Ingemar žije se starším bratrem a těžce nemocnou matkou. Přijímá kopance osudu bezmocně jako pes Lajka, který zemřel při cestě do vesmíru. Když se matčin stav zhorší natolik, že se nemůže o syny starat, Ingemar odjíždí na venkov. Poznává jiný život, opravdové kamarády, příbuzné, kterým na něm záleží. Navíc přichází doba chlapcova erotického procitání a o veselé zážitky není nouze. Díky tomu se mění Ingemarův pohled na svět a dřívější hluboká melancholie se nevrací, ani když jeho matka zemře. (oficiálny text distribútora)

90125

Prijemny, citlivy film, ktory tazko nazvat detskym a ktorym Lasse Hallstrom jasne ukazal svoj talent. Velmi dobri detski herci v uprimnom pribehu o tom ake vie byt dospievanie bolestive. Akoby mal Hallstrom napozerane niektore Kachynove filmy. Dramaticke momenty su vyvazene veselymi a hoci samotny pribeh nie je nijak ohromujuci, v tomto pripade to vobec nevadi. Toto bolo prijemne stravenych 90 minut. 70 % ()

gizi

Film, který je hodně přímý, upřímný, ze života, na nic si nehraje. Vše je skloubeno do naprosto přirozeného podání. 80%. ()

ledger

Ingemar je naivní kluk, který se musí vyrovnat s nemocí a posléze smrtí matky, s dospíváním, příchodem do své nové rodiny a městečka a také si najít svoje místo na světě. ()

DavidAAAA

Člověk se někdy cejtí jako pes, někdy to trvá i dýl, než jen v dětství. Ale tohle je o tom, že se nemá vzdát. Taky mi to připomnělo hodně dávný doby, kdy si děti ještě spolu hrály, kdy spolu mluvily a chodily ven. Kdy nebylo důležité, co máš, ale jaký jsi.. Hezký a citlivý film o malém klukovi bitém osudem. Hodně mi to připomnělo z doby,kdy mi bylo o dost míň. ()