Príbeh deväťdesiatročného Zeva Guttmana (Christopher Plummer), sužovaného zlyhávajúcou pamäťou, ktorý trávi posledné roky života v pokoji opatrovateľského domu. Týždeň po smrti milovanej ženy Ruth náhle dostane šokujúci list od blízkeho priateľa Maxa (Martin Landau) a s ním balík peňazí. Zev aj Max prežili koncentračný tábor v Osvienčime ako jediní z ich rodín. Odvtedy uplynulo už sedemdesiat rokov, no  oni si stále pamätajú tvár muža, ktorý ich blízkych poslal na smrť. Z listu sa Zev dozvie, že tento muž bezprostredne po skončení vojny utiekol z Nemecka a odvtedy sa skrýva v Spojených štátoch pod cudzou identitou. Napriek tomu, že Max je pripútaný k invalidnému vozíku, teší sa pevnému duševnému zdraviu. A s jeho vedením sa Zev vydá na dobrodružnú cestu naprieč kontinentmi, aby vyriekol rozsudok nad človekom, ktorý nesmie ujsť pred spravodlivosťou. (TV JOJ)

Sharleen76

Film "Vzpomeň si" mi dlouho unikal. Neskutečný výkon Christophera Plummera a kvalitní scénář s nečekaným koncem vás zaručeně dostane! ()

radeckator

Skvělá road movie sympaticky pomalu plynoucí tempem chůze hlavního hrdiny se zajímavým vyvrcholením ve stylu mladýho M. Night Shyamalana. ()

Sinusiridum

V hlavní roli : stařecká demence....ALE geniálně. Miluju filmy co nejsou tím, na co vypadají :-) v kladném slova smyslu. Navíc mě to jak pořádnou naivku povodilo 3/4 filmu, stařík u mě během příběhu pobral kladné bodíky nad únosnou mez a semtam náznak něčeho ne úplně správného, jsem v duchu odbyla tím, že NEMUSÍ být vše přesně a dle představ a netušila, že se to všechno pečlivě plánuje, aby mě to hezky připravilo na závěrečné...... WTF!!!!!!??? Stojí za to vidět, parádní film. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Ehm ... Natočeno sice dobře, ale dyť to byl "obyčejný" senilní roadtrip. Nijak zvlášť nezaujalo a KONEC byl pro mě "zííív"..."aha" konec. ()

mac000

Atom Egoyan mě nezklamal. Jeho umění vtáhnout diváka do děje (i když plyne pomalu a zdánlivě se nic neděje) je jedinečné. Zevovi od počátku nevěříme, že by byl něčeho schopen něčeho "akčního". O to větší je šok když k tomu dojde. Bravo! ()

Rimland

Důchodcovské Memento s naprosto výborným Plummerem. Škoda zbytečně doslovného závěru v důchoďáku a vlastně i toho, že tu pointu dříve či později přeci jen odhadnete (ale i tak je hooodně dobrá). Jen si říkám, jestli je v USA/Kanadě opravdu tak běžné, že vás kdekdo pustí k sobě do domu, aniž by se zeptal kdo/co jste zač... ()

Zombiepod

Presne pre takéto filmy tak veľmi obľubujem tú komornejšiu, nenápadnejšiu scénu svetovej kinematografie. Unikátne podaný príbeh o pomste, aký ste určite ešte nevideli, odľahčený stareckou demenciou a alzheimerom. Egoyan nielen že dokáže v takomto netradičnom svetle podať pomerne závažný dôvod hrdinovej pomsty, miestami ho dokonca humorne obohatiť, ale dokáže dať divákovi v momente facku plnú napätia a úzkosti, a vyraziť dych fakt premysleným a nečakaným finále. Remember je naozaj zvláštnym, zaujímavým filmom, kde divák len ťažko dokáže príbeh predvídať, a práve preto som to každou minútou doslova hltal aj s navijakom. Plummer aj vo svojom vysokom veku ukázal, že do hereckého dôchodku sa ešte nechystá. ()

Ex_Machina

S minulosťou sa treba nejako vyrovnať. Pokiaľ je tá minulosť nacistická o to viac. A hlavne nikdy na to nie je neskoro. Zlo je zlo a to musí byť potrestané. Artritída a alzheimer nemôžu byť prekážkou. Komorný film s pomalým tempom, no silným posolstvom a šokujúcim záverom. ()

JardaBauer

Bez zbytečného spoileru lze pouze říct, že scénář stojí na více náhodách a vzbuzuje více otázek, než by bylo zdrávo. V opačném případě by bylo možné jít s hodnocením výše. Pokud člověk nebude o scénaři příliš hloubat, jedná se o skvělý thriller, který napětí a Christophera Plummera ždíme na maximum! ()

blowup

Je fakt, že závěr byl šokující. Směji se "verbalovým vejšplechtům" a musím mu dát trochu za pravdu, ale Plummer je skvělý. Pár scén mne úplně rozhodilo. Příběh je senzační, filmově normální, možná, že se to vlastně k tomu obsahu hodí. Forma slouží obsahu. A ten je velmi v dnešní době závažný. ()

boombang

Film, který s divákem zamává. Čekal jsem pointu ve stylu Čisté duše, ale díkybohu jsem se spletl... pointa je sice trochu diskutabilní, leč na působivosti jí to neubírá. ()

lusa

Fenomálne. Absolútne dokonalý Plummer, neverím, že aj v reále nie je postihnutý stareckou demenciou, lebo takto presvedčivo to dať.. Sa len tak nevidí. Ja osobne trpím pri pohľade na bezradných dôchodcov čakajúcich na prechodoch, motkajúcich sa v obchode, zúfalo hľadajúcich drobné pri pokladni či strateno stískajúcich predpotopný mobil, ktorý im natlačila rodina, len aby boli v kontakte. Takže som Remember preživala s gučou v hrdle a ľútosťou v duši. Najsilnejšia scéna pre mňa jednoznačne s Deanom Norrisom. Po nej som to nachvíľu vypla a povedala si nahlas "a dpč...... ". Záver a zvrat len čerešničkou na torte. Bez váhania 5* ()

john.doe

pro mě neznámý film do té doby, než jsme na něj narazil v nabídce pro zkrácení času cestování v letadle. pomalu se rozjíždějící akce důchodců se zajímavýmm rozuzlením. pro mě to bylo příjemné překvapení. doporučuji.. ()