Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvorcovia:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (viac)

Elliot je mladý programátor, který má problém navazovat vztahy s lidmi. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Pracuje u bezpečnostní firmy, kde ale musí skrývat své skutečné umění. Navíc ho osloví tajná hackerská organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa, kteří údajně řídí běh dějin. (oficiálny text distribútora)

Franche

Největší a nejlepší překvapení letošního roku. Díl od dílu tíživější atmosféra. Rami Malek už zdaleka není malý gay kamarád z Rodinné války, tady jede bomby a místy je až strašidelný. Perfektní volba. 5* ()

DavidWebb

Pilot: Ja som z toho na větvi, čoveče! (95%) Od prvých sekúnd sánka dole z réžie, atmošky, vynikajúci casting - Ramiho Maleka som pred týmto videl len jediný krát keď hral vedľajšiu postavu "Marcusa" v jedinom dieli 24 hodín a už tam bol tak presvedčivý a "charizmatický" (chameleónie oči), že som si ho okamžite vybavil a bezpečne ho identifikoval. Veľmi dobre zvolená, perfektná hudba. Ja síce nie som žiadny počítačový exprd, ale táto téma ma vždy zaujímala a stále ma to fascinuje. Po prvom dieli - toto je pecka! čoveče, rozhodne sledujem ďalej a modlím sa, aby si to udržalo nastavené tempo/laťku. Edit: (9.8.2015) Do konca série zostávajú ešte tri časti, ale prdím nato. Mr. Robot ma totálne "zožral" a nedokážem si predstaviť pri tomto smere vývoja seriálu, ako by to mohli tvorcovia pokaziť takým spôsobom, aby som musel svojich 5 ester upravovať. Nech si vraví kto chce čo chce, toto urobilo na mňa ďaleko väčší dojem ako napr. True Detective. Kým nebude odvysielaná ďalšia časť, som spotený v absťáku...Edit: (5.9.2015) Posledná časť a... Mozart môže závidieť ()

SuicideKing odpad!

hlavní slovo co tenhle serial vystihuje neni odpad, ale pičovina, první 2 nebo 3 dily byly celkem ok, vypadalo to na celkem divatelnou zábavku, ale co se tam začalo dit pak je to slovo.. po sedmem dile doufam, ze uz se s timhle nikdy nesetkam ()

vozralec

Nevšední seriál ve všech směrech. Často až psycho guláš. Fyzické utrpení ve tváři hlavního hrdiny. Snesitelný Slater. Výborný Wallström (na střeše překvapil). ()

Colchack

Po prvej časti dávam palec hore. Krása...Seriál sám o sebe pre mňa veľké prekvapenie a samozrejme pozitívne. Teším sa na druhú sériu. ()

MAAUZ

Vesmííír! Superoriginální seriál, kde v hlavní roli hraje superjinej schyzohacker Rami Malek. Práce s kamerou a hudbou je na jedničku. Spojitost dojde až na konci 1. série. Od začátku druhé hraje Rami totálního magora a připadá mi často na tripu. Ve třetí více ukazují boj mezi Mr. Robotem a Elliotem. ()

TornadoETA

Boj proti korporacím, boj proti sobě samým a boj proti všedním věcem. Nápad s Dextrovým povídáním beru + snímků s IT světem nikdy není dost! ()

scarlock

Výborný hlavní herec (oba). Ženské role, to už je horší. Pár dílů super, zbytek série už nikoli. A takhle se to opakuje. Námět a zpracování (a obcasne kopání si do USA) se mi dost líbilo, i přes občasné přeskoky a všelijaké divnosti. Silné 4* ()

vetsinezobri

Je to takový nějaký nedomrlý. Dojmy ze seriálu jdou každým dílem dolů až to člověka začne nudit tak, že se to vůbec nesnaží pochopit. Druhou sérii nikdy neuvidím. ()

etkrson

Esmail je génius a Mr. Robot jeho Mona Lisa! Stejně tak pro R. Maleka.. Umělecký dílo na který nikdy nezapomenu..Pro pozemskou chátru až skoro nezasloužitelný, ujíždejte si na těch uchcávkách typu GoT, Star Wars atd.. tohle je malware na ty vaše zdegenerovaný tělesný schránky plný hoven....Fsociety !!! ()

sethi

Po dokoukání všech čtyř sérií musím konstatovat, že se jedná o absolutní scénaristický skvost a neokoukané téma, navzdory počátečním rozpakům! Ucelenost seriálu je neuvěřitelná.Dokonalé puzzle. Emocionální dopad neskutečný. Celek si zaslouží 200%, nádhera. Rami rulezz.... co se nám z toho kluka vyklubalo :o ()

