaizaki Arata je mladý muž, ktorému sa nedarí nájsť prácu a rodičia mu ďalej odmietaju posielať peniaze. Keď si myslí, že sa dostal na úplne dno, zjaví sa Yoake Ryou, ktorý mu ponúkne účasť na experimente ReLIFE s možnosťou omladnúť a vrátiť sa do života niekoľko rokov dozadu. Kaizaki súhlasí a tak sa dostáva na strednú školu, kde si začína vytvárať nové vzťahy a priateľstvá. ReLIFE má ale vedľajší účinok a Kaizaki nie je jediný subjekt experimentu. (TomX2)

Recenzie používateľa DaweForeman k tomuto seriálu (2)

ReLIFE (2016)

První jsme u tohohle četl mangu, kterou jsem tuším asi hnedka po první kapitole odhodil, tak jsem nevěděl, zda má smysl sledovat anime nebo ne, ale nakonec jsem se odhodlal a naprosto jsem nelitoval. Možná si dokonce i přečtu tu mangu, protože jaksi ten konec pro mě nebyl uspokojivý a věřím, že v manze toho příběhu bude mnohem víc. Každopádně zajímavej koncept ReLifu, kdy tato firma a zároveň program se snaží začlenit NEETy zpět do společnosti tím, že je nechaj znova prožít energické mládí na škole. Svým způsobem je to konečně anime, které jsem tak nějak delší dobu očekával, kdy tu není nějaké stupidní nic neříkající ecchi, komedie, mahou shoujo a jiné další podivné ptákoviny, ale konečně se to chová dospěle, jak by mělo. Každopádně má to svůj vtip a hlubší myšlenku, takže já jsem si to rozhodně užil. Animace super a hudba k tomu též seděla dobře. ()

Kankecuhen (2018) (S02)

Tohle měl být velice špatný pokus o vtip? Nevím, jestli autoři tohoto anime měli tohle v úmyslu nebo prostě dostali možnost natočit jen čtyři poslední díly, ale tohle je naprosto odbyté a urychlené. Jak už jsem zmiňoval u první části, tak jsem si nakonec přečetl mangu a po shlédnutí těchto čtyř dílů jsem byl velice zklamaný, kdy je tu příběh silně akcelerovaný, aby prostě tomu byl konec. Proto mnoha momentům chybí dramatičnost a procítěnost, kdy především jsou nejzajímavější vnitřní boje jednotlivých postav (hlavně u dvou ústředních postav a ještě jejich dohlížitelů). K tomu ještě ono zakončení, které je trochu zpřeházené, vyjde tak nějak nalehko a není tam dost podstatných informací a událostí. Co se týče animace, tak se mi to trochu zdálo horší, ale nevím jestli to bylo otázka kvality nahrávky nebo skutečná podoba. Na druhou stranu hudba mě celkem překvapila, ale ta už toho moc nemohla zachránit, když byl příběh silně vykastrovaný. ()