Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

GIK

Začátek s kastrací měl vyděsil, že to bude další sexuálně narážková komedie typu Kameňák. Následuje Balzerová vyučující podivný předmět zvaný patrně tlachání, na kterém má kupovidu vždy téměř plno. Zemře jí otec, který jí měl v patnácti. Ovšem pozor, její matka jí měla v osmi letech! Proč hraje její mámu o osm let starší Janžurka? Já myslel, že to je nějaká sousedka na návštěvě! To jsem se zasmál. Následuje spor o to, zda má být otec křesťansky pohřben, nebo pohansky spálen. Samozřejmě vyhraje Bartoška a jeho kremace. Pak začne hrát dementa, aby se mohl originálně zbavit své manželky, která mu dle jeho slov 40 let ničila život. Každá sexuální komedie musí propagovat nevěru. Zde nám Kohák elegantně sdělí, že buď bude podvedenej debil nebo šťastnej táta. Nesmí chybět indoktrinace obřím glóbem, který má soudruh šéfredaktůrek v obýváku a sovětský kosmo-NOT na zdi. Kámoši musí držet při sobě. O málo vyšší úroveň než Kameňák to má. Hodnotil bych 30 %. ()

helraiser

Tak tohle se povedlo. Docela vtipná podívaná na to čeho je chlap schopen, aby se zbavil celoživotní stíhačky. Na podobný druh filmů moc nejsem, ale tohle se prostě povedlo a na českou produkci opravdu slušná podívaná. ()

FeriusParfax

Neuvěřitelně trapná  "komedie." Nejsem žádná uzkoprsá nanynka, ale zůstal ve mně velmi nepříjemný pocit. Komunikace a upřímnost zřejmě nikomu nic neříká. Radši ze sebe dělat nemocného člověka, než říct, co mi vadí. Celý tento film jde naprosto mimo moje přesvědčení. Navíc si myslim, že spoustu dobrych manželek o sobě nechá pochybovat. Naprosto dokonale mé myšlenky a nazory shrnul komentář od xxmartinxx. Všechny české radoby komedie opravdu upadají. Vtipnou scénku/pasáž/hlášku aby člověk pohledal. Fujtaksl. Bylo to extrémně trapné. ()

quip

Bojím se, že je to docela sexistické... Ale je to komedie, kurva, v té je přece hyperbola standard. Už mi trochu hrabe. A líbí se mi, že film zpochybňuje všechno. ()

bearmeedek

Já dávám šest hvězdiček. Prubnul jsem neznámý, nový český film a byl jsem maximálně spokojený, ať se podívám z jakéhokoliv úhlu. Není obvyklé, že někdo postaví svůj film na obhajobě mužů. Film ocení spíše mužská část, která už funguje nějaký ten rok v manželském svazku. Tím nestavím ženy mimo kolej. Jsou i ty s rozumnějším pohledem na svazek, než hlavní hrdinky ve filmu. Tato dramedie plně funguje jak v pasážích humorných, kde humor nutil až k hlasitému smíchu, tak ve vážných situacích, které zase měly patřičnou hloubku. To bych připsal tomu, že režisér a spolu scénárista Bajgar pracoval tři roky jako psychiatr, což na zdejší biografii chybí. A že takové manželky neexistují? Cestou z kina jsem slyšel jednu říkat: "Tak ona mu vylije kafe a nabídne uvařit čaj, protože pořád o něj pečuje a ten blbej Bartoška kvůli tomu od ní odejde ..." ()

radeckator

Opravdu velice povedené, kompaktní, koukatelné, úsměvné a vtípné v místech, kde být mělo. Jediným slabším místem dle mého je postava Táni Vilhelmové v poslední třetině filmu, nebylo to moc uvěřitelné. ()

markotter

Čim si starší a jsi chlap, tim ti bude film bližší. Jirka Bartoška má neuvěřitelný charisma a ostatní herci taky nejsou špatný a skoro celej film hláškujou, že se smějou všichni. Možná byly ty ženský až moc vykreslený jako hrozný semetriky a Kohákovo manželství zase jako úžasná selanka, ale to byly jenom malý pihy na kráse tohohle povedenýho filmu. ()

