Promo 1

Jeoffrey

Tak první letní kousek nám kompletně vyšel a za sebe musím říct, že je to docela slušná záležitost. Podle toho co jsem se dočetl jsem očekával spoustu zajímavé konfrontace mezi světem mladých a přístupem dospělého člověka, protože řekněme si upřímně, já kdybych se teď ve svých 30 letech vrátil zpátky na střední jako třeba patnáctiletý, tak bych se nejspíš docela slušně vymykal. No bohužel na tohle v tomto anime zase až tak nedojde a Kaizaki se docela rychle začlení do kolektivu, kde se povětšinou chová úplně stejně jako kdyby byl "obyčejný student" a tak celá ta backstory o tom, že je vlastně 27 letý nevyznívá tak silně jak by mohla. Takže když tam není žádná hluboká konfrontace mezi dvěma světy o čem to vlastně je? V podstatě je to studentský, lehce komediální slice of life, kde se řeší mezilidské vztahy a hledá se ztracené sebevědomí některých zúčastněných. Toto je však vcelku slušně zpracováno, takže se na všechny ty zápletky docela dobře kouká a občas jsem se i zasmál. Charaktery byly docela zajímavé a skoro všechny i vcelku sympatické. Animace se mi líbila. Co se hudby týká opening i ending mi přišel docela vhodně zvolený, ovšem většinu hudebních motivů v seriálu obstarával klavír a ten byl místy hodně hlučný, takže mě to občas trochu rušilo. Ve výsledku je ReLIFE takový docela příjemný a pohodový letní kousek, který ale není nikterak intenzivní, zajímavý, nebo vtipný abych měl potřebu mu dát lepší nálepku než lepší průměr. 6,4/10 ()