Darček

• Slovensko Záhadné dary (viac)

Simon (Jason Bateman) a Robyn (Rebecca Hall) sú mladý manželský pár, ktorých život sa odohráva presne podľa plánov a predstáv. Až do dňa pokiaľ stretnú Gorda (Joel Edgerton), Simonovho dávneho známeho zo strednej školy. Od tej chvíle sa ich život začína pomaly ale isto rozbiehať po desivom a šialenom tobogane. Po niekoľkých ďalších náhodných stretnutiach Simon a Robin začínajú byť z Gordonovho chovania a slov znepokojení. A navyše sa začnú objavovať záhadné dary, vďaka ktorým sa začnú objavovať podivné tajomstvá z minulosti. A Robyn sa tak nie len dozvedá znepokojivú pravdu o tom, čo sa odohralo pred dvadsiatimi rokmi medzi Simonom a Gordonom, ale predovšetkým stojí pred nečakanými otázkami. Ako naozaj poznáme nám najbližších ľudí? Je dávna minulosť navždy už len minulosť? (Barracuda Movie)

nK_!

Slušná, ale od půlky dost předvídatelná filmařina. Několik pěkně pojatých scén a skvělá premisa, ale nakonec jsem se z rozbalení tohoto Dárku těšil jen pár hodin. Obsadit trochu sympatičtější herce, nebát se trochu přitlačit na pilu a bylo by to ono. ()

Guran

No, podle procent na csfd bych čekal větší filmový zážitek. Bída je to už od začátku. Děj je pomalý, rozuzlení o ničem, předvídatelné a scény, které vypadají, že by se něco mohlo dít jsou v tu ránu pohřbeny s nesmyslným dějovým zvratem, který vás spíše naštve, než překvapí. Herci nesympatičtí a nefandíte ani jednomu a už vůbec ne Rbecce, která je sice hezká, ale její věčně zamračený obličej v tomto filmu mi hodně lezl na nervy. Film je zbytečný. Neměl vůbec být natočen. Joel se mě vykašlat jak na účast v herectví, tak v režii. Zde se mu nepovedlo ani jedno. ()

XXXXXXXX

Zase ten případ, kdy se leknete 2 naprosto přirozených věcí, jen proto, že je vám u nich puštěn naprosto absurdně zvýšený zvuk. A tak se jenom ptám: Kdo z dvojice Simply Simon a Gordon the Weirdo je větší zmrd? Po pravdě? Těžko říct. ()

FortKnox

Polovinu filmu se nic neděje a děje se tak dlouho, že divák z té nudy očekává zvrat. Až přijde, stačí manželovi nechat si udělat test otcovství a je po zvratu a zbude jen ta nuda. ()

Kortexo

Tohle je remake?Kdysi jsem viděl film s naprosto stejnou pointou i dějem, ale už si boužel nepamatuji, jak jse jmenoval.Největší slabinou tohoto filmů je jeho obsazení, které nefunguje... ()

boombang

Zklamání. Ze začátku fajn atmoška a čekání na avízované lekačky (ty pak sice přišly, ale vyvolaly spíš pobavení než zamrazení). Potom to začalo nudit, což je u thrilleru docela problém, a pointa to zase tak moc nevyšperkovala. Už od pohledu psychopatický Edgerton byl super, Bateman ušel, zato Rebecca, která je mi jinak sympatická, zde byla hrozně protivná - a koukám, že zde se svým názorem na ni nejsem sám. ()

zuzzuli

Díky trailerům jsem se na film vyloženě těšila. Musím přiznat, že nezklamal. Pokud toužíte zhlédnout podivné drama s nic nevysvětlujícím koncem, pusťte si Dárek. Mladý manželský pár Simon a Robyn se přestěhují do prosklenné vily a hned první den svého příchodu mají čest poznat Gordona. Napočátku sympatický chlap, který chce působit mile a snaží se dostat do jejich přízně. Později osina v zadku, který vás z nevysvětlitelných důvodů, rozčiluje a děsí milujícího a "bezchybného" Simona. Milostná idylka se pokazí ve chvíli, kdy na Simona praskne hned několik strastiplných "nehod". Robyn si začíná uvědomovat, že svého přítele asi poněkud nezná a přehodnocuje své zájmy. Minulost totiž dokáže dohonit i toho největšího borce. Symbolický snímek s překvapivě dobrým námětem, zpracováním a záhadným dárkem je vhodný pro každého filmového odvážlivce :-D ()