PedroPo

Když jsem psal kdysi recenzi na Pasti, pasti, pastičky, vyznal jsem se z toho, jak mi tehdy bylo v kinosále špatně v rozkroku při scéně, kdy Donutil s Hanákem hledají to, co jim z rozkroku uřízla Stivínová. Jenže to bylo před skoro 20 lety a tehdy to fyzično prostě převládalo. Když jsem teď koukal na Teorii tygra, na Pastičky jsem si vzpomněl. A zase mi nebylo v rozkroku dobře. Asi proto, že ta nehmotná kastrace je možná ještě horší, než když vám ty kulky doopravdy ufiknou (nebo minimálně padesát na padesát). A protože jsem už taky o skoro těch 20 let starší, je tenhle druh "úrazu" mnohem pravděpodobnější. Ovšem i přes tenhle nemilý pocit jsem si film užil. Výborný casting (dokonce ani Kohák, kterému bych herectví nechal úředně zakázat, mi nevadil), pěkná hudba, vtipů tak akorát, aby se nezapomínalo na příběh. Snad to jen mohlo být o trošku kratší, ale to je detail. Teď jen přijít na to, jak zajistit, aby se něco podobného nestalo v budoucnosti vám :) ()

Primavera

Výborne urobená komédia s excelentnou myšlienkou. Ak žijete s niekým podľa jeho predstáv, ak kontroluje vaše jedlo, oblečenie, trávenie voľného času... tak žijete jeho život, nie svoj. Pokiaľ si nesplníte vlastné sny a predstavy, tak ste ani nežili. Veterinár Jan to síce neskoro, ale predsa len pochopil a po prvotnom zbabelom riešení sa v závere filmu konečne slobodne rozhodol. Hausbot bol fantastický a kocúrov nemožno sterilizovať. ()

Jonatána

Před chvílí jsme se vrátili z kina a rozhodně nás film nezklamal. Po dlouhé době fakt výborný, přirozený, vtipný a chytrý český film. Jiří Bartoška byl excelentní a scéna, kdy Jakub Kohák vyvalí tu obrovskou pravdu, že chlapi, kteří se nechají takhle ovládat, nikdy nebyli svobodní, je skvělá. Jiří Bartoška to dokonale potupluje odpovědí na otázku, proč to nechal dojít tak daleko. Protože chtěl mít klid. A vo tom to je. Chytrý film, který dokonale nastavuje zrcadlo ženským i chlapům. Trochu jsem se podle jednoho zdejšího komentáře bála nepravděpodobného happyendu, ale ten naštěstí nebyl cukrkandlový a vlastně to nechal všechno docela otevřené. Jako v životě. Takže za mě určitě čtyři hvězdy. ()

Oonika

Velice milé překvapení! Bartoška je prostě král.... :) Celý film se nese na vlně lehkého humoru, někdy trochu smutnější podtext, ale celkově hodně příjemný a milý film. Konečně česká komedie, za kterou se nemusíme stydět. Herecké výkony jsou skvělé, obsazení vybráno fakt dobře. ()

vikino1

Paradoxně mě film bavil nejvíce, když na scéně Bartoška NEBYL .... Vilhelmová hrála vostře, a Kohák poprvé dokázal, že umí zahrát i normálního člověka - i když s pomalýma spermiema... ()

spacylemon

Co to bylo za panoptikum? Na jedné straně dynastie meger a harpyjí (až hororově děsivých), na druhé "vykleštění" podpantofláci a jejich stejně vykleštěné (a idiotské) pokusy o vzpouru... Jestli tohle někdo považujete za inteligentní zobrazení skutečnosti, tak upřímně lituju vás i vaše drahé polovičky... (Herci ale skvělí a pár vtipů se nakonec taky povedlo.) ()

mazic

českej film s bartoškou??? bránil jsem se, bránil, ale přežil. Film jsem reálně viděl několiksetkrát a jak říkají misionáři, že stačí přesvědčit jednoho divocha a jejich cesta měla smysl, tak zde bych to komentoval stejně. I když dost pochybuju..... ()

netWoor

Po skvělých ohlasech jsem bohužel čekal víc. Ano, téměř každý ženatý muž se v prvních minutách identifikuje s mužskou částí oné rodiny, ale jak děj pokračuje, přijde mi tam stále víc a víc hluchých míst a počáteční nadšení klesá až k závěru, který mě už vyloženě nebavil. ()

Kingjiri

Podivaná o společnym soužití mužů a žen, která určitě víc řekne divákům, který už jsou delší dobu v manželskym svazku, nebo maj za sebou aspoň několik let života s partnerem v jedný domácnosti. Filmařina byla fajn a hereckýmu obsazení vládnul Bartoška, ale ani Vilhelmová nebo překvapivě Kohák nebyli vůbec marný. Občas se mi zdálo, že neni moc co vyprávět, takže se hlušší místa snažili tvůrci vyplnit "videoklipovejma" scénama (tzn. scénama pouze s hudebnim podkresem). Vcelku slušná a inteligentní komedie, což je v český kinematografii dost "ohroženej druh". ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)