Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

Recenzie používateľa .baris. k tomuto seriálu (5)

Rapl (2016)

Rapl je (jak) na míru šitý pro Hynka Čermáka, který je ve své roli absolutně fantastický. Skvělé je i další obsazení - Příkazký, Pyško, Žáčková i Jeřábek jsou na svoje role jak dělaní, a jak tak nad tím přemýšlím, není tam nikdo, kdo by mi tam nějakým způsobem neseděl. Chválím zejména scénář se skvělými hláškami, vynikající pochmurnou severskou thrillerovou atmosféru a několik dějových linií v každém dílu (vždy je to hodně zamotané). Zároveň je ale dost často celkem jasné, kdo je vrah. Celkově mi to místy přišlo už trochu moc, ale celková depresivita a úžasný Čermák to vždy tak nějak vybalancují a jejich výkony jsou navíc - kromě již zmíněných hlášek - podpořeny zajímavými náhledy do některých kriminalistických disciplín (např. balistika). Silnější čtyři. ()

Krvavý revír (2016) (S01E07)

Proboha, proč dělají ze Slepice krávu? Taková sympatická postava to je a oni ji takhle "zabijou".. Ještě, že v dalších dílech se v tomto trendu (zatím) nepokračuje. ()

Amok (2016) (S01E09)

Spolu se Zatměním zatím nejlepší díl první série. Jsem hodně zvědavá, jak se bude dál vyvíjet Lupenova linie. ()

Zimmer frei (2016) (S01E13)

U dobrých seriálů se zakončení vždy bojím - když se něco nepovede podle mých představ, dokáže mi to zkazit zážitek ze všeho předchozího. U tohohle kousku byly ale moje obavy zbytečné, finále bylo grandiózní. Rapl se povedl a já mám velkou radost. ()

Operace Ofsajd (2019) (S02E02) odpad!

Tohle je pro mě kolosální průser. Jeden nesmysl vedle druhého. Zaměňování ultras s hooligans a neonacisty, fetující neonacistka, neznalost základních fotbalových pravidel, neonácci, co na sebe práskají, fotbalovou hvězdu hraje kluk, který podle mě v životě nekopnul do balónu, házení piv na hlavní tribuně, hod pyrem po vlastním hráči, neonacisty se zákazem vstupu na stadion protáhne dovnitř údržbář... A mohla bych pokračovat. Ne, takhle to na fotbale opravdu nevypadá. ()