Cooller

S recenzí na tenhle Masterpiece s velkým M jsem musel počkat až do uplného konce, dialogy a ukázky programování/hackování mají realně funkční základ a vychází tak z reality. Včetně toho je celý serial rovněž do detailu propracovaný mindfuck, který poukazuje nejen na fakticky realný pohled do světa programátorů ale i na problematiku zneužívání dětí či drog a důsledky vážných psychyckých onemocnění, které je dost těžké rozeznat či následně kontrolovat a tohle všechno je naprosto neinvazivně podávané v kontextu virtualniho anarchistického boje proti fungování dnešní společnosti ovládane penězi a korporacemi, takže i meně vnimavý divák si v tom najde své. Sam Esmail si timhle u mě vydobyl velký respekt, kde i přes velkou sledovanost nehodlá nadále uměle prodlužovat dějovou linku. Mr. Robot tak záslužně patří na první místo v mém žebříčku oblibených serialů a bude velice těžké ho z něj sesadit. Velký respekt rovněž Rami Malekovi který se svým obecným talentem, -který dokazuje nejen tady- má nášlápnuto k velkým rolím. _goodbye friend ()

Dominik 261

Dokonalý seriál o Elliotovi, ktorý... zbytočne to tu budem rozpisovať. Treba to vidieť! Super príbeh, neskutočný soundtrack, ktorý vždy dotvára atmosféru a dych berúca kamera. Dokonalé spojenie všetkého. Herecké obsadenie je TOP. Mr. Robot sa radí medzi moje najobľúbenejšie seriály. Všetky série plných 5*. ()

Maara0

Konecne hackerska zalezitost, ktera vypada realne. Zadne dementni flashove animace pri rozlouskavani hesla, ale konzole a linux. Hlavni "hrdina" je zajimavej a uz se tesim az poznam hlavniho zaporaka. ()

BardDeLune

Jasně, je to hodně přitažené za vlasy ale má to skvělé tempo i obsazení. Po čtyřech dílech musím říct, že mne to rozhodně baví. Malek byla skvělá volba a jsem ráda, že se trhnul od parodií do takto slušného díla. Jsem zvědavá, jak to se seriálem dopadne. Navíc, některé myšlenky rozhodně nejsou k zahození a to IT blaho. Hold je to dobré. ()

Anagram

Docela dobrej seriál, ač pro mě s né moc sympatickou hlavní postavou, zazdí totální fail na konci série. Hudba mi dost často připomíná dílnu Trenta Reznora a to je velké plus. ()

zly.dvojce

Ja si nemuzu pomoct, ale i kdyz me erudovany koment kolegy Verbala rozsekal (to ve vsi ucte a co to je "kokotinu" s tou cenzurou, jsem neco prosvih?) smichy a v leccem vcetne toho valeni bulv ma pravdu, ja jsem zasazen. Bylo to kurva dobry a od chvile, kdy jsem zaslechl instrumentalni pixies a udelal louzicku neni co resit. ()

DassemUltor

hahaha, co se to tady stalo? Tohle je epičnost. Je to jako bych se na první kojtus s novou holkou (nebo..) napumpoval tunou viagry a měl ten nejtvrdší dick v historii lidstva, tak tvrdý, že by se černoch z Conana rozhodl přestat hledat tajemství železa, za to by chtěl okusit sílu mého titanu.. no a potom ve vztahu bych vysadil a přišel by šok. Tohle je přesně ten případ. Není důležité nic víc psát. Pusťte si první díl - epicky tvrdá tyč jako z kamene. S nadšením se vrhněte na další díly a.. najdete povyslý kus houby, která se svůj nedostatek napumpované krve ještě snaží ukazovat jako velké umění. Inu abych to schrnul, cením tvůrce za to jak nás těžce vyhaldili! ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (viac)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

08.08.2016

George R. R. Martin momentálně píše Vichry zimy, šestý román z fantasy série Píseň ledu a ohně. Knižní předloha Hry o trůny je alfou i omegou jeho tvorby, to ale neznamená, že by zanedbával svá… (viac)