From the Dark

Starší muž pri obhospodarovaní rodinného statku nechtiac uvoľní starobylé zlo, kvôli ktorému sám prepadá kliatbe. V rovnakom čase sa v nesprávny okamih na nesprávnom mieste ocitá zamilovaná dvojica, ktorá napriek navigácii nečakane stráca prehľad o momentálnej polohe. Dobrý úmysel pomôcť na prvý pohľad ľahko zranenému farmárovi v jeho rodinnom sídle zahajuje krutý boj o život s monštrom z dávnej minulosti. (*CARNIFEX*)

Rodriguez

Na Irský počin je to až moc koukatelné. Napětí i akce v celém filmu srší, takže nuda rozhodně nehrozí. Jen škoda, že to zlo se nepředvedlo ve větším. 50% ()

cocrHeLL

Dobrá šleha... co se dá urobit s 3 herci, jedním čímsi a farmou „in the middle of nowhere“? Velmi příjemné překvapení... co mě na tomto snímku krutě zaujalo, tak velmi duchapřítomné a inteligentní chování slečny Sary a nemilé věci, které musela podstoupit... suma sumárum se jednalo o relativně originální bahenní, venkovskej horůrek!! Oproti Dead Meat udělal Conor McMahon velký krok dopředu, asi bych měl očíhnout i filmy z desetiletí mezi těmato Béčkovéjma kuriozitama :-) ()

Corpsegrinder

Prostředí irskýho venkova je pro takovej horor ideální, záporák ala pseudo Nosferatu slušnej a správně hororově neodbytnej. Několik fungujících lekaček se taky najde. Spokojenost :) ()

Gray Wolfman

V těchto smutných dobách, kdy to vypadá, že nevyjde žádný slušný horor se jako blesk z čista jasna objevilo tohle! Žádný stupidní lekačky, ale pěkně stará škola, strach z neznámého a silná vůle přežití. Prostě horor v pravým slova smyslu takovej, jakej horor má bejt ()

cskomando

No do háje, jiná zem - jiný horor. Začněme těma lehkýma chybkama: čirou náhodou se hlavní hrdinka dostává do boje s upírama a čirou náhodou střídá snad veškeré možné světla od normálního osvětlení, lampičky, svíček, sirek, tyčíí s ohněm, světel od auta, traktoru až neuvěřitelný jak přestalo fungovat jedno a ihned našla další ! Neuvěřitelné, že ty sirky tak dlouho hořely místama. Chůze upíra, která měla asi nahnat strach to je jak klimbající se ožrala, který je pomalý jak ten traktor. O ději tu nemůže být ani řeč originálnost sama sebou hra na kočku a myš. Hvězdička snad jen za tu Irskou krajinu. ()

Rathalos

Celkom slusny hororik z Irska o zobudenom monstre,ktore oblieha dom s mladym parikom,zena samozrejme zachranuje situaciu,napinavy pohodovy film,jedine co mi vadilo bola ta skoro neustala tma,ale to sa dalo cakat...:-) ()

Zombiepod

Netradičný upírsky horor, ktorý zozačiatku pôsobí veľmi atmosfericky, no postupne (najmä vďaka maximálne dementnému chovaniu postáv a absencii deja), sa zmení na ďalší lacný brak, ktorý viac zabaví ako vydesí. Priemerná béčková nuda. ()

Pitryx

Skutečně pobavilo. Sharon ví, že kousnutí je smrtelné (nevím od koho nebo odkud to ví ) a proto si ufikne prst, ale že má kousnutí nebo prostě zranění na krku ji nevzrušuje. Jinak je tři čtvrtina filmu ve tmě, sem tam šmouha, sem tam se něco děje. Trošku naivní vyprávěnka o dívce, co statečná a moudrá byla. Já to neberu, ale přiznávám, že dvě či tři scény se hororově podařily. Ale nic víc. ()

Shay

Zajímavý film, na který se určitě někdy zase podívám. Nebylo to zrovna to, na co se dívám a co vyhledávám, ale určitě fajn změna a oddech. Napětí a strach vůbec nechyběl. Hezky zpracované. ()

Richie4422

Tá nelogickosť, tá tuposť, tá humorná jednoduchosť, nekonečná klišoidnosť, tá bezdejovosť. Do 30 minút ste mohli zažiť všetko od pokazeného auta, lacných ľakačiek, pseudo ľakačiek (je to príšera, nie, iba frajer), návštevy domu, úteku, rozdelenia až po nešťastne rozbité svetlá, nájdenie svetla, potkýnania, padania, váľania, účelových scén (rieka) a momentov, kedy sa vampírkom nechcelo robiť si svoju robotu- a to som nevymenoval všetko v celom filme, lebo by som napísal bakalárku. A tá kamera, tá kamera bola horšia ako vo všetkých found footage hororoch za posledných päť rokov. To bola katastrofa, nezaostrené, hompáľajúce, mimo scény, close up do nosa a la Blair Witch na druhú, hudba ako z Mattlocka, pridajte si hroznú amatérsku dvojicu a máte From the dark. Jednu hviezdu dávam za masky, atmosféru pri vampíroch plaziacich sa po stenách a nápad. A to je tá škoda, že ten nápad bol dobrý. Vampírkovia na odľahlom miestečku na samote niekde v Írsku. Bohužiaľ to dopadlo najhoršie ako mohlo a od odpadu to zachraňuje len moja slabosť na vampírkov. A čo je na tom najhoršie je to, že je to od človeka zodpovedného za skvelý Stitches. Bohovia sa museli zblázniť. ()

lineker

Tak toto se Irům na rozdíl od The Canal moc nepovedlo. Devadesátiminutová hra na světlonoše, kde jsou nám postupně představovány všechny možné světelné zdroje. Jelikož jedině to vás může ochránit před zlem, které nikdy nemělo být zjeveno. A to, že ve filmu v podstatě zjeveno také není, je jedním z mnoha mínusů tohoto hororu. Chvílemi slušné napětí a ne nehezká tvář hlavní hrdinky, to jsou jediné dva body, které mne donutili dokoukat film do konce. ()

Dalajlada

Svoji kočku pojmenuji Starobylé Zlo! Ta byla strašidelnější. Bohužel filmu chybí atmosféra. Autoři patrně chtěli vzdát hold Nosferatu a ono starobylé zlo je mu dosti podobné. Za sympatickou hlavní hrdinku bod navrch. ()