Chuť, ktorá vás dostane. Stačí ochutnať iba raz a už nebudete túžiť po ničom inom. Presne to sa práve teraz deje v malom francúzskom mestečku, kde si cestovateľka Vianne Rocher (Juliette Binoche) otvorila obchod s čokoládou. Netrvá dlho a táto žena sa udomácni v srdciach miestnych obyvateľov. Vášeň a skryté túžby, ktoré sa odrazu čoraz viac chystajú prejavovať robia týchto ľudí šťastnejších. To je práve problém pre šľachtica de Reynauda (Alfred Molina), ktorý sa obáva poklesu morálky. Čoraz viac ľudí však už pozná chuť čokoládya a nechce sa jej vzdať za žiadnu cenu. Pribúda priateľov a aj obdivovateľov.  Sloboda je silnejšia než čokoľvek iné, aj keď zápas o ňu ešte zďaleka neskončil. Slobodná je stále aj tajomná Vianne, ale do mestečka prichádza rovnako tajomný cestovateľ Roux (Johnny Depp). Nastal čas, aby sa prejavili skryté túžby samotnej Vianne. Stačí si dať čokoládu... Film zaznamenal päť oscarových nominácií. (STV)

xjitule

Pokud nezapadáte a nechováte se jako ostatní, jste škodná, která musí být odstraněna nebo při nejmenším vyhnána do jiného rajonu. Ať se o vás postarají jiní. Skvělý výkon hlavní herečky Juliette Binoche a Alfreda Molina. Silná a nezávislá žena v době, kdy se to nehodilo. Svádí obyvatele svými čokoládovými neřestmi a ještě k tomu není katolička. To je na obyvatele malého městačka hodně, zvlášť pod přísným dohledem místního šlechtice. Krásný příběh o ženě, která se nevzdá a bojeju až do sladkého konce. Johny Deep, který si sice střhnul pouze malou roli, ale i v ní vynikl svým osobním šarmem. Film si plně zaslouží mých 5 hvězdiček. ()

Hpatrik

Čekal jsem Love story s Johnym Deppem, ale nic z toho jsem se nedočkal. Love story to je to netradiční a ve filmu jde trochu stranou, a Johny Depp tady moc prostoru nedostal. Nicméně se na film velmi příjemně kouká, a poté ještě zanechá dlouhotrvající nasládlou příchuť v ústech. ()

geek.ondra

Není to dokonalé.. ale je to poslední film z éry kdy Lasse Hallström uměl točit citlivé, milé, "neprvoplánové" a hlavně kvalitní filmy. Od té doby už kromě sraček točí jen malé záblesky jeho nejlepší tvorby. Depp a Dench super a Binoche perfektní! 7/10 ()

haWranka

Víte, tohle je takovej hladící film. První pohlazení přijde s prvním pohledem na městečko a vyprávěním, který je podtržený jemnou hudbou. Druhý pohlazení přijde s půvabnou Juliette B., po kterém následuje spousta dalších pohlazení v podobě jednotlivých životních příběhů obyvatel městečka a taky ve spoustě a spoustě čokolády. Úžasná atmosféra mě vždycky naplno pohltí. ()

Jaxx84

Krásny hřejivý filmek o lidských vztazích, předsudcích, hloupých tradicích a hlavně o čokoládě! Krom toho všeho pravdivého, co napsali už Gemini, kleopatra a spol., bych ještě rád zmínil skvělou myšlenku toho filmečku - odvahu bojovat za svou pravdu a měnit svět k lepšímu! Každý svým způsobem, jak to kdo umí, někdo třebas pomocí sladkého pokušení (btw během týdne už druhý film co jsem viděl a ve kterém se objevuje podobná myšlenka, v Stranger than fiction ona pekařka, která chtěla udělat svět lepším tím, že ho bude lidem oslazovat svými cookies =) 5 STARS jak ulitých! ()

Respex

Vyzdvihl bych herecké výkony vedlejších herců a hlavně scénář. Je velice chytrý a stylově pojatý. Se shlédnutím tohoto filmu jsem dlouho otálel, ale jedná se opravdu o velice povedený mix romance/dramatu a hořkočokoládové komedie. Za mě 4* ()

Black-star

Romantika, to je moje a obzvlášť roantika s takovým příběhěm jako má právě čokoláda je něco pro mě. Film zobrazující odvěké bojování dobra proti zlu, či konzervativců proti čemukoliv co je nové a neznámé a co je tím pádem rebelské. Na tento film se vždy znovu a ráda podívám :-) ()

Denila

Vianne má snad nějakou nadřirozenou schopnost? Přeci jen její cit pro ''tvé nejoblíbenější'' nestačil na milého Rouxe. Čokoláda byla projevem menší vzpoury proti víře. Touha někam patřit, neznamenalo by to přizpůsobit se? Její čokoládu by chtěl přeci ochutnat každý. Možná stačilo, obout si černé boty, které nosí všechny ostatní maminky. Ale vyšlo ji to i tak, že by měla nějaký další cit? Přijemná, sladce upatlaná čtyř hvezdičká podívaná. ()

netWoor

ach jo ... film plný přetvářky, který touží po tom, aby nám po shlédnutí zůstala jen sladká chuť čokolády, bohužel já si uvědomuji spíše bolavé zuby. Nebudu se zaobírat tím, že čokoláda je lék na potenci, cukrovku i kleptománii. Ani nebudu kritizovat městečko, které záhadně nezasáhla ani německá okupace (naprosto zbytečný datum smrti manžela jedné z hrdinek nám prozradil, kdy asi se děj odehrává), ani vědecko-technická revoluce (jediný dopravní prostředek je loď). Pominu šílené řádění starosty ve výloze i cukrářky, která se ve vteřině změnila ze slaďoučké maminky ve furii, co dceru bezohledně vláčí po schodech. Dokonce si nevšimnu ani způsob zapálení lodě a celého okolí (protože už si přesně nepamatuju, jestli loď, když vše polejval benzínem, náhodou neplula po řece, ale asi ne, když milující se následně běhali po břehu, ale pak mi není jasný, kde to dělali). Celý svůj komentář budu směrovat jen k jedné záhadě .... jak sakra celou tu cukrárnu s tím vším a bůhvíčím ještě nacpali do dvou kufrů? Lepší trojka, čtyřka by byla už moc sladká ... ()

josieaddms

Mám slabost pro filmy Lasse Hallströma. Ne vždycky se úplně povedou, ale mají nějaké osobní kouzlo, a hlavně strašně silnou atmosféru, která mě pokaždé u jeho filmů učaruje. Je to docela milý romantický příběh plný skvělých herců (já teda moc Binoche nemusím) ale i menší postavy ztvárněné třeba Stormarem nebo Judi Dench jsou jejich podání absolutně nezapomenutelní. Navíc co je ještě pravda, miluju čokoládu, a snadno se na ni dám zlákat. Plus to,je film doplněný stylovou, podmanivou hudbou. Je to prostě jeden z těch filmů u kterých si uvědomuji že to není zrovna výkvět inteligence, ale stejně na mě dobře působí, a ráda se k němu vracím. ()

krizi

Úplně náhodou jsem se díval na tento film den po Pravidlech moštárny, aniž bych věděl, že jsou si v lecčems podobné. Ale nějak se nemohu rozhodnout, který z těchto filmů je lepší. Každopádně se mi v Čokoládě velice líbila ta kritika společnosti. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz