Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

smartynaf

První série má spád, smysl, napětí, je sexy a herci i prostředí jsou ok. Začátek druhé série. To je úplně jiný seriál, zmizela raplovská patina a zůstala legrační kriminálka alá Malý pitaval z velkého města, s dovysvětleními jako by to mělo být pro první stupeň ZŠ. Některé věci mi nedávaly smysl a u jiných jsem přemýšlel proč ta jsou... No za mne zatím tak 50%. Škoda ()

tulen

Je to celý strašně umělý ... Herci přehrávají, tváří se drsně, dialogy jsou křečovité nebo deklamované, občas to působí dost směšně nebo trapně. Kdyby to bylo přirozenější a civilnější ... ()

hooofi

je to dost povedené z všech směrů. Na Čechy poměrně velké nakupení vražd v malém regionu, ale zase to není nuda a pokud do toho jde člověk s tím, že je to detektivní beletrie, tak si to celkem užije. ()

Tak.normal

Takže první série eňo ňuňo, až jsem si říkala, jestli je to fakt česká kriminálka (pořád si myslím, že to v ČR nejde, a taky že jedna vlaštovka jaro nedělá). Druhá už naráží na to, jak moc se snaží dostát potenciálu jedničky. Postavy nefungují společně tak, jak by měly, herecky to není ono, není to lehké a přirozené, zbytečné postavy, dialogy jsou nucené, nemá to spád... ()

PeterVonKV

4* za super seriál, kdy Čermakovi tu nasranost věříte v každým záběru. Prostě Bruce Willis v nejlepších filmech. A tu další a tedy 5* za moje milované Krušné hory a můj rodný kraj. ()

pavelpetr

Když to uvedli, tak jsem se těšil na každý nový díl. Nyní to je moje odpočinková pracovní kulisa. Příběhy znám nazpaměť, jen poslouchám. Občas je škoda že z toho kouká limitovaný rozpočet. Ale to je fakt detail. Všichni víme, že to jsou herci a koukáme se na umělé příběhy. ()

Kivis

Rapl těží z kvalitního hereckého obsazení, atmosféry Jáchymova a Krušných hor, skvělé kamery a hudby. Velmi solidně drží pozornost diváka, který se těší na každý další díl. V těchto aspektech si zaslouží hlubokou poklonu a plné hodnocení. Jenže celkový dojem velmi sráží docela lajdácký scénář. Berličky v podobě náhod (nejvíc wtf vypadený mobil při vykonávání potřeby na místě činu), těžko uvěřitelné momenty (nejvíc wtf extrémně nápadná, přesto úspěšná sledovačka v autě po opuštěných lesních silničkách) a bohužel dlouho potlačovaný leitmotiv vyšetřování staré vraždy (z toho se dalo vyždímat mnohem dřív mnohem víc). Těch cca 12 hodin jsem si náramně užil, přesto mi po nich na patře zůstala až příliš výrazná pachuť nenaplněného potenciálu. ()

Jean_Calid

Vzhled detektivky mě příjemně překvapil, nebo jak se dnes říká feeling. Vypadá to jako drsná detektivka zasazená do drsných Krušných hor. Možná by se ale mělo spíše jmenovat Kriminálka Jáchymov. Některé zápletky jsou moc pěkné, ta poslední (díl Zatmění) byla ale dost průhledná. Divák už do počátku tušil, že v tom má prsty Gregor. Ono se stejně tak nějak vyplatí v detektivce podezírat kohokoliv, koho ztvárňuje Dolanský. Jako by měl ve svém portfoliu jen role policajt-hajzl. Doufal jsem, že mě scénáristé překvapí, ale to se prostě nestalo. Zatím čtyři hvězdy, možná přidám, možná uberu ()

Jan_Hybern

Na seriály se zásadně nedívám, protože je to vždy velká nuda, ztráta času, utrpení při poslechu trapných dialogů... Ale Rapl mě tedy dostal. Nejen že mě nenudil hned po prvním dílu, ale dokázal mě přimět k tomu, abych za jeden večer viděl hned díly tři. Hynek Čermák je opravdu výborný, stejně jako vizuální dojem z každého dílu. Myslím, že se České televizi opět něco po dlouhé době povedlo. ()

Thoman

Zklamání! Ale těžké zklamání! První tři epizody jsem ještě nějak protrpěl, ale u čtvrté už bouchly saze i mně...Jediné, co to jakž takž drží nad vodou, je zatím herecký výkon Hynka Čermáka. S hodnocením ještě počkám, prozatím 3* za první 3 epizody a odpad! za čtvrtou...to je dosud průměr 2*...Po pěti dílech-mám pocit, že počet vražd v Krušných horách je nejvyšší na počet obyvatel, minimálně v Evropě...scénář naprosto mimo mísu! ()

pee-jay

Xenofobní bublání a vnitřní boje odstrkovaných a přehlížených Krušnohorců - na takovou kadenci cizích slov (a prdelní češtiny) člověk nenarazí ani v knižních překladech, a ze všech nejmíň Pražák Kuneš, pochopitelně. Tohle v Ostrově? S kamennou tváří asi těžko. Skoro se mi chce říct, "tak tohle by se na BBC nestalo." Ti ctí jinačí věrnost k místním dialektům. ()

jakub.schejb

Seriál není vyloženě špatný. Dobře se zde pracuje s kamerou a atmosférou, líbí se mi hudba a některé herecké výkony. Ale celé je to takové až moc vyumělkované a dost se tlačí na pilu, Kdo byl kdy v severních/západních Čechách na policejní stanici (a viděl vyhulené kancly s nábytkem ze 70. let), tak mu musí při pohledu na ten designový hi tech office prasknout bránice. Stejně tak při platech u policie by Kuneš pořídil SUV za milion a půl jen kdyby bral úplatky jak don Corleone. To bych všechno seriálu rád odpustil, ale celé je to scénáristicky nedotažené a odfláknuté. Kauzy se řeší až příliš často nějakou náhodou a chybí mi tam policejní práce (viz případy prvního oddělení). Druhá řada bude doufám lepší, držím palce! ()

quido.morava

Konečně český detektivní seriál, na který se těším a dá se něj dívat. Ne, že by tomu nebylo co vytknout, zejména v dějové lince, případně sem tam nějakou tu nelogičnost - Kuneš je prostě superman a génius dohromady, ale takovým tím sympatickým způsobem - nicméně, je to podáno přijatelným a osobitě sympatickým způsobem. Ponurou a drsnou atmosféru, presentovanou jak volbou lokality, tak obrazovým ztvárněním, považuji za výrazné plus, která celému dílu dodává originalitu a také podtrhuje nepřivětivé prostředí, ve kterém se kriminalisté a zločinci vesměs pohybují. Podle mne se to hodně povedlo. ()

Kouba007

Kuneš je fenomén, je to jeho seriál a je to geniální, jen sráči v tom hledají zázraky, hlubokoanální rešerše úhlů pohledů kamer, scénáristických omylů, obsazení postav atd...Kuneši, miluji Tě! ()