Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa stration k tomuto seriálu (6)

Křížová cesta (2016) (S01E02)

Já nevím. Tento typ kriminálky mi hrozně sedí. Styl nasnímání, hlavní hrdinové, hudba... Chce to ale sakra lepší scénář. Příběh byl takový mdlý, málo brutality, žádné překvapení. Na čtyři hvězdy to tahá právě jenom ten obal. příště to ale už asi stačit nebude. ()

Smrt na lovu (2016) (S01E03)

Tradičně dobrá atmosféra, při které vám půjde i pára od huby a začnou vás bolet klouby ze sychravého podzimu. Ovšem taky tradičně poněkud slabší a naivní příběh, který nedokáže zcela strhnout. Potěší Oldřich Vlach, který vypadá už snad třicet let stejně. Stále lepší průměr hlavně díky stylizaci. Chce to ale lepší zápletku! ()

Zatmění (2016) (S01E05)

Tento díl se mi opravdu líbil. Zápletka tentokrát dobře vymyšlená, kupa mrtvol, překvapení a tradičně hutná atmosféra. Poprvé na plný počet. ()

Krvavý revír (2016) (S01E07)

Další skvělý díl. Postavu Kuneše jsem si od tohoto dílu definitivně zamiloval. "Only people". ()

Agent (2016) (S01E08)

Já toho Kuneše fakt žeru. Dokonce jsem proto, aby v každým díle vystupoval nějaký cizinec, s kterým stráví Kuneš aspoň polovinu dílu na obrazovce. Je to děsná prdel. Ochota Kuneše mluvit jinak než česky a jeho tolerance vůči cizincům se limitně blíží nule. Scénář jako vždy děravý a zápletka odfláknutá. Ale díky Kunešovi a titulkům nemůžu jít opět pod čtyři. Ich komme ein zwei. ()

Amok (2016) (S01E09)

Kuneš sice ne až tak hláskující jako jindy, ale příběh to tentokrát dohání. Dokonce trochu lidskosti. ()