Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jan Hřebejk

Scenár:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (viac)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Recenzie používateľa Lykos k tomuto seriálu (6)

Kapka krve (2015) (E01)

Myslím si, že tento díl měl potenciál, ale bohužel jen těžko uvěřitelné chování policistů i úplně blbý konec srazili tento díl na dno. Začínám se bát, že to nízké hodnocení tady bude asi odpovídat skutečnosti. Ještě mi to nedá, abych se nezamyslela nad jednou, podle mého dost podstatnou věcí. Kriminalisté celou dobu hovořili o deviantovi. Ale napadení žen nikoli někde v parku, ale přímo u nich doma, hovoří podle mého naprosto jasně o tom, že si vrah svou oběť vytipoval. Devianti mnohem častěji útočí na náhodné oběti, protože se jim prostě naskytne příležitost a oni si takzvaně nemohou pomoci. Vloupání do domu, kdy útočník netuší, zda je tam oběť sama a nezná prostředí, je tak neskutečně nepravděpodobné, že mě překvapuje, že se tam nad tím nikdo nepozastavil. Druhá oběť navíc podle všeho bydlela na koleji, kde je riziko setkání s někým dalším tak obrovské, že ani naprostý blázen by tam nešel. No ale co já vím, že? Školy nemám... ()

Smrt v rybníku (2015) (E02)

Tak o tomhle upřímně vůbec nevím, co si mám myslet. Rybáři, kteří byli se zavražděným naposled, jsou vyslechnuti až asi týden po začátku vyšetřování..no já tápu. ()

Nehoda paní učitelky (2015) (E03)

V jistém ohledu byl tento díl lepší než ty dva předešlé, ale ono je to celé takové nějaké divně nudné. Rozuzlení se vždycky objeví ve stylu kde se vzalo tu se vzalo. Dialogy dost často šíleně šustí papírem. Chtěla bych hvězdu přidat, ale nejde to. Navíc tedy veškeré plzeňské reálie se smrskly na to, že Martin Stránský tak dvakrát třikrát za díl řekne tuto nebo tuten a pětivteřinový záběr na nějakou ulici v okolí náměstí Republiky. ()

Opožděná vražda (2015) (E04)

Mírně lepší, než předchozí díly, ale opět se to tak podivně táhne. Mně by nevadilo pomalé tempo, ale tady se spíš pomalu mluví, všichni u toho chrápou nebo co. Tento díl byl na jednu stranu zajímavý, na druhou stranu mírně překombinovaný. Spousta dějových linek, spousta možností. Což by bylo dobré, ale narvat to všechno do necelé hodiny, to prostě nemůže dopadnout dobře. ()

Návrat staré lásky (2015) (E05)

U tohoto dílu se vážně nedokážu přenést přes jako ruský přízvuk Matouše Rajmonta. Verešová zněla víc rusky než on. Opět taková divná splácanina. Případ je vyřešen díky fotkám v Blesku, ne že by snad policie na něco přišla. Jedno copa a třikrát tuten je vážně slabý pokus o nápodobu místního dialektu. ()

Smrt na biofarmě (2015) (E06)

Tak ani poslední díl to nezachránil. Kapitánku Bereniku bych neposlala samotnou ani řešit krádež pěti rohlíků ve večerce. A už vůbec bych jí nedávala do ruky nářadí, divím se, že si vážněji neublížila. Nicméně jsem se v tomto díle poprvé zasmála, a to při rozhovoru Martina Hofmanna s policistou. Jinak naprosto zapomenutelný díl zapomenutelného seriálu. S ohledem na právě viděné mám chuť přidat Ostravě ještě jednu hvězdu. Myslím, že Plzni udělené dvě hvězdy jsou výrazem mé nesmírné laskavosti. ()