Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Réžia:

Jan Pachl

Scenár:

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (viac)

Svojrázny policajný vyšetrovateľ major Kuneš, sa dostane do fyzického konfliktu s priateľom svojej bývalej manželky a hrozí mu odchod z polície. Riešenie pre neho nájde jeho vysoko postavená nadriadená a uprace ho na stáž do odľahlého pohraničného vidieku. V skutočnosti sa od neho očakáva, že sa mu podarí objasniť dva roky starú vraždu policajtky Wágnerovej, ktorej vyšetrovanie uviazlo na mŕtvom bode. Kriminalita na pohraničí je veľmi vysoká - pašovanie, výroba drog, pytliactvo, prostitúcia. Kuneš musí riešiť jeden prípad za druhým a k prípadu, kvôli ktorému sem prišiel, sa dostáva až po čase, náhodou. (RTVS)

rigby

Kvalitně natočené, perfektní atmosféra. Představitel hlavní role tu opravdu sedí a všechno hraje pro něho, ale i ostatní hlavní role jsou kvalitně obsazené a získal jsem si k nim svůj vztah. Jednotlivé díly mají svou vlastní stavbu, ačkoli je navíc spojuje ještě společný děj, takže se divák může vždycky těšit na další posun v příštím pokračování. Příběhy většinou zajímavé, neokoukané, svým zpracováním o to zajímavější. Další parádní počin České televize. Bohužel druhá série šla a úroveň níž. Atmosféra zmizela, Kuneš ztratil na své osobnosti a stala se z něj jen legrační postavička, která nemá s tím předchozím Kunešem skoro nic společného. Sérii dále sráží dolů podivný pubertální humor, který postavám opravdu nesedí. A ještě podivnější případ balkánského mafiána. I záporný hrdina si může získat sympatie a většinou se tak stává, tady to bohužel vůbec nefunguje a jen hodně těžkým závažím na scénáři. O to těžším, že je vlastně série vystavěna na něm. Takže zbývá jen pár ojedinělých dílů, které se trochu vracejí k první sérii, zejména ten druhý, který považuji za nejpovedenější. Zato poslední část se stává už jen fraškou, na kterou se lze dívat jen s velmi silnými nervy. A samotný konec značně nepravděpodobný. Nicméně stále je tento seriál v naší televizní tvorbě nad běžným průměrem. ()

hony23

Rapl scénáristicky trochu zaostává za Cirkusem Bukowski, chyběl mi tam moment překvapení i napětí, které bych u krimi očekával. Jinak ale dobře natočené, Hynek Čermák je v roli drsného poldy skvělý a jeho černý humor nemá chybu! ()

tomino28

Ze začátku to moc nevypadalo, ale Rapl se mi postupně dostal pod kůži, stejně jako se vám dostane pod kůži prostředí Krušných hor. Nadchla mě atmosféra, dlouhé záběry na krajinu (drony měly napilno) a vyhovovalo mi i ladění celého seriálu, který se nesnažil být jen další "kriminálkou" do počtu. Na tom má lví podíl i herecké obsazení, především pak Hynek Čermák, který, ač při natáčení trpěl, dodává celému projektu tolik potřebný říz. Z těchto důvodů jsem ochoten přimhouřit oko nad některými nedokonalostmi, které se do natáčení vloudily. ()

Fuksinka

Vynikající detektivka s hustou atmosférou. To sluníčko bych tam občas viděla ráda, aby to nebyla taková křeč a občas by to chtělo ještě vyladit jednotlivé krimizápletky, ale jinak klobouk dolů. Konečně ČT vytvořila něco, co bez problémů obstojí v zahraniční konkurenci. Koukám ale, že bez Dejvickýho divadla by celá česká televizní tvorba byla úplně v háji. Co tam se srocuje za herce, je neuvěřitelné. ()

Hvězdář

Velmi slušný seriál, obzvláště pak na to, že je to česká produkce. Jeho kvality jsou asi v tom, že není zamořen spoustou klišé, herecké výkony jsou uvěřitelné, nikoliv přehrávané nebo příliš aranžované, není tu zbytečná agitace za kdejaké bizarní sociální trendy, seriál se nevnucuje, ale prostě je a buď se líbí, nebo ne. Na rozdíl od hereckých výkonů, příběh místy působí trochu nepřirozeně, např. pokračující lyžařský výcvik, přestože jeden z učitelů uhořel. Jednotlivým dílům by slušela delší stopáž, aby se děj nemusel smrskávat na 60 minut, na kterých je patrné, že nejsou dostačující. Nabízí se srovnání s Případy 1. oddělení, kde Rapl zabírá sice to horší místo, nicméně je pořád druhý daleko před řadou jiných kriminálek a podivných seriálů, u kterých si na rozdíl od tohoto, divák musí říkat, že si z něj někdo dělá srandu. ()

pavel13 odpad!

