Kolovrat (Ilja Malakov), ruský voják, trpí po úrazu z mládí každodenní amnézií. Po napadení Rjazaně Batu Chánem (Alexandr Coj) ustanovuje válečnou jednotku z přeživších, aby se postavil v nerovném boji nepříteli, který sužuje celou Matku Rus, a pomstil tak všechny padlé včetně svojí rodiny. (C0r0ner)

Derny

300: Bitva u Rjazaně. Ukecanější, méně efektní i efektivní. Přesto díky rusky odlišnému pojetí velice zajímavá i zábavná podívaná z prostředí pro našince příliš neokoukaného. Až na originalitu paměťového handicapu hlavního hrdiny a Batuchánovu Xerxes paralelu jsou postavyy nijaké a nezapamatovalné. Vztahy nikterak rozvinuté. Akce nebylo tolik, kolik bylo tématem i pojetím slibováno. Přesto zajímavá, pro oko evropského diváka nevídaná, podívaná stojící za zhlédnutí. ()

iXtr3m3

Chatrná 300ukou inšpirovaná ruská rozprávka. Videl som od nich ďaleko lepšie filmy. Štylizáciu tomu uprieť nemožno, ale priznám sa, že som to napriek slušnému trojhviezdičkovému hodnoteniu viac odtrpel a neodporúčam pozerať takým, ktorí nemajú s ruskou produkciou žiadne skúsenosti, vtedy to môže byť riadny "náraz". ()

honajz

Jako vizuál je skutečně úžasný - sníh, led, vypulírovaná příroda, trikaři se museli vyřádit, to zas ano... Jenže nejdřív jsem myslel, že sleduji 50x a stále poprvé, potom nějakou telenovelu, pak cosi cestopisného, chvílemi mi to připomínalo parodii, hlavní hrdina se furt drsně tvářil, ale nic nedělal, ale jo, zhruba po hodině se začalo i bojovat - po rusku, lstí, ale sem tam dojde i na full contact, ale pořád to nemělo šmrnc, zajímavost, i ty souboje jsou takové nijaké. A nechápal jsem, že při jejich chytrosti nejdou nejdřív nějak šikovně sejmout chána, a byl by klid. Nu a jinak bych opakoval, co řekli jiní, zvláště alchac ve svém zcela dokonalém komentáři. ()

ArsenalEagle

Já ty ruský velkofilmy prostě můžu. Částečně historický film s prvky fantasy z Ruska lze přirovnat k Spartským 300. A povedlo se. Dobře sestavení hlavní hrdinové, parádní vizuál a né zas tak zlá výprava. Nechybělo moc k naprosto epickému filmu. Pravej ruskej nacionalismus či patriotismus, tak jak má být. ()

Ampi

Hezký film s zajímavým námětem - ruskou středověkou legendou o hrdinovi Kolovratovi (možná příbuznému českým Kolowratům - napůl vtip). Pokud je to legenda, tak je to jako fantasy pěkně zpracováno. Herecký slušně obsazeno, scénář ucházející, kostýmy výborné, bojové scény kvalitní a Rjazaň zobrazena půvabně. ()