mark9th

'' You see what happens when you poison other people's mind with ideas?'' Že vraj sa Edgerton inšpiroval Hitchcockom. Neviem nakoľko, ale určite od neho pochytil moment prekvapenia. Perfektne zrežírované, dej sa stupňuje a zvedavosť rastie každou minútou. Len som čakal na pointu, ktorá bola naozaj uspokojujúca a ''Gordo'' sa stal veľmi diskutabilnou a chladnokrvnou postavou , k čomu určite dopomohol sám Edgerton svojím nekompromisným podaním. Odporúčam každému kto má rád zamotané príbehy s ''big surprise'' zakončením. ()

nula87

Zajímavý psychologický film s "úchylem ze sousedství". Takových už jsme samozřejmě viděli spoustu, nicméně Dárek přináší pár neotřelých nápadů a je celkem fajn. Teda až na ten zvláštně zpackaný závěr. 65% ()

Pitryx

Hlavní ženská role byla velmi špatně obsazena. Něco ještě nesympatičtějšího a škaredšího už tam nebylo? Jinak to bylo vcelku dobré. Jen drobátko nechápu, proč je uváděno „mysteriózní“. Chybělo tomu více zvratů. Více překvapení a napětí. ()

egresh

Slabučko využitý potenciál "stalker trileru". Podľa prežívania Gordonovho potupenia v mladosti, by mal svoju odplatu zobrať pekne za pačesy a dvojtvárnemu Simonovi dať všetko vyžrať aj s miskou. Ale šetril ho. Oproti podobným kúskom, mňa teda nevydesil. ()

Micoldee

Slušně zosnovaná a hodně povedená pomsta. Na konci jsem už fandila Gordonovi. Když nám lidi i třeba jen jednou bezdůvodně ublíží, nikdy nezapomeneme. Ve filmu pár hororových prvků a asi dvě lekačky, a jinak celkem slušný a napínavý thriller. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 91%, Audience Score - 75% | FDb.cz - 63,5 % | Velmi dobře a zprvu i originálně udělaný psycho-thriller, u kterého jsme chvílema v té bláhové nevědomosti zda-li tam byl či ne, co tam dělal, nemohli ani dýchat. Plus velmi dobré plot-twisty, odhalení Křivd z minulosti a skvělá ústřední trojka. No, ke konci to možná už trošku nevydrželo a film začal mírně ztrácet na intenzitě. A k úplnému konci se stavíme tak, že s námi sice slušně zamával (to ne, že ne), ale na druhou stranu souhlasíme s POMEM, ta nevědomost diváka by byla nejspíše lepší. Nicméně to nic nemění na tom, že Joel Edgerton všem vytřel zrak, i nám :-) 75% ()

JosefTomas

Edgerton rozehrává podmanivou hru, kde maže hranice mezi protagonistou a antagonistou, přičemž mezi nimi ještě přebíhá a mění za pochodu. Díky tomu člověk do poslední minuty neví, komu má vlastně fandit. Na konci paradoxně nevyhrávají postavy, ale divák, protože takovou psychologickou hříčku by jeden pohledal. ()

PlysovyMacko

Psychologický thriller, ktorý diváka donúti rozmýšľať. Páčilo sa mi, že ako sa príbeh vyvíja, nevieme kto je vlastne zaporak. Obaja?  Dostal sa hlavný par do problémov aj preto, že boli prehnane slušní? Naplánoval si Gordo svoju pomstu postupne alebo už od prvého stretnutia? Prečo Gordo ublížil (?) Robyn, ona mu neublížila. ()

Keen.lady

Mysteriózní? Kde? Chytřejší a bohatší? Proboha, hned ze začátku jsem odvykládala celé dění filmu dopředu. Ono se taky neděje vůbec nic a postavy jsou kromě Rebeccy naprosto nesympatické. Tu jednu hvězdičku si ostatně zasloužila jen ona. Jinak mi film nedal nic, zabil můj čas a ukradl peníze. Mám takový pocit, že většina lidí, která tento film hodnotila jako naprosto nepředvídatelný a úžasný, koukala naprosto ožralá, nebo sjetá, protože rozuzlení naprosto bilo do očí. A já jen kontrolovala čas a uklidňovala kamarádku, která se málem ukousala nudou. Jeden z nejhorších filmů, na který jsem šla do kina. Přeceněná povrchnost. ()

14krejca14

Moc milé překvapení. Na pět to sice není, ale k plnému počtu chybělo jen málo (škoda o něco slabší střední části filmu). Každopádně nám Edgerton předložil hodně povedený thriller s propracovanými postavami, se zajímavou zápletkou a s krásně vygradovaným finále. Prostě skvělý malý velký film. ()