Poslední dobou obyčejnej slint český televize, propagace křesťanskýho reliktu, dělání si legrace z Donalda Trumpa a navíc natočený téměř v černobílém formátu je odpad, co má jen oblbnout lidi. Smutné co platí téměř celá republika ze svých koncesionářských poplatků. ()

JoeSO

"Více až po pitvě"... Musím říct, že po dlouhé době jsem byl překvapen, že byl v našich končinách natočen tak dobrý kriminální seriál. Atmosféru výborně doplňuje ponurá atmosféra a stejně ponurá hudba. ()

brasek

1. séria Z celkového pohľadu veľmi podarený kriminálny seriál, niektoré diely ligotavo nadpriemerné. Kuneš - Hynek Čermák absolútne skvelý, postava je taký negatívny typ kladného hrdinu. Diametrálne na vyššej úrovni ako cirkus "Bukowsky". 2. séria Celé je to skoro iba o Želkovi, kriminálne prípady strácajú na pútavosti a posledný diel je tak trochu fraška. Hodnotil by som o hviezdičku menej ako celú prvú sériu. ()

mortishe

Nebavilo mě to bohužel..podle mě se ten seriál bere moc vážně. Postavy jsou mi nesympatické a je to takové nepřirozeně ponuré. Vůbec nechápu to nadšené hodnocení tady. To už radši ta civilnější a řekněme amatérštější kriminálka Anděl na kterou koukám u žehlení. ()

Franki69

První série byla výborná. Druhá se utopila v nechuti Jana Pachla napsat alespoň logiku neurážející kriminálku. Pod dojmem posledního dílu serie Rapl II seschly v bytě kytky a těžce budovaná důvěra ve svěží vítr v dramaturgických plánech čétéčka se dočkala studené sprchy bezbřehého zklamání. Doporučuji...nekoukat!! ()

BarGoldstein

Za mně dobrý, první série naprostá pecka, druhá už trochu pokulhává. Vrchol scénáristovy ožralosti přichází v závěrečném díle, kde dva cizí Čecháčci ve slipech lauzírujou po Zemi Jogutrů, kde Čubrićové ovládají všechny od Asociace černohorských hajzlbab po prezidenta země, vůbec nic se jim nestane a ještě se zmocní ústředního padoucha. ()

Ronkar

Rapl mě definitivně přesvědčil o tom, že česká tvorba je prostě v řiti. Jestli je tohle topka český televizi v žánru, je to marný. Tři hvězdy za poměrně slušnou atmosféru a prostředí, kameru a herce (jediný pozitiva). Dialogy jsou hrozný, logika žádná, napětí nefunguje, nějaký vývoj taky nula. Na český poměry sice nadprůměr, ale je potřeba srovnat nejen s naším rybníčkem. ()

honzzaq

První série byla místama trochu jako Hlava medúzy, druhá to vytáhla na čtyři hvězdy. Taky díky tomu, že Jeřábek už tam není jenom rádoby vtipný kokot, ale občas i na něco přijde. Celkově povedené. 80% ()

v.indruchova

Je to pravda že je to slušné ale znám lepší jako například Případy 1. oddělení. Zajímavý komentář Gudaulin. TAdy jsou některé zasadní detaily, které je třeba vypilovat. Jde tam hodně cítit inspirace Severem. Škoda že je to málo uvěřitelné. I zaleží koho obsadíte. No, ono se dá lecos odpustit, vzpomeňme na Jesicu Flecher, vždy jsme se smáli  a říkali že už by neměla co vyšetřovat, to by už všichni v tý vsi byli už mrtví. Ale prostě jsme to odpustili. Vždy je to divný když se v prdelákově pořád dějou závažný případy. To není ani statisticky možný? Pokud se tam neuklízej mafie a šlápoty. No, stojí to za to abyste tomuhle seriálu tolik odpustili? ()

Awer

Strašidelné herectví (takhle reální lidé prostě nevypadají, takhle nemluví), noirovost parodující sebe sama, "osvědčený" autorský tým v kocovině. Řešení případů (2. díl) i jeho podání je směšné, vše jde hrdinům nadhollywoodsky snadno a stejně je to s vyhraněním postav, místo akčnosti se dostavuje skečovitost a patetičnost. Tím neříkám, že by první a třetí díl neušel a že by lokality či herecké obsazení neukazovaly nápad. Bohužel je tenhle základ neuvěřitelně zprasený. Opravdu mám pocit, že Pachlovi se tady dostalo už příliš (sebe)důvěry. Nechápu, jak může mít někdo z výsledku dobrý dojem. ()

Lovin

Nějaká paní recenzentka z Reflexu po prvním dílu seriál pohanila a po druhém dílu totálně pohřbila, holt jí to nepřišlo dost podobné Ordinaci v růžovce nebo to její slepičí mozeček prostě nepobral, no budiž. Já jsem chtěl počkat s komentářem až seriál skončí ale vydržel jsem jenom do pátého dílu. Přitom jsem hodnotil jednotlivé epizody hvězdičkami a dával jsem vždy pět i když kvalita jednotlivých dílů je vzestupná a to poměrně rychle jdoucí nahoru. Takže už nebudu otálet a po pátém dílu hodnotím i slovy a je to dokonalé... Čermák jako obvykle dokonalý, Kuneš je prostě borec co si budeme povídat. První dva díly vyzněly jako samostatné kriminální příběhy ale od třetího je vidět , že se začíná rozplétat něco velkého, čtvrtý to potvrdil a u pátého jsem skoro nedýchal .... Doporučuju všem a po skončení série komentář doplním ale už teď jistě vím , že nebudu zklamaný. ()