Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

rublik05

Zvířecí krimi od Disneyho, které má nádhernou grafiku, sympatické zvířecí postavy, hodně povedený a zajímavý děj, doplněný o tunu vtipů a narážek na současný svět. Celá pohádka je moc sympatická a pěkná, velký plus je i výborný dabing, který filmu mimořádně sedí. Celkově jsem s pohádkou maximálně spokojený a některé scény (např. úředníci) si snad zapamatuji do konce života, protože tak moc jsem se už dlouho u pohádky nenasmál. 10/10. ()

Nix

Asi jediný animák, který má v sobě žánr krimi právem. Opravdu je vyšetřování součástí příběhu a je naprosto fantastické, stejně tak jako tajuplná atmosféra a kompletní provedení. Tohle je opravdu skvost, který se jen tak nevidí a to si člověk musí zamilovat. Je to netypický anime, ale nebojte se, i tady se zasmějete. ()

coinneach

Zootropolis boduje zejména originální koncepcí zvířecího města a etudou snů v podání lenochodů na dopravním inspektorátu. Potěší i mile pitoreskní vyobrazení některých druhů savců, nenápadné narážky (králičí porodnost, Lemming Brothers) a v neposlední řadě také chytlavá titulní píseň. Naprosto ale nefungují emoce a morální poselství se pak vyloženě míjí účinkem. 60 % ()

ClapTrap

Původně jsem o tomto filmu pořádně ani nevěděl a ani jsem neplánoval, že bych na to našel, když se to ke mne doneslo. Dostalo se to ale do takových obrátek, že přijel brácha s jeho rodinou a má desetiletá neteř mě přemluvila, ať jdu s nimi. Zprvu jsem toho krapet litoval, bál jsem se, že budu mít tendenci opět usínat jako u Alvina Chipmánkové. Rozhodně musím napsat, že jsem byl pekelně překvapený. Film má od začátku obrovský nájezd, který si udrží po celou stopáž, která má slušnou hodinku a třičtvrtě. Hlavní postavičky si zamilujete, ať jste nebo nejste dítě. Co musím u tohoto filmu vyzdvihnout, tak způsob podání příběhu, který je skvěle sedící na společnost, ale zároveň velmi pohádkový, tudíž děti, které film uvidí si z toho vezmou úžasný zážitek, plný akce, napětí a kamarádství. Dokonce i co se týká filmu a pohledu z psychologického hlediska, tak postavy jsou nám nádherně naservírovány a je zde krásně ukázaný příklad, jak to v životě může fungovat, jak k němu přistupovat. Celkově je film plný skvělých nápadů a stane se z toho vynikající a vtipná detektivní záležitost a opravdu, proč by králík a lišák nemohli býti policisty? :-) Co se týká audiovizuální stránky, tak tu netřeba komentovat, ta je na výbornou. Jasných 5* Kino ()

RAFT

Další animovaný film v kině. No odte doby co si to vzalo na starost Disney; tak se to sakra zlepšuje jak po humorne stránce, tak i po te pribehove. Děcka si možná film uzijou ale myslím si že film je asi z čiste spíš pro dospělejší publikum. Stejne nejlepší na celem filmu byl asi lenochod .Na pokračování se těším jestli někdy bude.Za me 80% ()

Maniik88

Vtipná, chytrá a pekne animovaná rozprávka. Kopec vtipných situácií, vtípkov a dobrá nálada po celý čas. Najmä záverečný vtip 100 bodov. Všetci v kŕčoch tri minúty. Tak dobre som sa nezasmial dávno. No ale je tu jedno veľké ale, ktoré mi to hodne znechutilo. A to skrytá západná propaganda o integrácii, západnej demokracii, zhadzovanie iného (nudisti - ďaleký východ) a tak trochu predvídateľnosť. No aj tak som ostal na 4*, pretože dobré veci prevažujú nad horšími. ()

Franche

NEJLEPŠÍ !!! Perfektní nápad, perfektní grafika a senzační postavy. Je jedno jestli je to chief Bogo, Judy nebo lenochodi a Clawhauser ! Naprosto vtipná a neotřelá zábava s dokonalým odkazem na Kmotra aka Mr. Big ()

MFloyd

Na Zootropolis jsem se hrozně těšil, všude jsem slýchal, jak jde o super detektivní animák. Viděl jsem i trailer s lenochodem, který mě navnadil ještě víc. A jak to dopadlo? Nadmíru dobře. Pokud si mám vybavit poslední animák, který mě takhle rozesmál a dokázal jsem si u něj oddychnout, vzpomenu si vždy na Shreka, ten byl podle mě fakt poslední nápaditý animák. Chvíli sem si myslel, že nástupcem by mohlo být V hlavě, ale ačkoliv šlo o dobrý nápad, zase to byli jen propojené klišé. Tady, i když by se pár klišé našlo, jsem se cítil jako v jiném světě, nejspíš to dělalo to detektivní pojetí. Pokud bych měl porovnat množství vtipů se Shrekem, tady jich tolik nebylo, ale zato sem u nich několikrát vyprskl smíchy a to ne jenom u lenochodů, kteří byli samozřejmě skvělí. Vtipy byly prostě výborně načasované a necítil jsem tu žádné tlačení na pilu, všeho bylo akorát. Jinak opravdu nevím co vytknout, vypadalo to moc hezky až roztomile, povahy jednotlivých zvířata správně rozpracované. Co dodat? Snad jen, všechno dobré. ()

lksvcr

Skvělá pohádka, která neublíží, ba naopak rozesměje. O této pohádce jsem slyšel opravdu mnoho a tudíž jsem nebyl nijak překvapen kvalitou tohoto snímku, což mi trochu ubralo na zážitku, ale i tak to hodnotím kladně. Především bych vyzdvihl hlavní myšlenku soužití, zdravého sebevědomí, jítí si za snem a síla přátelství. Postavičky vypadají krásně, vše je barevné veselé, zápletka je zajímavá a hlavní hrdinové velice sympatičtí a u některých vtipů jsem se upřímně zasmál. Jako takovou pohodovou pohádku můžu jen doporučit. ()

tb_23

Disney nezklamal. Představil film, který je vhodný jak pro ty nejmenší tak i pro dospělé. Je pěkně udělaný, plný barev a pěkného prostředí i postav a zároveň přináší i morální poslání + narážky na jiná díla, které pobaví AKA "don Corleone." Takže nejsem vůbec překvapen když se film dostal přes miliardovou hranici a vůbec bych se nebránil případnému návratu do "města zvířat" pokud by se neslo ve stejně fajn stylu jako tento příběh Judy a Nicka. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Disney kriminálka pro děti, u které se náramně pobaví spíš dospělí. Plno vtipů, zábavných scének a narážek, s krásnou animací a hudbou. Super! ()

hero_bk

Na jednu příjemný film, který kromě fajn příběhu a pár slušných gagů hezky ukazuje intriky v politice, na druhou stranu nechutná multikulti propaganda. 2*, ať su objektivní. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)