Labyrint

Krimi / Dráma / Thriller / Mysteriózny
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Réžia:

Jiří Strach

Scenár:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Miroslav Donutil, Michal Dalecký, Zuzana Kajnarová, Michal Dlouhý, Jana Štěpánková, František Němec (viac)

Nález mŕtveho tela krajského politika Karasa, ktorého vrah zabil v duchu stredovekých mučiacich praktík a telo dôkladne naaranžoval do nezvyčajného prostredia, rozpúta policajnú honbu za sadistickým páchateľom. Ten stavia vyšetrovaciemu tímu do cesty zložitú sériu vrážd, ktoré svojou krutou obradnosťou otriasajú miestnym regiónom i samotnými kriminalistami. Korene zložitého prípadu siahajú až k vražde mladého dievčaťa zo Slovenska, ktoré zomrelo podobne záhadným spôsobom ako Karas. Prípadu sa ujíma dvojica vyšetrovateľov. Na konci série vrážd, lúpeží a naaranžovaných nehôd, nájdu policajti cestu na koniec „labyrintu“ a uveria nádeji na chytenie páchateľa. Dôležitou pomocou je im paradoxne obraz Hieronymusa Boscha: Posledný súd, ktorým sa vrah v páchaní svojich krutých činov zjavne necháva inšpirovať. (STV)

Recenzie používateľa Pimburger k tomuto seriálu (2)

Labyrint (2015)

Musím říct, že se mi líbil námět a hlavně to napětí, které by se dalo krájet a série mě opravdu vtáhla. Líbilo se mi i vyvrcholení a rozuzlení s Janou Štěpánkovou a celkově bylo vidět, že si s tím autoři dali práci. Co celou sérii trošku sráží, je neuvěřitelný počet mrtvých lidí. Občas mi přišlo, že jich tam umírá tolik, že stačí počkat ještě na pár vražd a pak prostě sebrat toho, kdo na Moravě zbyde a není policajt. Trošku iritující byli kriminalisté, kteří celé dny nedělali nic jinýho, než posedávali na parapetu, a samozřejmě trošku ta logika a "náhody". Taky bych docela rád viděl tu GPS, která přesně lokalizuje nejen adresu, ale rovněž byt v obytnym domě... Ale to jsou na druhou stranu jen takové detaily, u kterých si sice člověk občas řekne: achjo, ale v důsledku mu to nedokáže zkazit radost z koukání. Takže za čtyři. ()

Série 2 (2017) (S02)

Ačkoliv každý 2. sérii téměř haní, mně se líbila skoro stejně jako ta 1. a definitivně víc než série 3. Všechno mi tu přijde - samozřejmě v mantinelech vymyšlené zápletky - tak nějak realističtější. Jak u první, tak především u 3. řady, která teda byla překombinovaná až neúměrně, mě občas iritovala nedostižnost pachatelů a natvrdlost či amatérismus vyšetřovatelů. V druhé sérii vyšetřovatelé tak natvrdlí nejsou, ale díky lidem, co tahají za nitky, prostě nedostanou povolení k prohlídce. To se mi fakt líbilo, stejně jako postava křivého policajta a lobbisty na útěku, který má ale kuwa velkou smůlu. Za mě dávám plný počet, aby to alespoň trochu vyrovnalo dle mého trošku nespravedlivé hodnocení. ()